You are on page 1of 7

0

Ime i prezime nastavnika: Franeska Mladini


kola: Nadbiskupska klasina gimnazija Don Frane Buli
Razredni odjel: 4.
kolska godina:Dan izvedbe i broj nastavnih sati:

Priprema za nastavnu jedinicu:


Filozofska antropologija

Nastavna cjelina: Filozofski problemi, filozofske discipline i osnovni filozofski


pojmovi

Obrazovna ishodita: ovjek u antikoj filozofiji (Demokrit, Sokrat, Platon,


Aristotel). ovjek u srednjovjekovnoj filozofiji ( Toma Akvinski). ovjek u
novovjekovnoj filozofiji ( Rene Descartes, Baruch de Spinoza)
Tip sata: obrada novog gradiva

I. CILJEVI I ISHODI UENJA U NASTAVNOJ JEDINICI (znanja, vjetine i stavovi)


CILJ:
ISHODI UENJA:
Nakon obrade nastavne jedinice uenik e biti sposoban:
Ishod 1.
Ishod 2.
Ishod 3.
Ishod 4.
Ishod 5.
Ishod 6.
Ishod 7.

II. DIDAKTIKO-METODIKI PODACI O NASTAVNOJ JEDINICI


Etape
nastavneje
dinice:
Oblici rada:
Metode pouavanja i
naini na
koji uenici
ue:
Mediji (nastavna
sredstva i pomagala):
Popis priloga:

1. Uvodni dio 2. Sredinji dio


3. Zavrni dio

III. KORELACIJA

IV. LITERATURA
a) Za uenike:
Kalin, Boris, Povijest filozofije, kolska knjiga, Zagreb, 2010.
Zeli, Ivan, Vodi kroz filozofiju, Verbum, Split, 2006.

b) Za nastavnika:

V. PREGLED I STRUKTURA KATEGORIJA ZNANJA I VJETINA


injenino znanje:
Konceptualno znanje:
Proceduralno znanje:
Metakognitivno znanje:

VI. STRUKTURA NASTAVNOG SATA

VII. RAZRADA NASTAVNE JEDINICE (SCENARIJ)


Faza nastavnog
sata i njihovo
trajanje
Uvodni dio

to radi nastavnik

to radi uenik

Oblici rada

Metode pouavanja

Nastavna sredstva i
pomagala

Nastavnik priopava
uenicima koji ishodi uenja
se od njih oekuju na kraju

Napisati -planirane uenike


aktivnosti tijekom
nastavnog sata

1. fontalni rad
2. grupni rad
3.rad u pravu

1. Verbalne metode:
a) nastavniko izlaganje
b) dijaloka metoda
c) ueniko izlaganje

Vizualna
Auditivna
Audio-vizualna

Trajanje u minutama

uenja.
Slijedi dogovor o radu
Motivacija uenika

to e planirane aktivnosti
poticati (razvijati)

4. individualni rad

Nastavnik organizira uenje i


brine se da svi uenici
aktivno sudjeluju u radu,

Naini uenja: sluanje,


itanje, pisanje,
pripovijedanje,preispitivanje
tvrdnji, raunanje, voenje
rasprave, dijaloga i sl.,
organiziranje debate

Sredinji dio
Trajanje u minutama
Zavrni dio
Trajanje u minutama

Trai od uenika da donesu


odgovarajue zakljuke u
skladu s zadanim ishodima
uenja.
Provjera ishoda uenja.
Domai rad

Uenici rjeavaju zadatke

Tekstualna
2. Dokumentacijske metode
a) rad s udbenikom
b) rad s pomonom literaturom
c) pisani radovi
d) rad s posebno pripremljenim
materijalima

Informacijska i
komunikacijska tehnologija
Pomagala

3. Demonstracijske metode
Oblike rada, nastavne
metode, naine uenja te
nastavna sredstva sredstva
i pomagala navesti za svaku
etapu i podetapu nastavnog
sata zasebno, onako kako se
izmjenjuju.

You might also like