You are on page 1of 10

KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

1 MENGAPA?

Isu/ Cabaran

Bil (Guru, Murid, RPH, Peratus Lulus, Bilangan Lulus,

Isu/ Cabaran
Meningkatkan peratusan lulus pelajar dalam subjek sains tingkatan 3 Efektif
1
kepada 5%

2 SKMPg2

TAJUK : Soal selidik guru berkaitan Pembelajaran dan Pemudahcaraan berdasarka

1. Membuat penarafan kendiri guru dengan mengenalpasti kekuatan dan k

OBJEKTIF : 2. Memastikan standard pengajaran yang memuaskan diwujudkan dan dik

3. Mewujudkan budaya Learning Walk dan PLC

Tuan/ Puan yang dihormati, mohon kerjasama untuk melengkapkan borang ini dengan tep

1-    Tidak Pernah 2-    Jarang-jarang 3-    Kerap

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR

Guru merancang pelaksanaan PdPc dengan: 1 2

Menyediakan RPH yang mengandungi objektif yang


PR1
boleh diukur dan aktiviti pembelajaran yang sesuai

PR2 Mmenentukan kaedah pentaksiran dalam PdPc

4.1
PR3 Menyediakan ABM/BBM/BBB/TMK

2018
KANVAS 4.1 STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

JUMLAH 0 0

PURATA SKOR 3.0

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR

Guru mengawal proses pembelajaran dengan: 1 2

Mengelola isi pelajaran/skop pembelajaran yang


PGp1
dirancang

Mengelola masa PdPc selaras dengan aktiviti


PGp2
pembelajaran
4.2.1
PGp3 Memberi peluang kepada penyertaan aktif murid.

JUMLAH 0 0

PURATA SKOR 3.7

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR

Guru mengawal suasana pembelajaran dengan: 1 2

PGs1 Mengawasi komunikasi murid dalam PdPc

PGs2 Mengawasi perlakuan murid dalam PdPc

4.2.2 PGs3 Menyusun atur kedudukan murid

Mewujudkan suasana pembelajaran yang


PGs4
menyeronokkan.

JUMLAH 0 0

PURATA SKOR 4.0

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR

Guru membimbing murid dengan: 1 2

2018
KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

Memberi tunjuk ajar/tunjuk cara/panduan menguasai


PB1
isi pelajaran/konsep/fakta berkaitan pelajaran

Memberi tunjuk ajar/tunjuk cara/panduan menguasai


PB2
kemahiran dalam aktiviti pembelajaran
Memandu murid membuat keputusan dan
PB3
menyelesaikan masalah dalam aktiviti pembelajaran
4.3 Memandu murid menggunakan/ memanfaatkan
PB4
sumber pendidikan berkaitan pelajaran
Menggabung/merentas/mengaitkan isi pelajaran
PB5 dengan tajuk/unit/tema/nilai/kemahiran/mata pelajaran
lain dalam aktiviti pembelajaran.

JUMLAH 0 0

PURATA SKOR 3.0

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR
Guru mendorong minda murid dalam melaksanakan
1 2
aktiviti pembelajaran dengan:

PDm1 Merangsang murid berkomunikasi.

Merangsang murid berkolaboratif dalam aktiviti


PDm2
pembelajaran.

Mengemukakan soalan yang menjurus ke arah


PDm3
pemikiran kritis dan kreatif
Mengajukan soalan/mewujudkan situasi yang
PDm4 menjurus ke arah membuat keputusan dan
menyelesaikan masalah
4.4.1
PDm5 Mewujudkan peluang untuk murid memimpin 2

Menggalakkan murid mengemukakan soalan berkaitan


PDm6
isi pelajaran.

Menggalakkan murid memperoleh pengetahuan dan


PDm7
kemahiran secara kendiri.

JUMLAH 0 2

PURATA SKOR 3.0

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR
Guru mendorong emosi murid dalam melaksanakan
1 2
aktiviti pembelajaran dengan:

2018
KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

PDe1 Memberi pujian/galakan terhadap perlakuan positif.

Memberi penghargaan terhadap hasil kerja/ idea yang


PDe2
bernas

Memberi keyakinan dalam mengemukakan


4.4.2 PDe3
soalan/memberi respons.

PDe4 Prihatin terhadap keperluan murid.

JUMLAH 0 0

PURATA SKOR 3.5

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR

Guru melaksanakan penilaian dengan: 1 2

Menggunakan pelbagai kaedah pentaksiran dalam


PDe1
PdPc

Menjalankan aktiviti pemulihan/pengayaan dalam


PDe2
PdPc.

PDe3 Memberi latihan/tugasan berkaitan pelajaran.


4.5
PDe4 Membuat refleksi PdPc.

Menyemak/menilai hasil kerja/gerak kerja/


PDe5
latihan/tugasan.

JUMLAH 0 0

PURATA SKOR 3.4

STANDARD 4: PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (SEKOLAH)


ASPEK BIL ITEM SKOR
Murid melibatkan diri dalam proses pembelajaran
1 2
dengan:

M1 Memberi respons berkaitan isi pelajaran. 2

Bberkomunikasi dalam melaksanakan aktiviti


M2 2
pembelajaran.

M3 Melaksanakan aktiviti pembelajaran secara kolaboratif. 2

2018
4.6
KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

Memberi respons yang menjurus ke arah pemikiran


M4
kritis dan kreatif berkaitan isi pelajaran.
4.6
M5 Mengemukakan soalan berkaitan isi pelajaran 2

Mengaitkan isi pelajaran dengan kehidupan murid/ isu


M6
lokal/global

Membuat keputusan/menyelesaikan masalah


M7
berkaitan aktiviti pembelajaran.

JUMLAH 0 8

PURATA SKOR 2.4

3 ANALISIS DATA

GRAF ANALISIS JURANG (ASPEK


4 4 4.0
4 4
3.7

3.0 3.0

4.1 4.2.1 4.2.2 4.3


SKOR UNJURAN

4.1 4.2.1 4.2.2 4.3

SKOR UNJURAN
ASPEK 4.1 4.2.1 4.2.2 4.3
SKOR UNJURAN 4 4 4 4
SKOR SEBENAR 3.0 3.7 4.0 3.0

2018
KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

OBJEKTIF

lus, Objektif

3 Efektif daripada 0% Meningkatkan gpmp sains tingkatan 3 Efektif daripada 6.00 kepada
gpmp 5.90

STANDARD 4/SURVEY

dasarkan Instrumen SKPMg2

an dan kekurangan dalam PdPc

dan dikekalkan

ngan tepat dan jujur. Sila tandakan (/) pada skor berdasarkan skala yang berikut:-

4-    Sangat
Kerap

SKOR CATATAN

3 4 :

3
Tindakan dilaksanakan i.
mengikut pelbagai aras
3
keupayaan murid
ii. mengikut peruntukan
masa yang ditetapkan
3 iii. dengan mematuhi
ketetapan kurikulum/arahan
yang berkuat kuasa.

2018
mengikut pelbagai aras
keupayaan murid
ii. mengikut peruntukan
KANVAS masa yang ditetapkanSTRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA
iii. dengan mematuhi
ketetapan kurikulum/arahan
yang berkuat kuasa.
9 0

3.0

SKOR CATATAN

3 4 :

3
Tindakan dilaksanakan
Tindakan dilaksanakan
4 i. dengan menepati objektif
pelajaran
ii. mengikut pelbagai aras
keupayaan murid/
4 pembelajaran terbeza
iii. secara berterusan dalam
PdPc.
3 8

3.7

SKOR CATATAN

3 4 :

Tindakan dilaksanakan
4 i. secara
berhemah/mengikut
kesesuaian
4 ii. secara menyeluruh
meliputi semua murid
iii. secara berterusan dalam
4 PdPc/mengikut keperluan
aktiviti pembelajaran.

0 16

4.0

SKOR CATATAN

3 4 :

2018
Tindakan dilaksanakan
i. mengikut
KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

3
Tindakan dilaksanakan
i. mengikut
3
keperluan/pelbagai aras
keupayaan murid.
3 ii. dengan betul dan tepat.
iii. secara berhemah.
iv. secara bersungguh-
sungguh.
3

15 0

3.0

SKOR CATATAN

3 4 :

Tindakan dilaksanakan
3 Tindakan dilaksanakan
i. berdasarkan objektif
pelajaran
ii. mengikut pelbagai aras
keupayaan murid
iii. secara berterusan/tekal.

15 4

3.0

SKOR CATATAN

3 4 :

2018
Tindakan dilaksanakan
KANVAS STRATEGI ANALISIS DATA SMK TINUSA

3
Tindakan dilaksanakan
Tindakan dilaksanakan
i. secara berhemah.
4
ii. secara menyeluruh
meliputi semua murid.
iii. berterusan/tekal.
3

6 8

3.5

SKOR CATATAN

3 4 :

3
Tindakan dilaksanakan
Tindakan dilaksanakan
3 i. berdasarkan objektif
pelajaran
ii. mengikut
3 ketetapan/arahan
pelaksanaan pentaksiran
yang berkuat kuasa
4 iii. secara menyeluruh dari
segi kecukupan, kecakupan
dan meliputi semua murid
4 iv. secara
berterusan/konsisten/segera
.
9 8

3.4

SKOR CATATAN

3 4 :

Tindakan dilaksanakan
i. dengan pelibatan 90%
hingga 100% murid bagi
tindakan (i), (ii) dan (iii) dan
pelibatan melebihi 50%
murid bagi tindakan (iv), (v), 2018
(vi) dan (vii)
ii. selaras dengan objektif
Tindakan dilaksanakanSTRATEGI ANALISIS DATA
KANVAS SMK TINUSA
i. dengan pelibatan 90%
hingga 100% murid bagi
tindakan (i), (ii) dan (iii) dan
3 pelibatan melebihi 50%
murid bagi tindakan (iv), (v),
(vi) dan (vii)
ii. selaras dengan objektif
pelajaran
iii. dengan yakin
iv. secara berhemah/saling
3 menghormati/bersungguh-
sungguh.

9 0

2.4

ANALISIS JURANG

ASPEK SKPMg2) STANDARD 4


4 4 4 4
3.5 3.4
3.0
2.4

4.4.1 4.4.2 4.5 4.6


AN SKOR SEBENAR

4.4.1 4.4.2 4.5 4.6

SKOR SEBENAR
4.4.1 4.4.2 5 4.6
4 4 4 4
3.0 3.5 ### 2.4

2018

You might also like