You are on page 1of 5

LESFORMULIER

Noordelijke Hogeschool Leeuwarden


Instituut Educatie en Communicatie
Afdeling Talen
Naam student

: Marijn Uijthof, Yvette


van Schaik

Naam coach

wg/gm/jh/00

School :
Klas

:..
Naam NHLdocent

: Sport & Bewegen niveau: 4, jaar 3


Aantal lln.: 15

Datum
: ....

LESOPDRACHT:
Create a series of lessons for MBO: Sport en Bewegen Class 2: Grammar and Vocabulary
LESDOEL(EN): (in termen van eindgedrag)

KERNDOEL(EN):

Aan het eind van de les:


- begrijpen de leerlingen de Present Simple en kunnen deze toepassen.
- kunnen de leerlingen zinnen in de Present Simple tense omzetten van
positief -> negatief
- Kunnen de leerlingen zinnen in de Present Simple tense omzetten van
positief -> vragend
- Hebben de leerlingen geoefend met vocabulaire rondom anatomie.

LEERSTOF:
Grammar: Present simple tense
Vocabulary: Human anatomy

Belangrijke keuzes/ overwegingen voor de lesopzet (beginsituatie, werkvormen, rol


leerling/docent, lesstof in de leergang, te verwachten knelpunten, persoonlijke
leerdoelen):

Doen voor aanvang van de les (bijvoorbeeld kopiren, OHP klaarzetten):


Tijd

Functie
lesdeel *

0-15

Introductie
en video

15-40

Gezamenlijk
e
De docent en de leerlingen oefenen samen verschillende soorten
opdrachten oefeningen die in de powerpoint staan.

40-70

70-90

Lesopzet
Docent introduceert het onderwerp van de les, legt uit/laat zien op de ppt
wat de indeling van de les is (WHHTUK). Vervolgens laat de docent de
instructievideo.

Zeflstandig De leerlingen gaan zelfstandig aan de slag met de opdrachten. Zie de


oefenen
hand-out voor zowel grammar: present simple als de vocabulaire.
grammar en
vocab
Check the
answers
and roundoff

De leerlingen checken hun antwoorden samen met de docent, n.a.v. de


key (zie tackk: for the teacher). De leerlingen hebben gelegenheid tot het
stellen van vragen.

Leerlingactiviteit

Docentactiviteit

Leer-/hulpmiddelen

Luisteren/kijken

Introduceren,
uitleggen/kijken

Tackk,, PPT

Luisteren, vragen
stellen, oefenen en
antwoord geven

Luisteren, vragen
stellen, antwoord
geven

Tackk, PPT

Oefeningen maken

Antwoorden checken,
eventueel vragen
stellen

Loopt rond om hulp te


bieden

Antwoorden checken,
eventueel extra uitleg
geven

Hand-outs

Key, smartboard

* benoem de verschillende onderdelen van je les (bijvoorbeeld inleiding, instructie, oefening, evaluatie)

ZELFEVALUATIE
-

In hoeverre heb je je doelen gerealiseerd?

Wat ging goed? Waar ben je tevreden over ?

Wat ging minder goed? Waar ben je ontevreden over?

Wat heb je geleerd voor een volgende les?

Andere opmerkingen:

Evaluatie door de coach / NHL-docent / medestudent:

You might also like