You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

Nama: 姓名:

1. Minggu / Hari / Tarikh 1


周次 / 天 / 日期: Ahad / 星期日
01.01.2017
2. Kelas / Masa / Mata Pelajaran: Tahun 5
年级 / 时间 / 科目: 8.30 pagi – 9.30 pagi
Bahasa Malaysia
3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran Tema: Ziarah Keluarga
(KOD): Tajuk: Hubungan Yang Erat
课题 / 学习标准: 1.2.6 Mendengar, memahami, dan menyebut ayat yang pelbagai
jenis dengan struktur yang betul dan tepat.

4. Objektif Pembelajaran: Murid dapat menyebut dua ayat aktif dan dua ayat pasif yang
学习目标: terdapat dalam teks.

5. Aktiviti PDP: 1. Murid membaca teks dengan sebutan dan intonasi yang betul.
教学步骤: 2. Guru menerangkan teks dan maksud perkataan baru.
3. Murid melengkapkan teks secara lisan.
4. Murid menyebut ayat aktif dan ayat pasif yang terdapat dalam
teks.
5. Guru memaparkan contoh ayat aktif dan ayat pasif, murid
membaca.
6. Latihan buku teks.

6. Pengisian Kurikulum 跨课程元素: Nilai Murni: Kasih Sayang


6.1 Ilmu / Nilai: EMK: Kemahiran Bertutur
6.2 EMK / KB / BCB : KB: Mengenalpasti
7. Bahan Bantu Belajar: Kad Perkataan
教具: Powerpoint
8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:
Pentaksiran 1.2.6 dijalankan / Buku Teks Muka Surat 1
教学评价:
9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
反思:

1. Minggu / Hari / Tarikh 1


周次 / 天 / 日期: Ahad / 星期日
01.01.2017
2. Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 五年级
年级 / 时间 / 科目: 11.25 am – 12.25 am
科学
3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran 课题:科学技能
(KOD): 内容标准:1.1 了解科学程序的技能。
课题 / 学习标准: 1.1.1 观察。
1.1.2 分类。
1.1.3 应用数字测量。
4. Objektif Pembelajaran: 学生能够通过实验,实践及巩固科学技能观察、分类及应用数字测
学习目标: 量。
5. Aktiviti PDP: 1.教师以提问方式,引导学生说出所学过的科学技能。
教学步骤: 2.教师讲解科学技能观察、分类及应用数字测量,并举例说明。
3.教师讲解进行实验的步骤及必须注意的事项。
4.学生进行实验,并记录实验结果。
5.教师总结,学生画出本课思路图。
6.作业练习。
6. Pengisian Kurikulum 跨课程元素: SPS:观察、分类、应用数字测量
6.1 Ilmu / Nilai: KBKK:联想与联系
6.2 EMK / KB / BCB : 价值:细心分辨
7. Bahan Bantu Belajar:
演示文稿、图片
教具:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
Nama: 姓名:

8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP:


笔记
教学评价:
9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:
反思:

You might also like