You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 

MINGGU  HARI  TARIKH  KELAS  MASA  MATA PELAJARAN 


2  Kemahiran Hidup Kebun
4 Daisy & 5
  Isnin  8/1/2018 8.30 - 9.00 & 9.20 - 9.50
Daisy
 
TAJUK  STANDARD KANDUNGAN  STANDARD PEMBELAJARAN 
1.1.1 Menerangkan peraturan
1. Keselamatan 1.1 Mematuhi peraturan di ruang kerja.
keselamatan diruang kerja

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF 
1.​ menyenaraikan 3 peraturan keselamatan diruang kerja.
PEMBELAJARAN 
2.

NILAI   Berani Kerasama Keyakinan

Lain – lain: _________________________

- Set Induksi, tayangan video upin-ipin ( kebun atok )


- Murid-murid diberi penerangan tentang aktiviti yang akan dijalankan
AKTIVITI PENGAJARAN  - Murid diberi contoh 3 peraturan keselamatan diruang kerja. i. pakaian ii. alatan iii. bahan
& PEMBELAJARAN  - Murid-murid dibimbing menyatakan 3 peraturan keselamatan di ruang kerja.
- Penutup/ rumusan

 
ELEMEN MERENTAS 
Bahasa Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)  
Lain-lain : _____________________
 
 
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI   
TAHAP PEMIKIRAN  Choose an item.​ ​ hoose an item. 
C

PETA PEMIKIRAN 
Peta Alir
i-THINK 
Komputer Riba Lembaran Nota ​Choose an item.​ ​Choose an item.​ ​Choose an item.​ ​Choose
ALAT BANTU  an item.​ ​Choose an item.​ ​Choose an item.
MENGAJAR 
Lain – Lain ; ___________________

Pemerhatian Lisan
PENILAIAN PdP 
Lain-lain : _______________________
[ ] semua murid yang hadir dapat menguasai objektif pembelajaran dengan bantuan guru.
[ ] ……/…….orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLEKSI 
[ ] Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana ​Choose an item.

KEHADIRAN  4 d = smua hadir 5d= 5/8

 
 
LESSON PLAN 
WEEK  DAY  DATE  CLASS  TIME  SUBJECT 
2  Bahasa Inggeris
  Monday  8/1/2018 6 Daisy 9.50 - 10.50
 
TOPIC  CONTENT STANDARD  LEARNING STANDARD 

1.1.1 Able to listen and


1.1 Able to understand and respond to oral texts in a variety of Demonstrate understanding of
Listening & SPeaking
oral texts by answering
contexts Wh-Questions
(What, Who, Where
When, Why, How)
with guidance
At the end of this lesson, pupils will be able :
LEARNING 
1.able to answer 3 question of what?when? and who? Question with guidance
OBJECTIVES 
What are you doing ? when are you going to school ? who is your English teacher?

VALUE  Brave Communication ​Choose an item.

Others : _________________________

1. Induction set
2. Teacher make explanation about WH-Question
TEACHING AND 
3. Pupiles repeat what teacher said.
LEARNING ACTIVITIES 
4. Guidance to answer the question beginning with What?when ? and Who ?
5. Closing.

 
(EMK)   Language ​Choose an item.
  Others : _____________________
 
THINKING LEVEL (LOW) THINKING LEVEL (HIGH) 
THINKING ABILITY  Understanding ​Choose an item. 

MIND MAPS 
Not Suitable
i-THINK 
Computer Worksheet ​Choose an item.​ ​Choose an item.​ ​Choose an item.

TEACHING AIDS  Choose an item.​ ​Choose an item.

Others ; ___________________

Pemerhatian Latihan
EVALUATION 
Lain-lain : _______________________
[ ] murid-murid dapat mengajuk 3 w-question dengan betul.
[ ] ……/…….orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLECTION 
[ ] Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana ​Choose an item.
ATTENDANCE  6 /8

You might also like