You are on page 1of 3

Aj vaše ruky dokážu zázraky

Poznáte to, keď v práci poobede zaspávate a nevzpruží vás ani káva? Máme pre vás malý trik, ako sa opäť naštartujete. Pomocou masáže premôžete aj bolesť hlavy alebo žalúdka. Ako sa správne pomasírovať, vám poradí profesionálna masérka Mária Gazdíkova z relaxačného salónu a predvedie moderátorka televízie JOJ, IVANA SMATANOVÁ (26). (NA FOTOGRAFII - Mária najskôr Ivane jemnou masážou uvoľní ruky. „Je to veľmi príjemné,“ pochvaľuje si moderátorka. A môžeme ísť na to.)

1. Zahrievacie kolo Najskôr si zahrejte ruky šúchaním, pretože teplé dlane sú najdôležitejšie. Zohrejete si nimi aj vnútorné orgány, nebudete malátna a všetko vo vašom tele bude fungovať tak, ako má.

2. Na bolesť hlavy Teplé ruky si priložte na miesto, kde vás bolí hlava. Väčšina žien sa sťažuje na bolesť hlavy v spánkovej časti. V tomto prípade položte celé dlane, od spánkovej kosti smerom k čelu, kde si ruky spojte, ale netlačte. Ak vás bolí hlava vzadu za ušami, je to znamenie, že nemáte v poriadku žlčník. Priložte si ruky tak, aby ste dlane mali hneď za ušami a prsty si spojte na temene a zatlačte.

Zbavte sa stresu aj únavy Teplé dlane si priložte na trapéz. kde vám začína obočie. Keď pijete málo tekutín. Preberte sa Zatlačte si prstom miesto medzi nosom a hornou perou a masírujte do strán. bolí vás práve tento sval. aj preto sa stres prejavuje najmä v krč nej chrbtici. tlačte a postupne prechádzajte od krku k ramenám. 5. Tieto body sú spojené s vylučovacím systémom. . asi v strede a do tretice na konci obočia. Veľa žien má problémy s dodržiavaním pitného režimu. 4. Táto minimasáž vás opäť preberie k životu. Potom vyššie. Rýchla detoxikácia Zatlačte si miesto pri koreni nosa. Niekedy môžete pocítiť tlak v hlave.3.

Mentolový – pomôže vám pri reumatických bolestiach. Už čoskoro sa budete môcť prechádzať bosá po tráve či piesku. hoci vás nebolí. Samozrejme. – Masírujte sa symetricky. antibakteriálne i proti astme. Masážne oleje a gély Eukalyptový – má osviežujúci účinok. Gaštanový – je vhodný. Pri prejedení Bod medzi palcom a ukazovákom vám pomôže. Nezáleží na tom. ktorý pekne vonia a zahreje vaše chodidlá. ak vás trápia kĺby či bolesti svalov a zlepšuje cirkuláciu krvi. Pôsobí protizápalovo. – Masírujte si iba okolie a dávajte pozor aj na stavce – masírujte sa približne vo vzdialenosti jedného prsta. – Masírujte sa krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek. Poctivým tréningom to neskôr zvládnete aj sama. – Pravú stranu si masírujte ľavou rukou a naopak. Palcami si stláčajte body na chodidlách a potom krúživými pohybmi vymasírujte celé chodidlo. priaznivo pôsobí pri reume či kĺbových ochoreniach. si najskôr nahrejte. Masáž má svoje pravidlá Miesto. použite škoricový krém. únave či prechladnutí. to znamená aj druhú stranu.6. ak ste sa prejedli. – Prsty majte na jednom mieste. ak naň nedočiahnete. budete musieť o pomoc niekoho poprosiť. No má to svoje pravidlá: Boľavý chrbát – Nedotýkajte sa chrbtice. . nešúchajte si nimi pokožku. čo je tiež veľmi účinná masáž. – Priložte si prst na boľavé miesto a jemným tlakom masírujte. je to znamenie. ktorú ruku si budete masírovať. Keď si ho zatlačíte a cítite miernu bolesť. že niečo nie je v poriadku a mali by ste si dopriať oddych od ťažkých jedál. Borovicový – zbaví vás pocitu únavy. ktoré vás bolí. bolestiach hlavy. Unavené chodidlá Ak nemáte poruke špeciálny masážny krém.