You are on page 1of 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder

Student(e) Ingrid Daamen Mentor Laila van Lierop


Klas PEH16VB Datum
Stageschool Ojbs de Duizendpoot Groep 6/7/8
Plaats Stramproy Aantal lln 21
Vak- vormingsgebied: Taal
Speelwerkthema / onderwerp: Spellen

Persoonlijk leerdoel: Ik ben in staat om luid en duidelijk te spreken en een juiste houding aan te nemen zodat ik goed voorbereid en zelfverzekerd voor de klas sta.

Lesdoel(en): Aan het einde van de les hebben de leerlingen geoefend met: Evaluatie van lesdoelen:

- het samenwerken in tweetallen door elkaar te begeleiden tijdens het - Ik observeer de leerlingen hoe ze samenwerken. Ik vraag ze tijdens de evaluatie hoe
dictwee. het was om in tweetallen te werken.
- het correct schrijven van woorden door hier op te letten en na te kijken. - Ik bekijk het resultaat van de leerlingen en hun inzet tijdens de les.
Beginsituatie: De klas bestaat uit 9 jongens en 12 meisjes. Hiervan bestaat groep 8 uit 6 leerlingen, groep 7 uit 7 leerlingen en groep 6 uit 8 leerlingen. De leerlingen
hebben dagelijks spelling. Ze gebruiken hiervoor snappet. Iedere groep heeft een andere planning en dus andere lessen die ze doen. Binnen de groepen heb je ook
nog verschillen qua niveau.
Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
Inleiding Ik leg de leerlingen uit wat de bedoeling is. Ik De leerlingen luisteren naar mijn uitleg en stellen eventuele 2 blaadjes met ieder 10
5 min vertel dat ze een dictwee gaan doen. (Dit is vragen. Ze krijgen te horen met wie ze gaan samenwerken. woorden voor elk team,
alleen als oefening en geen echt dictee.) Wat is potloden, papier
dit? Ze gaan in tweetallen een dictee bij elkaar
afnemen. De tweetallen maak ik op basis van
de jongens meisjes verhouding. Ik zeg dat de
ene leerling de woorden voorleest en de andere
het opschrijft. Als alle woorden zijn geweest dan
wisselen ze van rol. Ik leg uit dat beide
leerlingen 10 woorden krijgen. Ik vertel dat als
ze klaar zijn, ze elkaars werk nakijken en elkaar
helpen met het verbeteren van de verkeerd
geschreven woorden. Als ze klaar zijn komen
ze hun werk bij mij inleveren en gaan ze aan
hun plus opdrachten werken.
Kern Doel 1 en 2 Ik zorg ervoor dat de leerlingen alleen binnen De leerlingen zitten tegenover elkaar. Eerst leest leerling A 2 blaadjes met ieder 10
15 min hun groepje aan het overleggen zijn en dat het de woorden voor en noteert leerling B ze. Hierna wisselen woorden voor elk team,
rustig is. ze van rol. Nadat ze beide aan de beurt zijn geweest kijken potloden, papier
ze elkaars werk na en helpen ze elkaar met het verbeteren
van de verkeerd gespelde woorden.
Slot Ik sluit de les af door te evalueren met de De leerlingen evalueren met mij de les. Ze beantwoorden de
5 min leerlingen. Ik stel ze vragen zoals: Wat vonden vragen en geven mij feedback.
jullie ervan? Vonden jullie het moeilijk of
makkelijk? Hoe vonden jullie het om in
tweetallen te werken?
Persoonlijke reflectie
Deze les is niet uitgevoerd, voor taal heb ik de les stellen gegeven.

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:
Deze les is niet uitgevoerd, voor taal heb ik de les stellen gegeven.

You might also like