Professional Documents
Culture Documents
Lesvoorbereidingsformulier Ogp 3
Lesvoorbereidingsformulier Ogp 3
Mentor
Datum
Groep
Aantal lln
Hannie Coppelmans
9 03 2015
1/2
26
Omdat het bijna Pasen is, heb ik ervoor gekozen om een paas knutselwerk te maken. De kinderen gaan een paasmandje maken.
Persoonlijk leerdoel:
Deze les wil ik vooral aandacht gaan besteden aan mijn evaluatie en wil ik gaan werken aan de verwachting die ik van de kinderen heb. Om ervoor te zorgen dat niet
alle kinderen door elkaar gaan praten, spreek ik af dat we allemaal een vinger op steken als we iets willen zeggen. Zo weten de kinderen wat ik van ze verwacht.
Daarnaast wil ik mijn les goed evalueren, om mijn doelen te kunnen controleren.
Lesdoel(en):
Ik laat de kinderen alleen werken, zodat ze zelf creatief bezig kunnen zijn. Het
stappenplan staat niet op papier, maar neem ik mondeling met de kinderen door. Ik geef
aan dat ik het n keer uit zal leggen, zodat de kinderen actief mee zullen doen.
Wanneer er vragen zijn, beantwoord ik die wel, maar ik wil er eerst voorzorgen dat de
kinderen zelf nadenken.
Ik laat de kinderen zelf een mandje knutselen, zodat ze alleen zullen werken met de
materialen die ze nodig hebben. Zo leren ze omgaan met de materialen. Zijn hier vragen
over, dan zal ik ze helpen.
Ik laat de kinderen zelf aan het woord, om te oordelen over het paasmandje. Ik zorg
ervoor dat het gesprek vloeiend zal verlopen. Waar nodig is, zal ik helpen met het
gesprek.
Beginsituatie:
Actuele beginsituatie
Het is een hechte groep en de sfeer is erg goed. De kinderen luisteren naar elkaar en kunnen goed samenwerken en spelen. Er zitten inmiddels 26 kinderen in de klas.
Er zijn er dit jaar 4 bij gekomen en er komen er in April nog 3 bij. In groep 1 zitten 10 kinderen, in groep 2 zitten 13 kinderen en in groep 0 zitten er nu 3, na april zijn er
dat 6. De kinderen van groep 0/1 trekken vaak naar elkaar toe en de kinderen van groep 2. Dit kan ik concluderen door mijn observatie en een gesprek met mijn
mentor. Er zitten momenteel 2 kinderen in de klas die geen Nederlands spreken. Hier moet ik tijdens mijn les rekening mee houden. Tijdens het observeren heb ik
gezien met wie de kinderen uit groep 0 graag samenwerken of spelen. Hier wil ik rekening mee houden, zodat de kinderen uit groep 0 actief mee kunnen doen en zich
op zijn/haar gemak voelt.
Voorkennis
De meeste kinderen weten wat een paasmandje is. Om ervoor te zorgen dat iedereen daadwerkelijk weet wat een paasmandje is heb ik wat fotos meegenomen met
voorbeelden. De materialen die ik ga gebruiken tijdens mijn les zijn voor alle kinderen bekend. Dit heb ik tijdens de andere lessen gezien. Dit zag ik o.a. terug komen
tijdens de weektaak: in de klas hangt een bord, waarop de kinderen kunnen verven. Tijdens de weektaak mogen de kinderen ook een kleurplaat maken, hier mogen ze
stiften voor gebruiken. De kinderen zijn dus bekend met deze materialen. Ik moet goed opletten wanneer de kinderen gebruik gaan maken van een schaar, sommige
kinderen zullen hier nog moeite mee hebben.
Werkvorm
Ik heb ervoor gekozen om de opdracht individueel te laten maken. De kinderen zijn hier mee bekend. Tijdens de weektaak mogen de kinderen zelf kiezen of ze alleen
werken of samen. Tijdens het observeren zie ik veel verschil tussen de kinderen. Het ene kind werk graag alleen, het andere kind graag samen. Ik heb er speciaal voor
gekozen om deze les individueel te laten maken, omdat ik ervoor wil zorgen dat de kinderen zelf actief en creatief bezig zijn. Tijdens het werk mogen ze natuurlijk wel
overleggen met elkaar en elkaar helpen, maar uiteindelijk moeten ze zelf een paasmandje maken. Dit zal voor sommige kinderen lastig zijn, omdat die vaak
samenwerken.
Lesverloop
Tijd
5 min
Leeractiviteit
Materialen / Organisatie
leergedrag leerling(en)
De kinderen luisteren naar mijn uitleg en beantwoorden mijn Kinderen
vragen.
30 min +/-
1 min
Afronding