P. 1
word sayfa yapısı

word sayfa yapısı

|Views: 30|Likes:

More info:

Published by: umudum.civilengineer on Dec 16, 2011
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PPTX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/27/2013

pdf

text

original

MİCROSOFT WORD KONU: * SAYFA DÜZENİ * SAYFA YAPISI .

.

metin ve grafikleri bu kenar boşluklarının arasında kalan yazdırılabilir alana eklersiniz. Genellikle. altbilgi ve sayfa numarası gibi öğeler de yerleştirebilirsiniz.KENAR BOŞLUKLARI Kenar boşlukları. Ancak. kenar boşluklarına üstbilgi. sayfa kenarlarındaki boş alanlardır. .

önceden tasarlanmış sayfa ve kapak sayfası galerisindeki seçenekler de seçtiğiniz yönlendirmeye sahip sayfalar sunabilmek üzere değişir. Yönlendirmeyi değiştirdiğinizde.YÖNLENDİRME Belgenizin tümü veya bir bölümü için dikey veya yatay yönlendirme seçebilirsiniz. .

BOYUT Belirli bir kağıt boyutunu bölgedeki tüm bölümlere uygulamak için kullanılır. Kağıt boyutunu hangi formatta kullanılacaksa “sayfa düzeni” kısmından “boyut” butonuna tıklananarak yazılan metnin istenilen sayfa yapısına göre çıktı alınmasını sağlar. .

üç sütuna ayırabilme seçenekleri sunar. Bir sayfayı eşit veya sağa-sola yaslı bir şekilde iki . .SÜTUNLAR Aynı sayfa içerisinde tablo şeklinde ayrı sütunlar oluşturarak birkaç sayfa varmış gibi çalışmayı sağlar.

KESMELER Aynı belge içinde metini taşımamız gerektiği zaman metni silip istediğimiz yere yeniden yazmak yerine kes ve yapıştır komutları kullanılır. Klavyede kısa yol olarak “ctrl+x” ve “ctrl+v” .

SATIR NUMARALARI Microsoft Word bir belge içindeki satırları otomotik olarak sayabilir ve metnin her satırının yanında uygun bir sayı görüntüleyebilir. Belgedeki bir not veya yasal sözleşme bölümü gibi belli satırlara başvurmak istediğimizde bu özellik kullanılır. .

Office Word 2007 gerekli olan yerlere otomatik olarak tire ekler. Otomatik heceleme kullandığınızda.HECELEME Bir sözcük satırın sonuna sığmayacak kadar uzunsa. Word hecelenecek metni arar ve metne tire eklemek isteyip istemediğinizi sorar. Bununla birlikte. seçmeli veya bölünemez tire eklemek ve sözcüğü hecelere ayırmadan sözcükle sağ kenar boşluğu arasında bırakılacak en fazla boşluğu ayarlamak için Heceleme özelliğini kullanabilirsiniz. El ile heceleme kullandığınızda. Microsoft Office Word 2007 sözcüğün hecelemek yerine sözcüğü bir sonraki satırın başına taşır. . metni otomatik olarak veya el ile hecelemek.

Konu Ya İlişkin Sorular *Bir Metni Kesmek İçin Hangi Kısa Yol Tuşu Kullanılır? * Sütunlar Sekmesi’nin Amacı Nedir? * Yapıştır Kısa Yolu Tuşu Nedir? *Sayfa Yapısı Hangi Sekmeden Yatay Olarak Ayarlanır? .

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->