You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK
TAHUN 2

Tarikh 28.1.2019 Isnin (Minggu 5)


Kelas Tahun 2
Masa 9.20am-10.20 (60 Minit)
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.5 Menganggar
Standard Pembelajaran 1.5.1 Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
Set Induksi
1. Pengenalan tajuk Pemula/Pembelajaran :
2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid merujuk buku teks JILID 1 ms 29-30
Perkembangan /Latihan:
4. Guru membimbing murid membuat anggaran berpandukan set rujukan yang
diberikan.
Aktiviti 5. Guru melatih murid menggunakan perkataan kurang daripada
dan lebih daripada apabila menganggar.
6. Guru membimbing murid menganggar bilangan objek yang munasabah.

Plenari/ Peneguhan/Penutup :
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK
TAHUN 2

Tarikh 30.1.2019 Rabu (Minggu 5)


Kelas Tahun 2
Masa 10.40am-11.40am (60 Minit)
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.5 Menganggar
Standard Pembelajaran 1.5.1 Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
Set Induksi
1. Ulangkaji maksud menganggar.
2. Murid diingatkan semula menggunakan perkataan kurang daripada dan lebih
daripada dalam menganggar.
2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid rujuk buku teks JILID 1 ms 31
Perkembangan /Latihan:
4. guru membimbing murid membuat anggaran berpandukan set rujukan yang
Aktiviti
diberikan.
5. Guru melatih murid menggunakan perkataan lebih kurang dalam
menganggar.
6.Guru menegaskan anggaran ialah proses menentukan nilai yang hamper
bukannya sekadar tekaan
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK
TAHUN 2

Tarikh 31.1.2019 Khamis (Minggu 5)


Kelas Tahun 2
Masa 8.50am-9.50am (60 Minit)
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk Nombor hingga 1000
Standard Kandungan 1.5 Menganggar
Standard Pembelajaran 1.5.1 Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
Set Induksi
1. Ulangkaji maksud menganggar.
2. Murid diingatkan semula menggunakan perkataan kurang daripada dan lebih
daripada dalam menganggar.
2. Guru menyampaikan OP kepada murid.
3. Murid rujuk buku teks JILID 1 ms 31
Perkembangan /Latihan:
4. guru membimbing murid membuat anggaran berpandukan set rujukan yang
Aktiviti
diberikan.
5. Guru melatih murid menggunakan perkataan lebih kurang dalam
menganggar.
6.Guru menegaskan anggaran ialah proses menentukan nilai yang hamper
bukannya sekadar tekaan
Plenari/ Peneguhan/Penutup :
7. Guru membuat rumusan dan kesimpulan berdasarkan aktiviti yang dijalankan.

Nilai Murni: Mendengar arahan guru, keyakinan


EMK
EMK: Keusahawanan

BBB Buku teks, buku aktiviti


Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................................

You might also like