DERS 9 GAUSS YASASININ UYGULAMASI

1

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması
Homojen yük dağılımı olduğunu kabul edelim.

DERS 9

2

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (1) Simetri ile alan (2) Gauss yüzeyinin yarıçapı DERS 9 3 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması Gauss yüzeyini 3 alt bölgeye ayırmak uygun olur. DERS 9 4 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması Gauss yüzeyini 3 alt bölgeye ayırmak uygun olur. DERS 9 5 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (3) Her bir Gauss yüzeyini içinde kalan yük miktarı DERS 9 6 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması DERS 9 7 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması DERS 9 8 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (4) Her bir Gauss yüzeyi için integral çözümü Gauss yüzeyin alanı Gauss yüzeyindeki D nin büyüklüğü DERS 9 9 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (5) Her bir Gauss yüzeyi için D nin çözümü DERS 9 10 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması DERS 9 11 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması ! Özellikle DERS 9 12 .

Gauss yasasını kullanarak küresel kabuk yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması DERS 9 13 .

DERS 9 14 .Gauss yasasını kullanarak çizgisel yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması Homojen yük dağılımı olduğunu kabul edelim.

Gauss yasasını kullanarak çizgisel yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (1) Simetri ile alan (2) Gauss yüzeyinin yarıçapı DERS 9 15 .

Gauss yasasını kullanarak çizgisel yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (3) Her bir Gauss yüzeyini içinde kalan yük miktarı Çubuk sonlu uzunlukta DERS 9 16 .

Gauss yasasını kullanarak çizgisel yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (4) Her bir Gauss yüzeyi için integral çözümü Gauss yüzeyin alanı Gauss yüzeyindeki D nin büyüklüğü DERS 9 17 .

Gauss yasasını kullanarak çizgisel yükün enerji akı yoğunluğunun bulunması (5) Her bir Gauss yüzeyi için D nin çözümü DERS 9 18 .

BAŞKA UYGULAMARI DERS 9 19 .

R yarıçaplı yük yoğunluğu rv olan küre a) Elektrik alan şiddeti E ve potansiyeli V r<R bölgesi için bulunuz. DERS 9 20 .

DERS 9 21 .

DERS 9 22 .

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful