You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN.

Mata Pelajaran : Kemahiran Hidup

Tarikh/ Hari : Isnin / 22 Mac 2010

Tingkatan : Tingkatan 1 Ibnu sina/ 1 Al –ghazali.

Tahap Pelajar : Cemerlang.

Bilangan pelajar : 11 orang

Masa : 12.00 PM - 1.20 PM

Tajuk : Elektrik

Objektif : Di akhir pengajaran, pelajar-pelajar dapat :


a. Mengenal pasti sumber dan kegunaan elektrik.
b. Mengenal pasti jenis wayar dan kegunaanya.
c. Mengenal pasti jenis plag dan kegunaanya.
d. Menjelaskan langkah-langkah dalam pendawaian plag 3 pin 13
A.
e. Menyatakan fungsi fius.
f. Mengenal pasti bahagian lampu pendarfluor .
g. Menterjemah dan membaca litar pendawaian lampu
pendarflour.

Pengetahuan Sedia Ada :


Pelajar telah belajar mengenai keseluruhan bab 3 sesi pembelajaran yang
lepas.
Nilai murni : Bersungguh- sungguh, bertanggungjawab.
ABM : Lembaran kerja, buku rujukan dan buku teks.
KBKK : Menjana idea, menghubungkait, berfikir, mengenal pasti.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Langkah/ Isi Aktiviti Guru Aktiviti Pelajar Strategi/Kaedah/
Masa Kandungan ABM/Nilai/KBKK

Set Induksi Permulaan Guru menanyakan Beberapa pelajar Pendekatan:


(20 minit) kepada pelajar akan mengangkat Berpusatkan guru dan
pelajar.
pelajaran yang telah tangan dan menjawab
Kaedah:
dipelajari pada sesi soalan yang Penerangan dan soal
pembelajaran yang lepas. diberikan. jawab.
ABM:
Guru mengimbas secara Nota
ringkas pengajaran yang Pelajar memberi Nilai:
lepas. penumpuan Menghormati guru, dan
sepenuhnya. berani menampilkan diri.
KBKK:
Menjana idea.

Langkah 1 Mengulangkaji Guru mengedarkan Pelajar menjawab Pendekatan:


(30 minit ) pelajaran lembaran kerja kepada lembaran kerja yang Berpusatkan pelajar.
Kaedah:
lepas. setiap pelajar. diberikan secara
Penerangan dan soal
individu. jawab.
ABM:
Lembaran kerja.
Nilai:
Bersungguh- sungguh,
bertanggungjawab
KBKK:
Menjana idea,
menghubungkait, berfikir,
mengenal pasti.

Langkah 2 Sesi Guru membincangkan Pelajar menjawab


(30 minit ) perbincangan / jawapan dan menyoal pertanyaan guru. Pendekatan:
penutup. setiap pelajar. Berpusatkan pelajar.
Kaedah:
Penerangan dan soal
Guru memberi arahan Pelajar mendengar jawab.
supaya mengutip setiap arahan yang ABM:
lembaran kerja untuk diberikan. Lembaran kerja.
diperiksa. Nilai:
Bersungguh- sungguh,
bertanggungjawab
KBKK:
Menjana idea,
menghubungkait, berfikir,
mengenal pasti.

You might also like