You are on page 1of 7

Słowo "cel", kojarzy mi się z celą skazańca - ma ona za zadanie oddzielić

kryminalistę jeżdżącego na gapę autobusem, od dobrych, bogobojnych ludzi.

Klasztorna cela

Ustawienie sobie celów życiowych, jest samodzielnym wejściem do
klasztornej celi - umysł zajmuje się codziennie tysiącami nic nieważnych
spraw. Myśli skaczą jak Panie z gałęzi na gałąź (nie puszczą starej, póki nie
wgryzą się mocno w nową), a czas - jedyna realna wartość w naszym życiu,
przecieka nam przez palce. Czas, jak uczą fizyka i Panie, jest względny. Jeśli
Pani zostawi Ciebie, to Twój czas jest nieistotny. Natomiast jeśli Ty zostawisz
Panią, zabrałeś jej najpiękniejsze lata - i często musisz za to zapłacić
alimenty, nawet jeśli nie masz z Panią dziecka (tzw. obniżenie standardu
życia).

Ileż godzin tracimy na bezsensownym przeglądaniu sieci, oglądanie telewizji,
pustych rozrywkach, marnowaniu potęgi naszego umysłu na nic nie znaczące,
powierzchowne myśli, kiedy można by ten kapitał ulokować znacznie
korzystniej. Można godzinami machać łapami, albo raz celnie trafić w szczękę
- by coś osiągnąć, moc trzeba skupić oraz w odpowiednim czasie i miejscu ją
wyzwolić. Jeśli się rozproszy, nic nie osiągniemy.

Cele skupiają energię

Cela odseparowuje Cię od pustych rozrywek świata, od rzeczy które marnują
Twoje życie nic nie dając w zamian, a pozwala byś zajął się tym, czego
naprawdę chcesz od życia. Postawienie sobie celów, wyzwala duży skok
energii i chęci do życia. Człowiek powinien mieć życiowe cele, gdyż generują
one energię i uruchamiają w człowieku siły, z których na codzień nie korzysta
- a szkoda. Człowiek ma wielką moc, ale ją roztrwania. Spójrz na człowieka,
który ot tak sobie chodzi, nie wiedząc co by tu zmajstrować - a na tego, który
idzie w określonym celu. Pierwszy jest niezdecydowany, jakby bez sił, miota
się bezwiednie w prądach niezdecydowania. Drugi? Energiczny i
zdecydowany, aż przyjemnie się patrzy. Umysł wiele może, ale jego moc musi
być skoncentrowana jak promień lasera - inaczej rozproszy się po kątach.
Cele powinny być ustalane hojną ręką - miesięczne, roczne i te za dziesięć lat,

więc to widzisz i na to reagujesz. kobieciarz zgrabne tyłeczki a złodziej uchylone furtki.a nawet dłuższe. Osoba z kompleksami.możesz też zdecydować sam. zaczniesz Ślicznotkę wszędzie widzieć na ulicach . ogrodnik trawniki. Twoja świadomość kasowała te informacje. przemysł działa. Możesz umieścić w swym umyśle na tronie miłość i życzliwość do siebie. Jeśli krzyczy. Każdy widzi tylko to.i nieświadomie szukasz podobieństw. widzi tylko uśmiechy i akceptację dla siebie. co dostrzegasz wszędzie w świecie. strach. Kto ma przyjemniejsze życie? Kto więcej osiągnie? Tylko ten. korporacje i rządy kochające głupich. Co w głowie.życie staje się dla takiej osoby piękne. co umieścisz w swojej głowie. ciastkami. że człowiek z informacji które go otaczają.wódą. papierosami. To naprawdę jest prosta sprawa albo ktoś umieści Ci w głowie coś. przemocy . co stanie się Twą dominującą myślą.. Postrzegasz tylko to. Jeśli pomyślisz o kia rio. którzy chcą sami zarządzać swym . Wszyscy zadowoleni. cierpienie jako rzekomy środek do uzyskania nieba). niedowartościowana. to na pewno o niej. słychać podobieństwo do imienia bądź pseudonimu. Samo ich ustalenie zmienia percepcję tak. Tak właśnie postępują mądrzy ludzie. Ustawienie celów i szczera decyzja ich osiągnięcia.wcześniej w ogóle jej nie widziałeś. a resztę informacji wycina. Szklarz idąc ulicą. którym przez mgły codzienności szarżuje autor felietonu. co masz w głowie. zaczyna wyławiać te. bezsensowne. tylko Twoje życie wydaje się jakieś takie. narasta stres który rozładowujesz w znany sobie sposób . przez co ominiesz zło a zobaczysz jedynie dobro. Nie musi tak być. pełne lęku i rozpaczy. to i w życiu W głowie masz tylko to.. one tam były. Media umieszczają Ci w głowie obrazki przestępstw. Przez to świat wydaje się być strasznym. wszędzie widzi śmiech z siebie . katastrof. chorych i dających się namówić na wojenki . Cud? Nie. jest wielką zmianą w życiu człowieka. albo sam zadecydujesz co to ma być. które mu się mogą przydać. o czym myślał i na czym się skupiał. na czym skoncentrowałeś uwagę . widzi tylko okna. który kocha i szanuje siebie . ale ponieważ Cię nie interesowały. zakupami. może stać się całkiem przyjemnym miejscem ale trzeba nad tym solidnie popracować. co Ci tam umieszczą producenci reklam.jeśli ktoś rozmawia. I tak potworny świat. księża (poczucie winy. Ktoś kto wierzy w siebie i się lubi. programów telewizyjnych.

których nie poniosą mędrki i "życzliwi". samoloty. musisz się odciąć (w sensie wiary) całkowicie od mediów. warto spokojnie. Kim chcesz być. co mi bardziej odpowiada) i się poważnie zastanowić . sprawi że życie stanie się rozkoszą? A może chcemy zrealizować nie swój cel.życiem. a buntowników którzy mieli odwagę wytyczać nowe szlaki chociaż nie podobało się to innym ludziom. Warto wiedzieć. tylko Twój . albo miliarderem. grupę towarzyską. tylko cudzy . że na człowieku szczęśliwym bardzo ciężko zarobić . i każda decyzja przyniesie określone konsekwencje. Jednak co służy innemu (jeśli naprawdę służy. czego doznać? Reasumując. albo wejścia w jakąś ideologię. auta. Cele mogą się zmieniać. Cele trzeba umieć postawić . Ale o tym bardzo dokładnie napisane jest w książce. wcale nie musi służyć Tobie. albo zmienią się nasze wartości. Pamiętaj że dzisiejsza wygoda (internet. Opisuję to zresztą bardzo dokładnie w książce "Stosunkowo dobry". ponieważ warto wiedzieć jak działa nasza psychika i emocje . zamiast bezpośrednio wziąć co swoje. oraz być elastycznym. widzisz zawsze tylko to. co "chodzi" po Twych myślach. w ciszy usiąść (albo spacerować. co wierzyli w aktualne poglądy. moje ukochane wc) jest dziełem nie tych. Czego tak naprawdę chcesz? . którzy chcą zarobić na ich nieszczęściu. Dziś potomkowie szyderców. by całe życie korzystał z pośredników. Jeśli chcesz szczęścia.które w większości wcale nie są nasze. "autorytetów". gdy odkryjemy jakąś nową pasję w sobie. sugerując że ich szczęście jest wynikiem korzystania z danego produktu. Jeśli postawisz sobie za cel bycie prezydentem. stereotypów.do czego nam to jest potrzebne? Czy da nam to prawdziwe spełnienie. za co ich pradziadowie przeklinali.nie przesadzić w żadną ze stron. wiarę.bo to Twoje życie. a nie dawać stery tym. Cel musi być Twój. ale tylko i wyłącznie Ty.bo uwierzyliśmy że to da nam szczęście? Pokazuje się celebrytów i znanych ludzi.trzeba mu zepsuć zdrowie. powszechnych pewników i wiar. nastraszyć. mogą oszukiwać za pieniądze). straszyli piekłem i opluwali ludzi z wizją wyrastającą swym rozmachem ponad stereotypy stada. nie wyobrażają sobie życia bez tego. okłamać i w miarę możliwości zablokować wiedzę o swoich prawdziwych możliwościach.

co w zamiarze nie ma podwyższać nam . podziwu tłumów. Taki cel nie da Ci spełnienia. moc. której stajesz się niewolnikiem (chcesz ją utrzymać. działanie . W ten sposób buduje się nową. bez grosza przy duszy i gdy nawet Twój pies Cię nie słucha. Dlatego ogłoszę Ci dobrą nowinę.nie czekam aż ktoś mi da siłę. litowania się nad sobą.możesz je wytworzyć sam. bądź etykietka. To absolutnie najważniejsza rzecz w życiu. ani sprzedawać odkurzaczy by dostąpić uczuć których pragniesz . roztopi się w uczuciu dominacji i potęgi. które eliminuje z mojego życia smutek. Można je zmniejszać poprzez "olewanie" ich. nie szukam kobiety. bo jak ktoś rzuci Ci kość. który może zmienić praca nad sobą. której komplementy mają mi dać motywację. nie zmienisz uczucia bycia słabym i pomiatanym. Z czasem za słowem idzie emocja. chcą się pokazać .uświadomić innym swą potęgę. Jeśli chcę czuć się lepiej. Najpierw skupiamy uwagę na śmiechu bądź radości. Określone uczucia których nienawidzisz . poczucie żalu. mają kompleks niższości często czują się nikim. za wszystko w ten bądź inny sposób musisz zapłacić.i te których pragniesz. podejmuję pracę. Ludzie pragnący miliardów. Co to oznacza? Ano to że szczęście i piękne emocje.a nie żebram o to u innych ludzi. to że nie szukasz miliardów ani wielkiej władzy. bo u tych nic nie jest za darmo. która coraz bardziej wchłania mnie w swoje znaczenie. Myślą że stanowisko i wielkie pieniądze sprawią. przyjemniejszą w życiu osobowość. są wynikiem naszej pracy. a tylko kłopoty i troski. To nawyk. to może też ją zabrać . Co więc stawiać sobie za cel? Tylko to. i powtarzam słowo "dziękuję". a nie kolorowe papierki którym ludzie umówili się dać pewną wartość. Efektem takiej praktyki jest poczucie wdzięczności. Jestem szczęśliwszy. więc dostosowujesz się do niej. że te nieprzyjemne uczucie bycia nikim zniknie. Ludzie pragnący władzy i wielkości.Pierwsze co warto zrozumieć. Nie musisz zapuszczać wąsika i iść po władzę. nie zwracanie na nich uwagi albo zwiększać (skupiać się na nich). czego pragnę.sam sobie załatwiam to. oraz dostrzegam coraz więcej rzeczy za które jestem wdzięczny. niepokój i chaos w życiu ubrany w markowe ciuchy i wożony dobrym autem. mają poczucie że pomiatają nimi.więc to się nie zmieni. by to zrozumieć. a z czasem nawyk staje się coraz mocniejszy. Wzmacniam się . zmieniasz pod nią swe zachowania) . Ból w aksamitach i mercu Jeśli postawisz za cel wielkie pieniądze czy władzę. Ja lubię chodzić z książką na głowie (prosty kręgosłup zwiększa efekty naszej pracy). tylko emocji i odczuć które Twoim zdaniem się z tym stanem wiążą. to NAWYKI.

O kobietach którym imponuje duży pieniądz i władza (stanowisko). ani kobiety. wynosić nad innych. co ma zlikwidować moje kompleksy. których upadlałeś na rozkaz szefa. zabawę. strach że odejdzie razem z władzą i pieniędzmi będzie Cię powoli zjadał. ani pieniędzy.jest. Niektórzy wtedy popełniają samobójstwo zamiast często mozolnej pracy. musisz wypracować sam . kiedy nie będzie ani zdrowia. wyrzucą Cię na bruk . bo może się to spełnić Jeśli zdobędziesz władzę. ukrywając się przed tymi. że jeśli ustalamy cel. To wielka różnica postawić za cel bycie milionerem. zamiast użyć pracy nad sobą. jak pieniądze przepadną albo znikną w niezaspokojonych paszczach komplemenciarzy. Zrobisz wszystko. dopóki będzie "na bogato". A jeśli utrzymasz stanowisko. sadystom. i taki właśnie człowiek jest potrzebny wszelkiej maści oszustom.a na niej można budować wszystko inne. Ale są to konsekwencje łatwiejszej z pozoru ścieżki. podejmujemy decyzję jego osiągnięcia . strach że Ci je wyrwą. a co ma dać mi możliwości rozwoju. Jaki wybór . Tylko co się stanie. staniesz się jej niewolnikiem . Poczucie zadowolenia z siebie. nie ma chyba sensu pisać . Jak się skończy. Uważaj czego pragniesz. wybrali łatwiznę i teraz za nią muszą zapłacić.najlepiej zanim zdobędziesz pieniądze. Jeśli najpierw będą wielkie pieniądze.poczucia wartości. użyjesz ich do podniesienia poczucia wartości. Ale zanim odejdzie. Najpierw zawsze musi być wysoka samoocena . które poddadzą się pierwszemu lepszemu zefirkowi. którzy słono sobie policzą za budowanie Twojego poczucia wartości? Zbudowana na papierkach (zamiast na betonie solidnej pracy) samoocena poszybuje w dół. odejdzie z resztkami. W końcu przyjdzie chwila. pochłonie Cię ona.zostaniesz bez niczego.by ją utrzymać zrobisz wszystko. a później gdy będziesz wyżęty jak szmata.takie konsekwencje. malwersantom. będzie Cię zżerał na żywca. Co dalej? Na pewno będzie nieciekawie. Stawiaj cele i dąż do nich Warto pamiętać. Bez tego będą tylko zamki na piasku.

Działaniem może być nawet przeszukiwanie sieci pod kątem celu . cudowne? Kochać siebie. Nie inwestuj swej energii (koncentracja uwagi) na przestępstwach. sprawia że czujesz spełnienie. poświęcić swój czas i energię. a później idą na wódkę . dzieci zawsze wyfruną z gniazda. jesteś potężny i silny.by Twoja własna wizja siebie (ciała.jeśli wynik walki Cię nie martwi (bo nie tracisz pozytywnych odczuć). Lepiej dać sobie znacznie dłuższy czas. co przekłada się na wyniki. więc masz moc. myślisz o sobie i pojawiają się myśli i emocje związane z Twoją wizją siebie . przedmiociki? Nie mają one już żadnej mocy nad Tobą. Schudnięcie. Jeśli taki cel którego rzekomo pragniemy. Życzliwość do siebie. Zamykasz oczy. ustawkach politycznych w telewizji.. umysłu. Kobieta może odejść. pozbawia nas energii i hamuje realizację innych celów.. Niezależnie od wyników tej walki. KONIECZNIE rezygnujemy z celu widocznie go tak naprawdę nie chcemy. Wierzysz w siebie. życzliwości i wsparcia. Czy wiesz jaka to rozkosz? Czy wiesz jak bardzo jest to wspaniałe. samemu się wspierać i motywować? Nie ma większego cudu. Później można zdobywać świat. bo i co jest do wygrania? Papierki. wysokość zarobków.nie musimy wiedzieć jak cel osiągać. jest ustawienie relacji z samym sobą. Stawiaj różne cele. Nie jesteś zależny od żadnej rzeczy. Wszystko inne jest bez znaczenia.i najważniejszą sprawą Twego życia. czuć się sam na sam ze sobą cudownie. ale nie działamy w celu jego osiągnięcia "wisi" w naszej świadomości. rozkosz istnienia. upiększa.cokolwiek. zawsze skupiam się na tym. związek który Cię inspiruje i motywuje do pracy nad sobą.. kiedy politycy na wizji się kłócą. Nie musisz już z nikim wygrywać. mordach. nawyk szacunku i miłości do siebie. porażki tylko Cię uczą i wzmacniają . pełne siły i miłości. zawsze będziesz miał w sobie życzliwość i miłość . katastrofach. znika strach i presja. niż ten gdy sam się akceptujesz i wspierasz. dokonań) była pozytywna. magiczne. samochód określonej klasy. byle działać. nie potrzebujesz do tego żadnej rzeczy z zewnątrz. gdyż miłość i wsparcie już sobie sam dałeś. Jeśli mija trzy dni i nie podejmujemy żadnych działań. tylko to się liczy Osobiście w pracy z ludźmi. to wyjdzie "w praniu".są przyjemne.tylko na tym co Cię uwzniośla. Tylko siebie masz na tym świecie . by nie czuć presji która wszystko zniweczy. zarabianie na pasji.jesteś jak czołg wśród kurzych jajek. to w pierwszej mierze stanie się swym największym i najwierniejszym przyjacielem. i co dalej? Cel naszego życia. lubisz siebie. . umrzeć. byś nauczył się kochać siebie .

i oczywiście Twoje konsekwencje. mój meil to coztymikobietami@onet. troskę i wsparcie. Pojawiają się przyjemne odczucia. Twój wybór . którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK. prosto w oczy. Ten głos trzeba wyćwiczyć. wypracować. KLIK albo papierowej KLIK. rozśmiesza i raduje. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK. Nie gnoisz się.tylko kochasz. albo na zmianie swych nawyków podświadomych. Paniom wstęp wzbroniony! -------------------- Coaching ze mną KLIK Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry". podbródek czy tłusty brzuch (efekt porównywania się do promowanych ideałów piękna). Możesz go poświęcić na killowanie noobów w gierkach. życzliwość.Patrzysz w lustro. także poprzez PayPal.braciasamcy.pl . zamiast ośmieszać i biczować. nie sabotujesz sam siebie . Głos wewnętrzny pociesza. przyjemność. Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym. Masz ograniczoną ilość czasu. by poczuć życzliwość. www.pl zapraszam na moje forum. nie potępiasz za brzydkie oczy. oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji.