You are on page 1of 15

MINGGU 25 AHAD (08/07/2018)

5 ZAMRUD
MATEMATIK NTP
TAMBAHAN

TAJUK PENYELESAIAN SEGITIGA


4 ZAMRUD
9.40 – 10.10 TOPIK PETUA SINUS, KOSINUS DAN LUAS SEGI TIGA
10.40 – 11.10
OBJEKTIF Mengikut kumpulan keupayaan, pelajar dapat :
MATEMATIK - Menyelesaian masalah yang berkaitan dengan petua
TAMBAHAN
sinus, kosinus dan menentukan luas segitiga

AKTIVITI - Guru memberi penerangan cara menentukan


penggunaan petua sinus dan petua kosinus

BBM Modul Permata

EMK Komunikasi

PENGAYAAN/ Latihan dalam kumpulan


PENGUKUHAN
REFLEKSI / 16 dapat menyelesaian masalah yang berkaitan
dengan petua sinus, kosinus dan menentukan luas
segitiga

Tanda tangan dan cop pengetua

.................................. Tarikh : ..........................


MINGGU 25 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 NILAM
TARIKH/ HARI 08/07/2018 AHAD MASA 12.00 – 12.40
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
STANDARD Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
PEMBELAJARAN - Menyelesaikan masalah.
- Guru membuat perbincangan bersama pelajar bagaimana menyelesaikan masalah
AKTIVITI PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN DAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN
Perbincangan antara murid dan guru

____ / _____ dapat mengenal, membanding beza dan menerangkan sifat sudut pada garis lurus, sudut
refleks, dan sudut putaran lengkap dan memerihalkan sifat sudut pelengkap, sudut penggenap dan
sudut konjugat.

____ / _____ tidak dapat mengenal, membanding beza dan menerangkan sifat sudut pada garis lurus,
REFLEKSI sudut refleks, dan sudut putaran lengkap dan memerihalkan sifat sudut pelengkap, sudut penggenap
dan sudut konjugat.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus


Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 25 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 DELIMA
TARIKH/ HARI 08/07/2018 AHAD MASA 12.40 – 1.40
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
PEMBELAJARAN
- Membina : pembahagi dua sama serenjang suatu tembereng garis, garis serenjang kepada suatu garis lurus,
dan garis selari dan menerangkan rasional langkah-langkah pembinaan.
- Guru membuat perbincangan bersama pelajar bagaimana membina
AKTIVITI PENGAJARAN & - Guru meminta pelajar membina pembahagi dua sama serenjang, garis serenjangb kepada suatu garis dan
PEMBELAJARAN garis selari dalam kumpulan

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN DAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN
Murid diminta mengukur sudut dengan cara yang betul

____ / _____ dapat menentu dan menerangkan kekongruenan tembereng garis dan kekongruenan
sudut dan menganggar dan mengukur saiz tembereng garis dan sudut serta menerangkan cara
anggaran diperoleh
____ / _____ tidak dapat menentu dan menerangkan kekongruenan tembereng garis dan
REFLEKSI kekongruenan sudut dan menganggar dan mengukur saiz tembereng garis dan sudut serta
menerangkan cara anggaran diperoleh
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 25 ISNIN (09/07/2018)

TAJUK FUNGSI TRIGONOMETRI


5 ZAMRUD
9.40 – 10.10 TOPIK Memahami dan menggunakan graf fungsi sinus, kosinus
10.30 – 11.00 dan tangen.
MATEMATIK OBJEKTIF Mengikut kumpulan keupayaan, pelajar dapat
TAMBAHAN Melukis dan melakar graf bagi fungsi trigonometri:

AKTIVITI - Guru mengedar kertas soalan pertengahan tahun


kepada murid

BBM Kertas edaran

EMK Komunikasi

PENGAYAAN/ Perbincangan jawapan bersama murid dan guru


PENGUKUHAN
REFLEKSI / orang murid dapat memberi jawapan yang betul
kepada penyelesaian soalan pertengahan tahun

4 ZAMRUD
MATEMATIK NTP
TAMBAHAN
MINGGU 25 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 NILAM
TARIKH/ HARI 09/07/2018 ISNIN MASA 12.40 – 1.10
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
STANDARD Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
PEMBELAJARAN - Menyelesaikan masalah.
- Guru membuat perbincangan bersama pelajar bagaimana menyelesaikan masalah
AKTIVITI PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN

____ / _____ dapat menyelesaikan soalan-soalan ketaksamaan linear serentak dalam satu pemboleh
ubah
____ / _____ tidak dapat menyelesaikan soalan-soalan ketaksamaan linear serentak dalam satu
REFLEKSI pemboleh ubah
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 25 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 DELIMA
TARIKH/ HARI 09/07/2018 ISNIN MASA 1.10 – 2.00
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
PEMBELAJARAN
- Membina : pembahagi dua sama serenjang suatu tembereng garis, garis serenjang kepada suatu garis lurus,
dan garis selari dan menerangkan rasional langkah-langkah pembinaan.
- Guru membuat perbincangan bersama pelajar bagaimana membina
AKTIVITI PENGAJARAN & - Guru meminta pelajar membina pembahagi dua sama serenjang, garis serenjangb kepada suatu garis dan
PEMBELAJARAN garis selari dalam kumpulan

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN

____ / _____ dapat menyelesaikan masalah


____ / _____ tidak dapat menyelesaikan masalah
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 25 SELASA (10/07/2018)

5 ZAMRUD
NTP
MATEMATIK TAMBAHAN

4 ZAMRUD TAJUK PENYELESAIAN SEGITIGA


7.40 – 8.40
MATEMATIK TAMBAHAN TOPIK PETUA SINUS, KOSINUS DAN LUAS SEGI TIGA

OBJEKTIF Mengikut kumpulan keupayaan, pelajar dapat :


- Menyelesaian masalah yang berkaitan dengan petua
sinus, kosinus dan menentukan luas segitiga

AKTIVITI - Guru memberi penerangan cara menentukan


penggunaan petua sinus dan petua kosinus

BBM Modul Permata

EMK Komunikasi

PENGAYAAN/ Latihan dalam kumpulan


PENGUKUHAN
REFLEKSI / 16 dapat menyelesaian masalah yang berkaitan
dengan petua sinus, kosinus dan menentukan luas
segitiga
MINGGU 25 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 NILAM
TARIKH/ HARI 10/07/2018 SELASA MASA 12.00 – 1.00
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
- Menyelesaikan masalah
PEMBELAJARAN
- Guru memberi soalan latihan
AKTIVITI PENGAJARAN &
- Guru meminta pelajar menyelesaikan masalah dalam kumpulan dan dibentangkan
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN
- Guru meminta pelajar menjawab soalan pengukuhan yang diberikan

____ / _____ dapat menyelesaikan ketaksamaan linear serentak dalam satu pemboleh ubah
____ / _____ tidak dapat menyelesaikan ketaksamaan linear serentak dalam satu pemboleh ubah
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 25 RABU (11/07/2018)

5 ZAMRUD TAJUK FUNGSI TRIGONOMETRI


12.00 – 1.00
MATEMATIK TOPIK Memahami dan menggunakan graf fungsi sinus, kosinus
TAMBAHAN dan tangen.
OBJEKTIF Mengikut kumpulan keupayaan, pelajar dapat
Melukis dan melakar graf bagi fungsi trigonometri:

AKTIVITI - Perbincangan bersama guru


- latihan

BBM Kertas edaran

EMK Komunikasi

PENGAYAAN/ Perbincangan jawapan bersama murid dan guru


PENGUKUHAN
REFLEKSI / orang murid dapat Melukis dan melakar graf bagi
fungsi trigonometri:

4 ZAMRUD
7.40 – 8.40 TAJUK PENYELESAIAN SEGITIGA
MATEMATIK
TAMBAHAN TOPIK PETUA SINUS, KOSINUS DAN LUAS SEGI TIGA

OBJEKTIF Mengikut kumpulan keupayaan, pelajar dapat :


- Menyelesaian masalah yang berkaitan dengan petua
sinus, kosinus dan menentukan luas segitiga

AKTIVITI - Guru memberi penerangan cara menentukan


penggunaan petua sinus dan petua kosinus

BBM Modul Permata

EMK Komunikasi

PENGAYAAN/ Latihan dalam kumpulan


PENGUKUHAN
REFLEKSI / 16 dapat menyelesaian masalah yang berkaitan
dengan petua sinus, kosinus dan menentukan luas
segitiga
MINGGU 24 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 DELIMA
TARIKH/ HARI 04/07/2018 RABU MASA 10.10 – 11.10
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
- Membina sudut dan pembahagi dua sama sudut serta menerangkan rasional langkah-langkah pembinaan.
PEMBELAJARAN
- Guru membuat perbincangan cara melukis sudut
AKTIVITI PENGAJARAN &
- Pelajar diminta melukis sudut 60, 90, 120 dan 45 dalam kumpulan
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6
Guru meminta pelajar menjawab soalan pengukuhan yang diberikan
PENILAIAN

____ / _____ dapat menyelesaikan masalah yang melibatkan ketaksamaan linear dalam satu
pemboleh ubah
____ / _____ tidak dapat menyelesaikan masalah yang melibatkan ketaksamaan linear dalam satu
REFLEKSI pemboleh ubah
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 24 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 DELIMA
TARIKH/ HARI 04/07/2018 RABU MASA 10.10 – 11.10
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
- Membina tembereng garis
PEMBELAJARAN
- Guru membuat perbincangan cara melukis sudut
AKTIVITI PENGAJARAN &
- Pelajar diminta melukis tembereng garis
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN
Murid diminta mengukur sudut dengan cara yang betul

____ / _____ dapat menentu dan menerangkan kekongruenan tembereng garis dan kekongruenan
sudut dan menganggar dan mengukur saiz tembereng garis dan sudut serta menerangkan cara
anggaran diperoleh
____ / _____ tidak dapat menentu dan menerangkan kekongruenan tembereng garis dan
REFLEKSI kekongruenan sudut dan menganggar dan mengukur saiz tembereng garis dan sudut serta
menerangkan cara anggaran diperoleh
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit
MINGGU 24 KHAMIS (05/07/2018)

5 ZAMRUD
12.00 – 1.00
TAJUK PERBINCANGAN
MATEMATIK
TAMBAHAN TOPIK MAT. TAMBAHAN K2

OBJEKTIF Mengikut kumpulan keupayaan, pelajar dapat :


- Memberi jawapan betul kepada penyelesaian soalan
pertengahan tahun

AKTIVITI - Guru mengedar kertas soalan pertengahan tahun


kepada murid

BBM Kertas edaran

EMK Komunikasi

PENGAYAAN/ Perbincangan jawapan bersama murid dan guru


PENGUKUHAN
REFLEKSI / 14 orang murid dapat memberi jawapan yang betul
kepada penyelesaian soalan pertengahan tahun

4 ZAMRUD
MATEMATIK NTP
TAMBAHAN

Tanda tangan dan cop pengetua


.................................. Tarikh : ..........................
MINGGU 24 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 NILAM
TARIKH/ HARI 05/07/2018 KHAMIS MASA 7.40 – 8.40
BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD 8.1 : GARIS DAN SUDUT
TAJUK
KANDUNGAN
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
- Membina sudut dan pembahagi dua sama sudut serta menerangkan rasional langkah-langkah pembinaan.
PEMBELAJARAN
- Guru membuat perbincangan cara melukis sudut
AKTIVITI PENGAJARAN &
- Pelajar diminta melukis sudut 60, 90, 120 dan 45 dalam kumpulan
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN
Perbincangan antara murid dan guru
REFLEKSI
____ / _____ dapat mengenal, membanding beza dan menerangkan sifat sudut pada garis lurus, sudut
refleks, dan sudut putaran lengkap dan memerihalkan sifat sudut pelengkap, sudut penggenap dan
sudut konjugat.

____ / _____ tidak dapat mengenal, membanding beza dan menerangkan sifat sudut pada garis lurus,
sudut refleks, dan sudut putaran lengkap dan memerihalkan sifat sudut pelengkap, sudut penggenap
dan sudut konjugat.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus


Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit

MINGGU 24 - RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 1 DELIMA
TARIKH/ HARI 05/07/2018 KHAMIS MASA 10.10 – 11.10
TAJUK BAB 8 : GARIS DAN SUDUT STANDARD KANDUNGAN 8.1 : GARIS DAN SUDUT
Mengikut kumpulan keupayaan murid, murid dapat
STANDARD
- Membina sudut dan pembahagi dua sama sudut serta menerangkan rasional langkah-langkah pembinaan.
PEMBELAJARAN
- Membina garis serenjang
- Guru membuat perbincangan cara melukis sudut
AKTIVITI PENGAJARAN &
- Pelajar diminta melukis garis serenjang yang melalui satu titik
PEMBELAJARAN

Buku teks Modul Hebat Protaktor


Buku rujukan Video/ gambar Bahan konkrit
ABM/ BBM
Peta i-think Slide Power point Jangka lukis
Lembaran kerja Kertas graf Alat tepi luru
Kalkulator Model Lain-lain ____________

STEM Kelestarian Alam Sekitar Bahasa


ELEMEN MERENTAS
Element Kewangan Nilai Murni Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)
Kelestarian Global Patriotisme Keusahawanan
Teknologi dan Komunikasi Kreativiti dan Inovasi

Menganalisis Mewakilkan Membezakan


Mengenalpasti Membandingkan Menjana idea
PENERAPAN AKTIVITI/
Mengukur dan membina Menghubungkan Mengaitkan
UNSUR KBAT
Menyelesaikan masalah Membuat anggaran Membina graf
Mengumpul dan mengendalikan data Memplot titik Menyusun
Menilai Mengaplikasi Lain-lain ____________

PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Titi Peta Buih Berganda Peta Bulatan
Peta Pokok Peta Alir Peta Pelbagai Alir Peta Dakap

Pembentangan dan perbincangan dengan guru Latih Tubi


AKTIVITI PENGAYAAN Latihan dalam buku teks AKTIVITI Guru Muda
DAN PENGUKUHAN Modul HEBAT PEMULIHAN Mentor Mentee
Latihan dari lembaran kerja/ buku rujukan Kelas Tambahan
Lai-lain _______________ Lain-lain ____________
TAHAP PENGUASAAN
(bilangan murid) Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6

PENILAIAN
Murid diminta mengukur sudut dengan cara yang betul

____ / _____ dapat menentu dan menerangkan kekongruenan tembereng garis dan kekongruenan
sudut dan menganggar dan mengukur saiz tembereng garis dan sudut serta menerangkan cara
anggaran diperoleh
____ / _____ tidak dapat menentu dan menerangkan kekongruenan tembereng garis dan
REFLEKSI kekongruenan sudut dan menganggar dan mengukur saiz tembereng garis dan sudut serta
menerangkan cara anggaran diperoleh
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran Mesyuarat/ kursus
Ditangguhkan kerana Program Sekolah : _____________________
Aktiviti Luar
Cuti Rehat/ Cuti Sakit

You might also like