You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BAHASA MALAYSIA( TAHUN 5)


Perkara Tarikh: Kelas :
Masa: Bil murid:
Tema 1. Hubungan yang erat

Tajuk Unit 1 : Cerita datuk (m.s. 3)

Standard Pembelajaran 2.2.3 Membaca dan memahami ayat dalam bahan bacaan
prosa yang mengandungi imbuhan pinjaman daripada pelbagai
sumber dengan sebutan yang betul.

Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat


1. Membaca dan menyatakan 4/6 perkataan yang
berimbuhan pinjaman daripada petikan.
2. Menulis ayat dalam bentuk tulisan berangkai.

Aktiviti Pengajaran dan 1. Murid membaca secara mekanis teks.


Pembelajaran (PdP)
2. Murid membaca perkataan berimbuhan pinjaman
dalam teks.

3. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

4. Murid diminta menyenaraikan seberapa banyak kata


pinjaman yang telah dipelajari.

5. Seorang wakil membentangkan hasil kerja.( Imbuhan


pinajman )

Elemen Merentas Kurikulum(EMK) Ilmu: Pendidikan Moral

Nilai Murni : Kasih sayang

KBT : menjana idea

Kontekstual : menghubung kait

KBAT Peta Bulatan

Bahan Bantu Belajar (BBB) Buku teks, gambar , foto, borang pengurusan grafik.

Penilaian PdP Membaca dan menyatakan perkataan yang mengandungi


imbuhan pinjaman.
Kesimpulan Pelajaran:

Refleksi:

i. …..mencapai objektif …..mencapai objektif PdP hari ini.


PdP hari ini. _____ daripada _____ orang murid telah
menguasai objektif pdp.

ii. Kekuatan/Kelemahan
PdP hari ini …..

iii. Tindakan
Penambahbaikan pdp
hari ini….

SJK CH No. 6
Lembaran Kerja
Nama: ___________________________ Kelas: _____ Tarikh: ________________
Unit 1: Hubungan yang Erat
Cerita Datuk (ms. 3)

Tuliskan ayat-ayat berikut dalam tulisan berangkai.

1. Maharaja dan maharani yang dermawan itu amat disenangi oleh rakyat.

2. Maharani bukan sahaja jelitawan malahan hati baginda amat mulia.

Arahan : Senaraikan seberapa banyak kata pinjaman yang telah dipelajari


Perkataan
berimbuha
n pinjaman

You might also like