You are on page 1of 3

SEKOLAH KEBANGSAAN SEKSYEN 19 SHAH ALAM

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 38 HARI Khamis TARIKH 18 Oktober 2018

MASA 9.20-10.20 PENILAIAN


KELAS 5 INTAN Murid dinilai melalui
BILANGAN MURID 15 ORANG MURID
MATA PELAJARAN KEMAHIRAN HIDUP (MASAKAN) aktiviti berkumpulan
TAJUK PENYEDIAAN DAN PENYAJIAN HIDANGAN
5.1.3 Menyediakan sarapan pagi seperti roti bakar, roti sardin atau
nasi goreng
STANDARD
PEMBELAJARAN
EMK
TMK
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat BAHAN BANTU
MENGAJAR
Lembaran aktiviti,
OBJEKTIF 1. Menyatakan langkah-langkah penyediaan sarapan pagi roti sardin roti sardin, tomato,
PENGAJARAN & salad,mayonis,sos
2. Menyediakan sarapan pagi yang seimbang mengikut prosedur
PEMBELAJARAN cili dan garpu
Slide power point
kertas A4
Murid dapat:
1. menyatakan bahan-bahan yang digunakan untuk menyediakan roti STANDARD
KRITERIA
sardin PRESTASI
KEJAYAAN
2. menyediakan sarapan pagi roti sardin tanpa bimbingan guru Tahap Penguasan 4

Set induksi: (3 minit) kreatif


1. Murid ditayangkan video iklan roti gardenia
2. Murid dikaitkan tentang iklan ini dengan apa yang akan dipelajari kritis
hari ini.
kolaboratif
Aktiviti 1 (10 minit)
3. Murid dibahagi kepada tiga kumpulan. komunikasi
4. Murid diterangkan oleh guru langkah demi langkah mengenai cara
menyediakan roti sardin melalui paparan slide power point. Nilai
5. Murid diminta melihat simulasi guru menyediakan roti sardin. Kerjasama
Aktiviti 2 ( 15 minit)
6. Murid diminta untuk mengambil apron dan
memakainya.
7. Murid diminta melakukan amali menyediakan roti sardin bermula
daripada melenyek sardin sehinggalah meletakkan tomato, salad dan
sardin di atas roti.
8. Murid diminta meletakkan roti sardin yang telah siap ke dalam
AKTIVITI pinggan.
Aktiviti 3 (20 minit)
9. Murid dalam kumpulan melengkapkan peta buih
bahan-bahan dan cara-cara yang digunakan untuk menyediakan roti
sardin.
10. Wakil murid diminta mempersembahkan hasil kerja kumpulan
masing-masing.
Pengukuhan/pemulihan ( 7 minit )
11. Murid menjawab soalan pengukuhan dalam lembaran yang
dibekalkan oleh guru kemudian membincangkan jawapan bersama
guru.
12. Murid menghantar tugasan dan latihan kepada guru (penilaian)
Penutup (5 minit)
13. Murid membuat rumusan pembelajaran dan kaitan dalam
kehidupan /SV.
1. Murid dapat menyatakan langkah-langkah menyediakan roti sardin
PENTAKSIRAN mengikut urutan bergambar
2. Murid dapat menyediakan sarapan pagi roti sardin dengan betul

Kehadiran
Murid menguasai objektif.
Murid gagal menguasai
objektif.
Murid menyiapkan latihan.

PETA PEMIKIRAN
CATATAN/ Peta Bulatan
REFLEKSI
SEKOLAH KEBANGSAAN SEKSYEN 19 SHAH ALAM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 2 HARI Rabu TARIKH 8 Januari 2020

MASA 11.50-12.20 PENILAIAN


KELAS MUTIARA
BILANGAN MURID 11 Murid Murid dinilai melalui aktiviti
MATA PELAJARAN Kemahiran Manipulatif berkumpulan

TAJUK Motor Kasar

STANDARD 1.1.1 Menoleh ke kiri dan ke Kanan


EMK
PEMBELAJARAN

STANDARD 1.1 Pergerakan asas bahagian kepala


Bahasa
KANDUNGAN

BAHAN BANTU
MENGAJAR
OBJEKTIF
PENGAJARAN & Diakhir pelajaran murid dapat melakukan pergerakan asas pada bahagian kepala. Kad gambar
PEMBELAJARAN Video lagu
Lembaran kerja

STANDARD
KRITERIA PRESTASI
7 murid boleh melakukan pergerakan asas pada bahagian kepala.
KEJAYAAN
Tahap Penguasan 3

4K
kreatif

kritis

kolaboratif

Pendahuluan: komunikasi

1. Murid ditayangkan video Didi and Friends berkaitan anggota kepala PAK-21
2. Murid dikhendaki menyanyi bersama-sama dengan guru
3. Murid diperkenalkan dengan bahagian anggota kepala Jigsaw
3. Murid tunjuk sambil menyebut anggota kepala
5. Murid mengikut guru melakukan gerakan menoleh ke kiri dan ke kanan Make A Match
4. Murid membuat pergerakan bahagian kepala secara bebas
AKTIVITI
6. Murid membuat pergerakan menoleh dan menyebut apa yang ada di kanan Change Partner
dan kiri
7. Murid membuat lembaran kerja dan diberi peneguhan. Share n Turn

Think Pair Share

Gallery Walk

Rally Robin

Showdown

Fun n Pick

BERCERITA MAIN PERANAN KUIZ PETA PEMIKIRAN


PENTAKSIRAN
PERMAINAN PERSEMBAHAN PROJEK CIRLCE
Pdpc ditangguhkan kerana : TREE
BUBBLE
CATATAN FLOW
BRACE
BRIDGE
Kehadiran NILAI
Murid menguasai objektif.
IMPAK/REFLEKSI
Murid gagal menguasai objektif
Murid menyiapkan latihan. kerjasama

You might also like