You are on page 1of 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS I Ibnu Khaldun

TARIKH/ HARI 11/01/2018 Khamis MASA 0900-1000

TEMA Program Transisi Tahun 1 TAJUK Dinamika Kumpulan

STANDARD
-
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF
1. Mengenal bentuk-bentuk asas.
PEMBELAJARAN
2. Membina set binaan dalam kumpulan

AKTIVITI
PENGAJARAN & 1. Guru mengedarkan set binaan.
PEMUDAHCARAAN 2. Murid-murid menghasilkan set binaan mengikut kreativiti sendiri secara berkumpulan.
3. Refleksi.
(PdPc)

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Spesimen


(BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Power point  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

ELEMEN MERENTASI  Keusahawanan


 Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi
KURIKULUM (EMK)
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 LembaranKerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENILAIAN  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama

PENTAKSIRAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / Cuti Khas
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa / Cuti
 Aktiviti Luar
Umum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat & Komunikasi KELAS 4 Ibnu Khaldun

TARIKH/ HARI 11/01/2018 Khamis MASA 1030-1130

TEMA Teknikal TAJUK Organisasi & keselamatan bengkel

STANDARD
1.1.1, 1.1.2, 1.1.3
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 3. Menyatakan struktur organisasi bengkel berpandukan carta.
PEMBELAJARAN 4. Menyediakan jadual tugas berpandukan struktur organisasi bengkel.
5. Menyatakan peraturan dan keselamatan am, diri, alatan dan bahan berpandukan carta.

AKTIVITI 4. Menghasilkan carta organisasi bengkel.


PENGAJARAN & 5. Menghasilkan jadual bertugas bengkel.
PEMUDAHCARAAN 6. Menyatakan peraturan keselamatan bengkel.
(PdPc) 7. Rumusan.

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Spesimen


(BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Power point  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

ELEMEN MERENTASI  Keusahawanan


 Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi
KURIKULUM (EMK)
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 LembaranKerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENILAIAN  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama

PENTAKSIRAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / Cuti Khas
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa / Cuti
 Aktiviti Luar
Umum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS 5 Ibnu Sina

TARIKH/ HARI 04/01/2018 Khamis MASA 1230-1330

TEMA Pengenalan kepada Sains TAJUK Kemahiran saintifik

STANDARD
1.1.1-1.1.12
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF
1. Memerhati, mengelas, membuat inferens, meramal, mentafsir data, berkomunikasi &
PEMBELAJARAN
mengekesperimen

1. Murid mengimbas kembali KPS yang telah dipelajari semasa tahun 4.


AKTIVITI 2. Murid-murid membuat pengelasan berdasarkan gambar beberapa jenis haiwan yang
PENGAJARAN & ditunjukkan.
PEMUDAHCARAAN 3. Murid menjalankan eksperimen “Bikar Menyanyi” (BT MS12)
4. Murid melengkapkan laporan .
(PdPc) 5. Rumusan

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Spesimen


(BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Power point  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

ELEMEN MERENTASI  Keusahawanan


 Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi
KURIKULUM (EMK)
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 LembaranKerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENILAIAN  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama

PENTAKSIRAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI
 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / Cuti Khas
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa / Cuti
 Aktiviti Luar
Umum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS 4 Ibnu Khaldun

TARIKH/ HARI 04/01/2018 Khamis MASA 1230-1330

TEMA Pengenalan Kepada Sains TAJUK Kemahiran Saintifik

STANDARD
1.1.1-1.1.12
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1. Murid dapat memerhati, mengelas, membuat inferens, meramal, mentafsir data dan
PEMBELAJARAN berkomunikasi.

1. Murid mengimbas semula topik kemahiran saintifik semasa tahun 3.


2. Murid membuat peta Bulatan tentang jenis-jenis KPS.
AKTIVITI
3. Murid memerhati beberapa gambar haiwan dan murid membuat pemerhatian
PENGAJARAN &
menggunakan semua organ deria.
PEMUDAHCARAAN
4. Murid membuat pengelasan haiwan daripada beberapa ciri yang telah diperhatikan.
(PdPc) 5. Rumusan

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Spesimen


(BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Power point  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

ELEMEN MERENTASI  Keusahawanan


 Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi
KURIKULUM (EMK)
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 LembaranKerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENILAIAN  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama

PENTAKSIRAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / Cuti Khas
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa / Cuti
 Aktiviti Luar
Umum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS I Ibnu Khaldun

TARIKH/ HARI 11/01/2018 Khamis MASA 0900-1000

TEMA Program Transisi Tahun 1 TAJUK Dinamika Kumpulan

STD PEMBELAJARAN -

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 6. Mengenal bentuk-bentuk asas.
7. Membina set binaan dalam kumpulan

8. Guru mengedarkan set binaan.


AKTIVITI PdPc 9. Murid-murid menghasilkan set binaan mengikut kreativiti sendiri secara berkumpulan.
10. Refleksi.

BAHAN BANTU BELAJAR

ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM

PENILAIAN

PENTAKSIRAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Sains KELAS I Ibnu Khaldun

TARIKH/ HARI 11/01/2018 Khamis MASA 0900-1000

TEMA Program Transisi Tahun 1 TAJUK Dinamika Kumpulan

STD PEMBELAJARAN -

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 8. Mengenal bentuk-bentuk asas.
9. Membina set binaan dalam kumpulan

11. Guru mengedarkan set binaan.


AKTIVITI PdPc 12. Murid-murid menghasilkan set binaan mengikut kreativiti sendiri secara berkumpulan.
13. Refleksi.

BAHAN BANTU BELAJAR

ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM

PENILAIAN

PENTAKSIRAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

You might also like