You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. MINGGU / HARI / TARIKH 6 Ahad 5.2.2017


2. KELAS / MASA / MATA PELAJARAN PK 5 10.00 – 11.00 pagi Math
3. TEMA / TAJUK/ STANDARD Nombor bulat dalam lingkungan 1000 1.5.2
PEMBELAJARAN
4. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid boleh menulis nombor dalam lingkungan
1000
5. AKTIVITI PDP 1.guru menerangkan apa itu nombor bulat
2.guru menberi contoh nombor bulat kepada murid
3.guru mengarahkan murid-murid untuk menulis
nombor-nombor bulat sebanyak 10
4. guru dan murid menyemak bersama
6. PENGISIAN KURIKULUM
6.1 : ILMU / NILAI Kerjasama
6.2 : EMK / KB/ BCB Kreativiti
7. BAHAN BANTU BELAJAR Papan putih
8. PENILAIAN PDP Pemerhatian dan bertulis
9. IMPAK / REFLEKSI / KERJA RUMAH 1. / daripada orang murid dapat menjawab
soalan dan aktiviti yang dijalankan oleh guru
2. Orang murid lagi diberi bimbngan untuk
mengenal dan menjalankan aktiviti tersebut.

1. MINGGU / HARI / TARIKH 6 Ahad 5.2.2017


2. KELAS / MASA / MATA PELAJARAN PK 2 12.00 – 1.00 tgh KM
10. TEMA / TAJUK/ STANDARD Motor kasar 1.2.1
PEMBELAJARAN
11. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid boleh melakukan pergerakan tangan dengan
bola secara bebas
12. AKTIVITI PDP 1.guru menunjukkan contoh-contoh pergerakan
motor kasar tangan dengan bantuan klip video
2.murid diarah untuk mengikut pergerakan tangan
tersebut berdasarkan video yang ditunjukkan
3.murid dan guru sama-sama membuat pergerakan
tersebut.
13. PENGISIAN KURIKULUM
13.1 : ILMU / NILAI Kerjasama
13.2 : EMK / KB/ BCB Kreativiti
14. BAHAN BANTU BELAJAR Laptop, bola
15. PENILAIAN PDP Pemerhatian dan bertulis
16. IMPAK / REFLEKSI / KERJA RUMAH 1. / daripada orang murid dapat menjawab
soalan dan aktiviti yang dijalankan oleh guru
2. Orang murid lagi diberi bimbngan untuk
mengenal dan menjalankan aktiviti tersebut.

You might also like