You are on page 1of 3

ČAS BROJ: 28 ODELJENJE: DATUM:

NASTAVNA TEMA: LET’S PLAY AFTER SCHOOL!


NASTAVNA JEDINICA: LET’S PLAY AFTER SCHOOL! / Lessons 5&6 (Skills )
TIP ČASA: utvrđivanje
CILJ ČASA:
Učenici će moći da razumeju sadržaj postera koji pročitaju i kratak opis aktivnosti koji čuju, odnosno sami opišu
svakodnevne aktivnosti posle škole.
OBRAZOVNI ZADACI:
- ponavljanje pesme After school
- čitanje teksta (poster) i uvežbavanje različitih tehnika čitanja (čitanje radi razumevanja suštine, odnosno detalja);
- slušanje kratkih opisa aktivnosti i uvežbavanje različitih tehnika slušanja (slušanje radi razumevanja suštine,
odnosno detalja);
- razgovor na temu svakodnevnih aktivnosti posle škole;
- prepoznavanje glagola u rečenici.
VASPITNI ZADACI:
- pomoć u kući i zajedničke aktivnosti sa članovima porodice je deo naših svakodnevnih aktivnosti;
- vreme posle škole planiramo korisnim aktivnostima;
- povezivanje naučenih nastavnih sadržaja sa svakodnevnim životom izvan učionice – ono što učimo mi je
potrebno.
METODE I TEHNIKE RADA: kombinovano – pesma i pokret, pitanja i odgovori, opisivanje slike, slušanje i
čitanje, čitanje i povezivanje, slušanje teksta i obeležavanje informacija na odgovarajući način, čitanje rečenica i
uočavanje traženih detalja
OBLICI RADA: frontalni, individualni, u paru
NASTAVNA SREDSTVA: udžbenik, radna sveska, CD
KORELACIJA SA DRUGIM PREDMETIMA / TEMAMA: Srpski jezik (tehnike čitanja i slušanja, uočavanje i
razumevanje glagola kao vrste reči, izražavanje sadašnjosti), Građansko vaspitanje (vaspitni zadaci 1 i 2)

UVODNI DEO:

Provera domaćeg zadatka (frontalno – usmeno i pismeno)

 Učenici govore rešenja, nastavnik piše na tabli, poziva učenike da ispravljaju greške i po potrebi daje objašnjenja.

GLAVNI DEO:

- Warm – up. Song – After school (Classbook, page 42) (frontalno – ponavljanje pesme – slušanje broj 60)

 Let’s sing the song from page 42 in your Class Book. Učenici slušaju i pevaju pesmu kako je rađeno na času broj
27 – uz odgovarajući pokret. Nastavnik radi isto.

Class book page 44 – Reading

Lead-in. Predicting the kind of text and the topic. (frontalno – usmeno – pitanja i odgovori)

 Vodi se razgovor – Look at the pictures in your Class Books, page 44. What can you see? (Children doing various
activities) Nastavnik navodi učenike da prepoznaju da je ovo poster – What is this? Is it a webpage? (no) Is it a
letter? (no) What is this? (It’s a poster) U nastavku se vodi razgovor o aktivnostima samih učenika gde će
nastavnik poentirati vaspitne zadatke – What do you do after school on Monday /Tuesday/Wednesday…? Do you
help your family members? What do you do? Do you spend your time outdoors? What do you do? Do you
sometimes paint / write / read? What do you read?

Exercise 1. Look at the picture. What after – school activities can you see? (frontalno – razgovor o slici)

 Nastavnik kaže – Look at the pictures again. What activities can you see? (playing footbal, listening to music,
painting…) Point to the playing football / painting a picture / skating in the park / listening to music.

1
Exercise 2. Listen and read. (frontalno – slušanje i čitanje teksta + razgovor) (Reading for gist)

 Nastavnik kaže – You are going to read and listen to the text now. Listen and follow the words in your books
carefully. It doesn’t matter if you don’t understand every word. Učenici slušaju i pokazuju tekst 2X.

 Provera razumevanja – nastavnik postavlja pitanja – Does Max go to the park? (yes) Does Julia play tennis? (no)
Does Luke listen to music? (yes) Does Sara paint pictures? (no)

Exercise 3. Read again. Who does each activity? (individualno + u paru + frontalno – čitanje i povezivanje
aktivnosti sa imenima dečaka i devojčica iz teksta) (Reading for specific information)

 Nastavnik demonstrira zadatak – Let’s read the expressions in exercise 3 together. Svaki izraz čita drugi učenik.
Napiše prvi na tabli i pored njega praznu liniju. Pozove jednog učenika da ga pročita. Zatim pita – Who does this
after school? (Max) – upiše slovo M na liniju pored. Daje instrukciju – Look at the abbreviations for names.
(pokaže ih) Zatim kaže – Look back at the poster and read the texts again. Write the correct letter next to each
activity in exercise 3. Work individually and compare your answers with your partner when you have finished.
Učenici rade, nastavnik obilazi, ne pomaže. Provera se radi frontalno – Let’s check your answers.

Odgovori: 1 M 2 J 3 S 4 J 5 L 6 L 7 M 8 S

Class book page 45 – Listening, speaking and writing

Exercise 1. Exercise 1. Listen and tick or cross. (frontalno + individualno + u paru – slušaj i upiši √ ili X)
(Listening for specific information)

 Nastavnik podiže svoj udžbenik, pokazuje slike preko reda i pita – What after – school activity is this?

 Zatim kaže – Listen and point to the after – school ativities as you hear them mentioned. Slušaju CD jednom u
celini. Now listen again and tick the activites children do after school and cross the activities they don’t. Look at
the example. Pusti CD, pauzira ga posle prvog reda i prođe kroz primer sa učenicima – Which activity does the
child do? (reads books) – i pokaže znak √. Zatim pita – Which activity doesn’t the child do? (doen’t ride a bike) –
pokaže kućicu i doda – Write a cross here – i kao upiše X. Complete the activity on your own. Compare your
answers with your partner. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 √, X 2 X, √ 3 X, √ 4 X, √

Exercise 2. Point. Ask and answer. (frontalno + u paru – pitanja i odgovori – razgovor o aktivnostima posle
škole)

 Nastavnik zajedno sa učenicima prođe kroz uokvirene izraze i reči, demonstrira dijaloški model sa jednim
učenikom i kaže – Work with your partner. Ask and answer questions about after – school activities using the
words in the word pool. Učenici rade, nastavnik obilazi, prati, obraća pažnju na izgovor i intonaciju, po potrebi
interveniše i pomaže. Nekoliko parova izvede dijalog pred odeljenjem.

Exercise 3. Read. Circle the verbs. (frontalno + u paru + uočavanje glagola u rečenici)

 Nastavnik na tabli napiše rečenice iz primera, pročita prvu i pita – Which word is the verb? (ride) Pozove jednog
učenika da dođe do table i zaokruži ride. Isto uradi sa drugom rečenicom. Daje instrukciju – Read the sentences 1
– 6 in your books and circle the verbs. Work with your partner. Nastavnik obilazi, prati, ne pomaže. Provera se
radi frontalno. Nakon provere nastavnik pita – What are verbs? (doing words)

ZAVRŠNI DEO:

Round – up – Talking about after – school activities . (frontalno – usmeno – pitanja odgovori)

 Nastavnik povede razgovor – What do you usually do after school? Do you do some of your activities with your
family members? Who with?What activities do you do with them? Pozove dobrovoljce da kažu.

Domaći zadatak: Radna sveska, strane 44 i 45.

2
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like