You are on page 1of 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 2P


TARIKH/ HARI Isnin 09 .10.2017 MASA 2.10-3.10

TEMA Reka Cipta TAJUK Kelab Reka Cipta

STANDARD
2.4.3, 3.7.1
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF  Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dengan tepat daripada bahan
PEMBELAJARAN multimedia yang sesuai.
 Menghasilkan penulisan berbentuk naratif secara separa terkawal dengan betul.

 Murid merujuk buku teks halaman 139


AKTIVITI PENGAJARAN &
 Murid bersoalljawab untuk mendapatkan maklumat
PEMBELAJARAN (PdP)  Murid menulis karangan berdasarkan maklumat

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Gambar / Cerita


(BBB)  Modul  Model  BukuCerita  Lain-lain : ______________________

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN PELBAGAI  Visual Ruang
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  LogikMatematik

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)  PendidikanAlamSekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 Membanding  MembuatKeputusa
 Menghubungkait  MembuatInferens
beza n
KEMAHIRAN BERFIKIR  Menginterpretasi  MembuatRamalan
 MembuatRumusan
 Mengkategori  Mentafsir
 MenciptaAnalogi
 Menjana Idea  Menilai

PENILAIAN  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


 LembaranKerja
PENGAJARAN &  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama
PEMBELAJARAN

SISTEM BAHASA  Tatabahasa –ayat penyata


ILMU  Pendidikan sains
KOSA KATA  Cenderamata, penganjur

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi bimbingan

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / CutiKhas
Aktiviti pengajaran&pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
REFLEKSI ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa /
 AktivitiLuar
CutiUmum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 2P
TARIKH/ HARI Selasa 10 .10.2017 MASA 4.40-5.40

TEMA Reka Cipta TAJUK Kelab Reka Cipta

STANDARD
3.5.2, 2.5.3
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF  Mencatat maklumat penting yang betul untuk menghubungkaitkan fakta daripada pelbagai
PEMBELAJARAN sumber.
 Membaca, memahami dan menaakul bahan bukan grafik untuk memindahkan maklumat
kepada bentuk grafik serta ayat dengan betul.

 Murid merujuk buku teks halaman 140


AKTIVITI PENGAJARAN &  Murid membaca teks dan menaakul bahan grafik
PEMBELAJARAN (PdP)  Murid murid melengkapkan teks
 Murid menyalin di dalam buku tulis

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Gambar / Cerita


(BBB)  Modul  Model  BukuCerita  Lain-lain : ______________________

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN PELBAGAI  Visual Ruang
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  LogikMatematik

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)  PendidikanAlamSekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 Membanding  MembuatKeputusa
 Menghubungkait  MembuatInferens
beza n
KEMAHIRAN BERFIKIR  Menginterpretasi  MembuatRamalan
 MembuatRumusan
 Mengkategori  Mentafsir
 MenciptaAnalogi
 Menjana Idea  Menilai

PENILAIAN  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


 LembaranKerja
PENGAJARAN &  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama
PEMBELAJARAN

SISTEM BAHASA  Tatabahasa –ayat penyata


ILMU  Pendidikan sains
KOSA KATA  Pameran,

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi bimbingan

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / CutiKhas
REFLEKSI Aktiviti pengajaran&pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa /
 AktivitiLuar
CutiUmum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 2P
TARIKH/ HARI Rabu 11 .10.2017 MASA 1.10-2.10

TEMA Reka Cipta TAJUK Kelab Reka Cipta

STANDARD
1.3.1, 5.1.7
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :

OBJEKTIF  Mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan atau
PEMBELAJARAN gerak laku terhadap arahan berdasarkan ayat perintah jenis silaan dan ayat perintah
jenis larangan dengan betul.
 Memahami dan menggunakan kata tanya dengan betul mengikut konteks.

 Murid merujuk buku teks halaman 141


 Murid mendengar maklumat yang dibaca oleh guru
AKTIVITI PENGAJARAN &
 Murid memberikan respons menggunakan ayat perintah jenis silaan dan larangan
PEMBELAJARAN (PdP)  Murid melengkakan dialo dengan kata tanya
 Murid menulis di dalam buku tulis

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Gambar / Cerita


(BBB)  Modul  Model  BukuCerita  Lain-lain : ______________________

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN PELBAGAI  Visual Ruang
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  LogikMatematik

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)  PendidikanAlamSekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 Membanding  MembuatKeputusa
 Menghubungkait  MembuatInferens
beza n
KEMAHIRAN BERFIKIR  Menginterpretasi  MembuatRamalan
 MembuatRumusan
 Mengkategori  Mentafsir
 MenciptaAnalogi
 Menjana Idea  Menilai

PENILAIAN  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


 LembaranKerja
PENGAJARAN &  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama
PEMBELAJARAN

SISTEM BAHASA  Tatabahasa –ayat penyata


ILMU  Pendidikan sains
KOSA KATA  Rekaan, mencatat

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi bimbingan

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / CutiKhas
REFLEKSI Aktiviti pengajaran&pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa /
 AktivitiLuar
CutiUmum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 2P
TARIKH/ HARI Khamis 12 .10.2017 MASA 1.10-2.10

TEMA Reka Cipta TAJUK Kelab Reka Cipta

STANDARD
5.3.2, 2.3.1
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :

OBJEKTIF  Memahami dan membina ayat penyata dengan menggunakan tanda baca yang
PEMBELAJARAN betul dalam pelbagai konteks.
 Membaca kuat ayat penyata dengan lancar, sebutan yang jelas, intonasi yang betul
dan berjeda

 Murid merujuk buku teks halaman 142


AKTIVITI PENGAJARAN &  Murid membaca teks
PEMBELAJARAN (PdP)  Murid mengenalpasti ayat penyata dan membacanya
 Murid menyalin ayat di dalam buku tulis

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Gambar / Cerita


(BBB)  Modul  Model  BukuCerita  Lain-lain : ______________________

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN PELBAGAI  Visual Ruang
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  LogikMatematik

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)  PendidikanAlamSekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 Membanding  MembuatKeputusa
 Menghubungkait  MembuatInferens
beza n
KEMAHIRAN BERFIKIR  Menginterpretasi  MembuatRamalan
 MembuatRumusan
 Mengkategori  Mentafsir
 MenciptaAnalogi
 Menjana Idea  Menilai

PENILAIAN  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


 LembaranKerja
PENGAJARAN &  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama
PEMBELAJARAN

SISTEM BAHASA  Tatabahasa –ayat penyata


ILMU  Pendidikan sains
KOSA KATA  penyedut

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi bimbingan

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / CutiKhas
REFLEKSI Aktiviti pengajaran&pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa /
 AktivitiLuar
CutiUmum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 2P
TARIKH/ HARI Sabtu 14 .10.2017 MASA 1.10-2.10

TEMA Reka Cipta TAJUK Kelab Reka Cipta

STANDARD
5.3.2, 2.3.1
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :

OBJEKTIF  Memahami dan membina ayat penyata dengan menggunakan tanda baca yang
PEMBELAJARAN betul dalam pelbagai konteks.
 Membaca kuat ayat penyata dengan lancar, sebutan yang jelas, intonasi yang betul
dan berjeda

 Murid merujuk buku teks halaman 142


AKTIVITI PENGAJARAN &  Murid membaca teks
PEMBELAJARAN (PdP)  Murid mengenalpasti ayat penyata dan membacanya
 Murid membina ayat penyata menggunakan perkataan bercetak warna biru

BAHAN BANTU BELAJAR  Bukuteks  Internet  Radio / TV  Gambar / Cerita


(BBB)  Modul  Model  BukuCerita  Lain-lain : ______________________

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN PELBAGAI  Visual Ruang
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  LogikMatematik

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan


KURIKULUM (EMK)  PendidikanAlamSekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni

 Membanding  MembuatKeputusa
 Menghubungkait  MembuatInferens
beza n
KEMAHIRAN BERFIKIR  Menginterpretasi  MembuatRamalan
 MembuatRumusan
 Mengkategori  Mentafsir
 MenciptaAnalogi
 Menjana Idea  Menilai

PENILAIAN  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


 LembaranKerja
PENGAJARAN &  Projek
 HasilKerja  Kuiz  Drama
PEMBELAJARAN

SISTEM BAHASA  Tatabahasa –ayat penyata


ILMU  Pendidikan sains
KOSA KATA  penyedut

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi bimbingan

 Mesyuarat / Kursus
 CutiRehat / CutiSakit
 Program Sekolah
 CutiBencana / CutiKhas
REFLEKSI Aktiviti pengajaran&pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  CutiPeristiwa /
 AktivitiLuar
CutiUmum

AktivitiPdPdibawake _____________________________________________________

You might also like