You are on page 1of 13

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 27 / JANUARI 2019 (AHAD) CATATAN :

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 3B KEHADIRAN : 15 / 17 DURASI PDP : 12.40 - 1.50


TAJUK : BAB 1: Aplikasi Teknologi CATATAN
STANDARD : 1.1 Reka Bentuk Mekatronik Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
: 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran yang telah dibuat.
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.7 Membuat Penilaian Kefungsian Produk yang telah diubah suai Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Mencadangkan penambahbaikan kepada kereta kawalan jauh Pentaksiran dan penilaian:
2 membanding beza jenis ujian parameter Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP4,TP5
SET INDUKSI : Pelajarmengimbas pdp lepas dan meaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta mencadangkan penambahbaikan kepada kereta kawalan jauh dan
PEMBELAJARAN jawapan dibincang secara lisan Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza jenis ujian parameter dan jawapan dibincang Sains & Teknologi, Kreativiti dan inovasi
secara berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT cadangkan penambahbaikan kereta kawalan jauh
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
13 pelajar dapat membanding beza jenis ujian parameter dan mencadangkan penambahbaikan kepada kereta kawalan jauh, 2 pelajar perlu dibimbing.

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2K KEHADIRAN : 16 / 18 DURASI PDP : 1.50 - 3.00


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
: 2.1.4 Membuat Lakaran Model 3D Bermaklumat

STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.5 Menganalisis Lakaran Model 3D Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Melakar lakaran Model 3D Pentaksiran dan penilaian:
2 Menganalisis lakaran model 3d Prinsip dan elemen Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3, TP4
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp leppas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta melakar lakaran model 3d projek resindan jawapan dibincang secara lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
PEMBELAJARAN 2. Pelajar secara berkumpulan diminta menganalisis lakaran model prinsip dan elemen dan jawapan dibincang secara
Sains berkumpulan.
& Teknologi, Kreativiti dan inovasi
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT Banding beza elemen dan prinsip pada lakaran
diberi
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
15 pelajar dapat melakar lakaran 3d dan menganalisis lakaran tersebut, 3 pelajar perlu diberi bimbingan.

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2J KEHADIRAN : 15 / 17 DURASI PDP : 4.05 - 4.40


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
: 2.1.4 Membuat Lakaran Model 3D Bermaklumat

STANDARD
PEMBELAJARAN 2.1.5 Menganalisis Lakaran Model 3D Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Melakar lakaran Model 3D Pentaksiran dan penilaian:
2 Menganalisis lakaran model 3d Prinsip dan elemen Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3, TP4
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp leppas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta melakar lakaran model 3d projek resindan jawapan dibincang secara lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
PEMBELAJARAN 2. Pelajar secara berkumpulan diminta menganalisis lakaran model prinsip dan elemen dan jawapan dibincang secara
Sains berkumpulan.
& Teknologi, Kreativiti dan inovasi
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT Banding beza elemen dan prinsip pada lakaran
diberi
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 27 / JANUARI 2019 (AHAD) CATATAN :

BBM : Buku teks, kertas edaran


REFLEKSI GURU
15 pelajar dapat melakar lakaran 3d dan menganalisis lakaran tersebut, 3 pelajar perlu diberi bimbingan.
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 28 / JANUARI 2019 (ISNIN) CATATAN :

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 1A KEHADIRAN : / 14 DURASI PDP : 12.40 - 2.25


TAJUK : BAB 1: Pengenalan Kepada Reka Bentuk & Teknologi CATATAN
STANDARD : 1.2 Kepentingan Reka Bentuk dan Teknologi Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 1.2.3 Etika dalam reka bentuk
PEMBELAJARAN 1.2.4 Kerjaya dalam bidang reka bentuk dan teknologi Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 membanding beza etika dalam reka bentuk Pentaksiran dan penilaian:
2 membanding beza kerjaya dalam bidang reka bentuk dan teknologi Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta membanding beza etika dalam reka bentuk dan jawapan dibincang
PEMBELAJARAN secara berkumpulan Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza kerjaya dalam bidang reka bentuk dan Sains & Teknologi
teknologi dan jawapan dibincang secara berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT jelaskan kerjaya yang anda minati
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
pdp ditangguhkan, guru crk

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 1D KEHADIRAN : / 16 DURASI PDP : 3.30 - 4.05


TAJUK : BAB 1: Pengenalan Kepada Reka Bentuk & Teknologi CATATAN
STANDARD : 1.2 Kepentingan Reka Bentuk dan Teknologi Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 1.2.2Peranan reka bentuk
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Menjelaskan 3 kepentingan rbt Pentaksiran dan penilaian:
2 membanding beza 3 kepentingan Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP1, TP2, TP3
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta menjelaskan 3 kepentingan rbt dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN berkumpulan Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza 3 kepentingan dan jawapan dibincang secara Sains & Teknologi
berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT nyatakan kepentingan rbt bagi diri anda
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
pdp ditangguhkan, guru crk

M/PELAJARAN : PEND. SENI VISUAL KELAS : 2D KEHADIRAN : 29 / 33 DURASI PDP : 4.40 - 5.00
BIDANG : Sejarah Dan Apresiasi Seni Visual CATATAN
TAJUK : 2 Seni Lukisan AKTIVITI : Inkuiri
STD : 2.1 Perrsepsi Seni
KANDUNGAN PAK21 : ,Galeri Walk
STD PMBELAJARAN: 2.1.1 Definisi Lukisan
2.1.2 Sejarah Perkembangan Seni Lukisan KBAT : Peta Buih

OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat S.P.P : Pembelajaran Inkuiri


a. Menjelaskan definisi lukisan
b. Menjelaskan perkembangan lukisan EMK : Patriotisme
PELAN PENGAJARAN
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara berkumpulan diminta menjelaskan definisi lukisan dan jawapan dibincang secara lisan.
PEMBELAJARAN 2. Pelajar secara berkumpulan diminta menjelaskan perkembangan lukisan dan jawapan dibincang
secara lisan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu.
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT
BBM : Buku teks
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 28 / JANUARI 2019 (ISNIN) CATATAN :

REFLEKSI GURU

pdp ditangguhkan, guru crk


SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 29 / JANUARI 2019 (SELASA) CATATAN :

M/PELAJARAN : PEND. SENI VISUAL KELAS : 2A KEHADIRAN : 10 / 10 DURASI PDP : 12.40 - 1.50
BIDANG : Sejarah Dan Apresiasi Seni Visual CATATAN
TAJUK : 2 Seni Lukisan AKTIVITI : Inkuiri
STD : 2.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Lukisan
KANDUNGAN PAK21 : ,Galeri Walk
: 2.2.1
membuat eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam penghasilan seni lukisan.
STD PMBELAJARAN
KBAT : Peta Buih

OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat S.P.P : Pembelajaran Inkuiri


a. Membanding beza jenis kaedah lakaran
b. melakar lakaran wajah EMK : kreativiti
PELAN PENGAJARAN
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza jenis kaedah lakaran dan jawapan dibincang
PEMBELAJARAN secara lisan.
2. Pelajar secara berkumpulan diminta melakar lakaran wajah dan jawapan dibincang secara lisan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu.
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT
BBM : Buku teks
REFLEKSI GURU

10 pelajar dapat membanding beza jenis lakaran dan melakar lakaran asas wajah

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 1D KEHADIRAN : 16 / 16 DURASI PDP : 3.30 - 4.40


TAJUK : BAB 1: Pengenalan Kepada Reka Bentuk & Teknologi CATATAN
STANDARD : 1.2 Kepentingan Reka Bentuk dan Teknologi Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 1.3 Invensi dan Inovasi
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 membanding beza invensi dan inovasi Pentaksiran dan penilaian:
2 menjelaskan bidang kerjaya mengikut bperalatan invensi dan inovasi Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta membanding invensi dan inovasi dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN berkumpulan Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta menjelaskan bidang kerjaya mengikut bperalatan invensi dan Sains & Teknologi
inovasi dan jawapan dibincang secara berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT beri satu contoh peralatan invensi dan inovasi dan
bincangkan kebaikan dan keburukannya.
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
10 pelajar dapat membanding beza dan menjelaskan jenis kerjaya berdasarkan contoh, 2 pelajar perlu diberi bimbingan.

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2B KEHADIRAN : 17 / 19 DURASI PDP : 5.15 - 6.30


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
: 2.1.7 Membuat model 3D berdasarkan proses kerja:

(ii) Menggunakan pen 3D


STANDARD
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 mengendalikan penggunaan pen 3d Pentaksiran dan penilaian:
2 menghasilkan model 3D menggunakan pen 3D Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3
SET INDUKSI : pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 29 / JANUARI 2019 (SELASA) CATATAN :

AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta mengendalikan penggunaan pen 3d dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta menghasilkan model 3D menggunakan pen 3D dan jawapan Sains & Teknologi
dibincang secara berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT nyatakan cara penghasilan acuan secara tuangan
panas dan sejuk
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
17 pelajar dapat menghasilkan model 3d menggunakan pen 3D
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 30 / JANUARI 2019 (RABU) CATATAN :

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 3B KEHADIRAN : 17 / 17 DURASI PDP : 1.15 - 1.50


TAJUK : BAB 1: Aplikasi Teknologi CATATAN
STANDARD : 1.1 Reka Bentuk Mekatronik Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk
yang telah diubahsuai.
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Menjelaskan penilaian produk Pentaksiran dan penilaian:
2 menilai kefungsian produk Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3
SET INDUKSI : Pelajarmengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta menjelaskan penilaian produk dan jawapan dibincang secara lisan Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
PEMBELAJARAN 2. Pelajar secara berkumpulan diminta menilai kefungsian produk dan jawapan dibincang secara Sains & Teknologi, Kreativiti dan inovasi
berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT jelaskan kefungsian produk kereta kawalan jauh
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
pdp ditangguh, pemberiaan bantuan awal khas persekolahan

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2B KEHADIRAN : 17 / 17 DURASI PDP : 2.25 - 3.00


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
: 2.1.7 Membuat model 3D berdasarkan proses kerja:

(ii) Menggunakan pen 3D


STANDARD
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 mengendalikan penggunaan pen 3d Pentaksiran dan penilaian:
2 menghasilkan model 3D menggunakan pen 3D Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3
SET INDUKSI : pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta mengendalikan penggunaan pen 3d dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta menghasilkan model 3D menggunakan pen 3D dan jawapan Sains & Teknologi
dibincang secara berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT nyatakan cara penghasilan acuan secara tuangan
panas dan sejuk
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
17 pelajar dapat menghasilalkan produk 3D menggunakan pen 3D

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2J KEHADIRAN : 18 / 18 DURASI PDP : 3.30 - 4.40


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
: 2.1.7 Membuat model 3D berdasarkan proses kerja:

(ii) Menggunakan pen 3D


STANDARD
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 mengendalikan penggunaan pen 3d Pentaksiran dan penilaian:
2 menghasilkan model 3D menggunakan pen 3D Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3
SET INDUKSI : pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta mengendalikan penggunaan pen 3d dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
AKTIVITI
MINGGU : 5 TARIKH : 30 / JANUARI 2019 (RABU) CATATAN :
PEMBELAJARAN
2. Pelajar secara berkumpulan diminta menghasilkan model 3D menggunakan pen 3D dan jawapan Sains & Teknologi
dibincang secara berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT nyatakan cara penghasilan acuan secara tuangan
panas dan sejuk
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 5 TARIKH : 31 / JANUARI 2018 (KHAMIS) CATATAN :

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2K KEHADIRAN : 15 / 18 DURASI PDP : 2.25 - 3.00


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 2.1.8 Membuat kemasan model 3D menggunakan electro- static dan electro platting
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Menjelaskan cara kemasan model 3D Pentaksiran dan penilaian:
2 Membanding beza electro static dan electro platting Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3, TP4,TP5
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp leppas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta Menjelaskan cara kemasan model 3D dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza electro static dan electro platting dan jawapan dibincang
Sains secara
& Teknologi,
berkumpulan.
Kreativiti dan inovasi
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT nyatakan beza electro static dan electro platting
serta contoh
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU
15 Pelajar dapat menjelaskan cara kemasan model 3d dan membanding beza electro static dan electro platting

M/PELAJARAN : PEND. SENI VISUAL KELAS : 2B KEHADIRAN : 34 / 34 DURASI PDP : 4.40 - 5.00
BIDANG : Sejarah Dan Apresiasi Seni Visual CATATAN
TAJUK : 2 Seni Lukisan AKTIVITI : Inkuiri
STD : 2.2 Eksplorasi Seni dalam Seni Lukisan
KANDUNGAN PAK21 : ,Galeri Walk
: 2.2.1
membuat eksperimentasi dan penerokaan media dan teknik dalam penghasilan seni lukisan.
STD PMBELAJARAN
KBAT : Peta Buih

OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat S.P.P : Pembelajaran Inkuiri


a. Membanding beza jenis kaedah lakaran
b. melakar lakaran wajah EMK : kreativiti
PELAN PENGAJARAN
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini.
AKTIVITI : 1. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza jenis kaedah lakaran dan jawapan dibincang
PEMBELAJARAN secara lisan.
2. Pelajar secara berkumpulan diminta melakar lakaran wajah dan jawapan dibincang secara lisan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu.
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT
BBM : Buku teks
REFLEKSI GURU

pdp ditangguhkan, pelajar terlibat dengan ceramah oleh kaunselor dan pn Asma
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 6 TARIKH : 10 / FEBRUARI 2019 (AHAD) CATATAN :

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 3B KEHADIRAN : / 17 DURASI PDP : 12.40 - 1.50


TAJUK : BAB 1: Aplikasi Teknologi CATATAN
STANDARD : 1.1 Reka Bentuk Mekatronik Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk
yang telah diubahsuai.
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Menjelaskan penilaian produk Pentaksiran dan penilaian:
2 menilai kefungsian produk Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3
SET INDUKSI : Pelajarmengimbas pdp lepas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta menjelaskan penilaian produk dan jawapan dibincang secara lisan Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
PEMBELAJARAN 2. Pelajar secara berkumpulan diminta menilai kefungsian produk dan jawapan dibincang secara Sains & Teknologi, Kreativiti dan inovasi
berkumpulan.
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT jelaskan kefungsian produk kereta kawalan jauh
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2K KEHADIRAN : / 18 DURASI PDP : 1.50 - 3.00


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 2.1.6 Membuat acuan model 3D.
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Menhasilakan model 3D Pentaksiran dan penilaian:
2 Menhasilkan acuan model 3D Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3, TP4,TP5
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp leppas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta menghasilkan model 3D daripada plstesin dan jawapan dibincang
PEMBELAJARAN secara lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta menghasilkan acuan model 3D dan jawapan dibincang secara berkumpulan.
Sains & Teknologi, Kreativiti dan inovasi
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT Jelaskan bahan yang boleh dibuat acuan
BBM : Buku teks, kertas edaran
REFLEKSI GURU

M/PELAJARAN : RBT KELAS : 2J KEHADIRAN : / 17 DURASI PDP : 4.05 - 4.40


TAJUK : BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI CATATAN
STANDARD : 2.1 Teknologi Pembuatan Peta Pemikiran:
KANDUNGAN Peta pokok
STANDARD : 2.1.8 Membuat kemasan model 3D menggunakan electro- static dan electro platting
PEMBELAJARAN Aras Pembelajaran:
Menilai, Menganalisis
OBJEKTIF : Di akhir pembelajaran, pelajar akan dapat
1 Menjelaskan cara kemasan model 3D Pentaksiran dan penilaian:
2 Membanding beza electro static dan electro platting Sumbangsaran, soalan lisan, Latihan bertulis
PELAN PENGAJARAN TP3, TP4,TP5
SET INDUKSI : Pelajar mengimbas pdp leppas dan mengaitkan dengan pdp pada hari ini
AKTIVITI : 1. Pelajar secara individu diminta Menjelaskan cara kemasan model 3D dan jawapan dibincang secara
PEMBELAJARAN lisan. Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
2. Pelajar secara berkumpulan diminta membanding beza electro static dan electro platting dan jawapan dibincang
Sains secara
& Teknologi,
berkumpulan.
Kreativiti dan inovasi
3. Pelajar menjawab soalan edaran secara individu Soalan KBAT:
PENUTUP : Pelajar merumuskan pdp pada hari ini dengan menjawab soalan KBAT nyatakan beza electro static dan electro platting
serta contoh
BBM : Buku teks, kertas edaran
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 6 TARIKH : 10 / FEBRUARI 2019 (AHAD) CATATAN :

REFLEKSI GURU
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SUNGAI TIRAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RINGKASAN MINGGUAN)
MINGGU : 5

NO HARI TARIKH PAUTAN KE RANCANGAN PENGAJARAN CATATAN PENTADBIR


1 AHAD 27 / JANUARI 2019 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJFcde4dcmX4TmNGDpMLyW7A5YBr9oRdsRzK-
lCHhWU/edit#gid=1452406380

2 ISNIN 28 / JANUARI 2019 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJFcde4dcmX4TmNGDpMLyW7A5YBr9oRdsRzK-


lCHhWU/edit#gid=1908655209

3 SELASA 29 / JANUARI 2019 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJFcde4dcmX4TmNGDpMLyW7A5YBr9oRdsRzK-


lCHhWU/edit#gid=1218202447

4 RABU 30 / JANUARI 2019 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJFcde4dcmX4TmNGDpMLyW7A5YBr9oRdsRzK-


lCHhWU/edit#gid=918571466

5 KHAMIS 31 / JANUARI 2018 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJFcde4dcmX4TmNGDpMLyW7A5YBr9oRdsRzK-


lCHhWU/edit#gid=946029204

6 AHAD 10 / FEBRUARI 2019 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wJFcde4dcmX4TmNGDpMLyW7A5YBr9oRdsRzK-


(MGGU DEPAN) lCHhWU/edit#gid=946029204

AKTIVITI KOKURIKULUM / PROGRAM / MESYUARAT / PLC MINGGUAN DSB.

NO HARI TARIKH PROGRAM / AKTIVITI CATATAN


1 SUNDAY 27 / JANUARI 2019

2 MONDAY 28 / JANUARI 2019 PERHIMPUNAN RASMI

3 TUESDAY 29 / JANUARI 2019 PLC SEMESTI KE-2

4 WEDNESDAY 30 / JANUARI 2019 KOKURIKULUM MESYUARAT UBB & PERJUMPAAN 1 RUMAH SUKAN

5 THURSDAY 31 / JANUARI 2018 CERAMAH PELAJAR SESI PETANG & PEMBANGUNAN INSAN

TUGASAN LAIN (TUGASAN PENYELARAS/RELIEF/PROGRAM KHAS DSB.)


NO HARI TARIKH ITEM CATATAN
1 SUNDAY 27 / JANUARI 2019 RELIEF 2B,1C WAKTU 5

2 MONDAY 28 / JANUARI 2019

3 TUESDAY 29 / JANUARI 2019

4 WEDNESDAY 30 / JANUARI 2019

5 THURSDAY 31 / JANUARI 2018 RELIEF 2B WAKTU 7

DISEDIAKAN OLEH DISEMAK & DISAHKAN OLEH : CATATAN :


CUTI TAHUN BARU CINA
1 FEBRUARI-9 FEBRUARI 2019
ZAHARAH BINTI MOHAMED PN AZMAH BINTI ABD AJIS
Guru Matapelajaran Pegawai Penilai 1
TEMA TAJUK SUBTAJUK OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN SET INDUKSI AKTIVITI 1 AKTIVITI 2 AKTIVITI 3 REFLEKSI ABB

You might also like