You are on page 1of 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 TARIKH 5/1/2020 HARI Ahad KELAS 2 EFEKTIF

MATA 11.00 – 12.20


PELAJARAN
SAINS MASA
80 minit

EMK KESIHATAN NILAI MURNI Bersyukur Kritikal dan kritis

TEMA PENYELENGARAAN DAN KESINABUNGAN HIDUP

BAB BAB 1 : BIODIVERSITI

STANDARD
KANDUNGAN
1.2 Pengelasan Organisma

STANDARD
PEMBELAJARAN
1.2.1 Membezakan organisma dengan kekunci dikotomi berdasarkan ciri-ciri sepunya

Selepas tamat pembelajaran ini, pelajar akan dapat :

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Menyatakan sekurang kurangnya 3 kelas organisma berdasarkan kekunci dikotomi dan ciri
sempunya

Pelajar dianggap Berjaya sekiranya dapat menguasai :


KRITERIA
KEJAYAAN
Dapat menyatakan sekurang-kurangnya 3 daripada 5 kelas organisma

BAHAN BANTU
1. Buku Teks 12. Buku tulis/Nota 2. Modul -
BELAJAR (BBB)

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMUDAHCARAAN (PdPc) CATATAN

k. Guru menyatakan objektif pembelajaran hari ini -


Permulaan
- -
b. Perbincangan mengenai tajuk berkaitan 12. Brainstorming
Aktiviti Utama d. Pelajar menyalin nota diberi guru di papan tulis 16. Mind Map
- -
Penutup n. Latihan pengukuhan secara lisan/kuiz 15. Quick Quiz

KERJA SUSULAN Pemulihan : Pengukuhan : Pengayaan :


MURID - - -

REFLEKSI /
CATATAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 7 TARIKH 14/2/2019 HARI Khamis KELAS 3 CEMERLANG


9.10 – 9.10
MATA PELAJARAN SAINS MASA
40 minit

EMK BAHASA MELAYU NILAI MURNI Bersyukur Kritikal dan kritis

TEMA A. PENYELENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP


TAJUK 1. RANGSANGAN DAN GERAK BALAS
STANDARD
KANDUNGAN
ULANGKAJI TOPIKAL TAJUK 1

Selepas tamat pembelajaran ini, pelajar akan dapat :


STANDARD
a. Menambahkan kefahaman dan pengetahuan sedia ada pelajar
PEMBELAJARAN
b. Memastikan pelajar dapat menguasai tajuk yang telah dipelajari

Selepas tamat pembelajaran ini, pelajar akan dapat :

OBJEKTIF a. Menambahkan kefahaman dan pengetahuan sedia ada pelajar


PEMBELAJARAN
c. Membolehkan pelajar menjawab sekurang-kurangnya 20 soalan topikal mengikut format
PT3

Pelajar dianggap Berjaya sekiranya dapat menguasai :

1a. Memerihalkan dengan lakaran 3 struktur dan menyatakan fungsi sistem saraf manusia.
KRITERIA
KEJAYAAN
Choose an item.
-

BAHAN BANTU
1. Buku Teks 12. Buku tulis/Nota 2. Modul -
BELAJAR (BBB)

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMUDAHCARAAN (PdPc) CATATAN

k. Guru menyatakan objektif pembelajaran hari ini -


Permulaan
- -
i. Pelajar menjawab latihan di dalam buku kerja / lembaran kerja 15. Quick Quiz
Aktiviti Utama j. Guru memantau aktiviti pelajar -
- -
Penutup k. Semak jawapan

KERJA SUSULAN Pemulihan : Pengukuhan : Pengayaan :


MURID

REFLEKSI /
CATATAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 1 TARIKH 1/1/2020 HARI Rabu KELAS 3 GEMILANG

MATA 9.10 – 9.10


PELAJARAN
SAINS MASA
80 minit

TEMA A. PENYELENGGARAAN DAN KESINAMBUNGAN HIDUP

TAJUK 1. RANGSANGAN DAN GERAK BALAS

STANDARD
KANDUNGAN
1.1 SISTEM SARAF MANUSIA

1.1.1 Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
STANDARD
1.1.2 Membuat urutan aliran impuls dalam
PEMBELAJARAN
-

Selepas tamat pembelajaran ini, pelajar akan dapat :

1a. Melakar 4 struktur dan 2 fungsi sistem saraf dengan tepat


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1b. Menyatakan sistem saraf terdiri daripada saraf pusat dan saraf periferi, dengan betul

Pelajar dianggap Berjaya sekiranya dapat menguasai :


KRITERIA
1a. Memerihalkan dengan lakaran struktur dan fungsi sistem saraf manusia.
KEJAYAAN
1b. Menyatakan sistem saraf terdiri daripada saraf pusat dan saraf periferi

BAHAN BANTU
1. Buku Teks 12. Buku tulis/Nota 2. Modul 5. Projektor
BELAJAR (BBB)

AKTIVITI PENGAJARAN & PEMUDAHCARAAN (PdPc) CATATAN

m. Guru mengemukakan soalan/isu berkaitan tajuk hari ini -


Permulaan
- -
c. Tayangan video PdPC 1. Video clip
Aktiviti Utama b. Perbincangan mengenai tajuk berkaitan -
g. Pelajar membuat nota sendiri 16. Mind Map
Penutup n. Latihan pengukuhan secara lisan/kuiz 15. Quick Quiz
Pemulihan : Pengukuhan : Pengayaan :
KERJA SUSULAN
MURID

REFLEKSI /
CATATAN

You might also like