You are on page 1of 29

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TINGKATAN 3

TOPIK

1.4 Berbicara tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi formal dan tidak formal.
STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN
1.2.2 Mendengar dan menerangkan maksud ayat dalam pelbagai ujaran dengan betul dan tepat mengikut konteks secara bertatasusila.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Koperatif

PAK 21 Gallery Walk/ Lawatan Galeri

PBD Lisan -TP 1 Menulis-TP2 Membaca - TP2

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TINGKATAN 4

TOPIK

FOKUS UTAMA

FOKUS SAMPINGAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Koperatif

PAK 21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

NILAI Berdikari Rasional Bertanggungjawab

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TINGKATAN 5

TOPIK

FOKUS UTAMA

FOKUS SAMPINGAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Koperatif

PAK 21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

NILAI Berdikari Rasional Bertanggungjawab

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN KESUSASTERAAN MELAYU TINGKATAN 4

TOPIK

HPU

HPK

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Koperatif

PAK 21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

NILAI Berdikari Rasional Bertanggungjawab

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN KESUSASTERAAN MELAYU TINGKATAN 5

TOPIK

HPU

HPK

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Koperatif

PAK 21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

NILAI Berdikari Rasional Bertanggungjawab

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 3

TOPIK

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN

KEWARGANEGARAAN DAN SIVIK

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 One Stay Other Stray

PBD TP 1 TP 2 TP 3

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU HARI ISNIN TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN (TINGKATAN 5)

TOPIK

STANDARD KANDUNGAN TIDAK BERKAITAN

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

PK

OBJEKTIF PEMBELAJARAN P

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid memanaskan badan secara berkumpulan.

2.Murid diberi penerangan dan contoh kemahiran oleh guru.


AKTIVITI PDPC
3. Murid melakukan kemahiran dalam kumpulan kecil.

4. Murid bermain permainan kecil sesama mereka.

5. Perbincangan dan soal jawab lisan berkaitan objektif pembelajaran.

PENUTUP :

1. Murid menyejukkan badan masing-masing.

2. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Kreativiti Dan Inovasi Nilai Murni Patriotisme

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TINGKATAN 3

TOPIK

1.4 Berbicara tentang sesuatu perkara dalam pelbagai situasi formal dan tidak formal.
STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN
1.2.2 Mendengar dan menerangkan maksud ayat dalam pelbagai ujaran dengan betul dan tepat mengikut konteks secara bertatasusila.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Koperatif

PAK 21 Gallery Walk/ Lawatan Galeri

PBD Lisan -TP 1 Menulis-TP2 Membaca - TP2

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

2.PERUBAHAN SISTEM POLITIK


SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

2. Menyenaraikan kuasa imperialisme Barat di Asia Tenggara.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

2.PERUBAHAN SISTEM POLITIK


SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

2. Menyenaraikan kuasa imperialisme Barat di Asia Tenggara.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 4

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 HARI KHAMIS TARIKH 2/1/2019

KELAS MASA MULA 3.00 PM MASA TAMAT 9.00 AM

MATA PELAJARAN SEJARAH TINGKATAN 5

TOPIK

SUBTOPIK

STANDARD PEMBELAJARAN TIDAK BERKAITAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat ;

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif pembelajaran melalui :

KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :

1. Murid menjawab soalan lisan guru untuk mengimbas PdPc lepas.

2. Guru menyatakan OP dan KK pada hari ini.

PENGEMBANGAN :

1. Murid menumpukan tumpuan terhadap penerangan dan contoh yang ditunjukkan guru.

AKTIVITI PDPC 2. Secara berkumpulan murid menyelesaikan latihan/tugasan yang diberi.

3. Murid dibimbing oleh guru dan rakan semasa menyelesaikan tugasan.

4. Murid membentangkan hasil kerja kumpulan mengikut kreativiti masing-masing.

5. Murid menjawab soalan kuiz untuk pentaksiran.

PENUTUP :

1. Seorang murid membuat kesimpulan PdPc hari ini.

2. Murid diberi kerja rumah sebagai pengukuhan.

STRATEGI PDPC Pembelajaran Berpusatkan Murid

PAK 21 Gallery Walk

PBD TIDAK BERKAITAN

PENILAIAN/PENTAKSIRAN Latihan Bertulis Pemerhatian Soal Jawab Lisan

EMK Bahasa Patriotisme Nilai Murni

BAHAN BANTU BELAJAR Buku Teks Lembaran Kerja

KEHADIRAN

23/28 murid : Berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.

5/28 murid : Belum berjaya mencapai objektif pembelajaran hari ini.


REFLEKSI
Catatan : Terdapat murid yang tidak beri peranan dalam aktiviti kumpulan.

Tindakan Susulan : Guru perlu gunakan contoh-contoh yang lebih mudah.

You might also like