You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 56

Предмет: ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК Разред: шести


Наставна тема/област: Module 5, A healthy future
Наставна јединица: Unit 10; Extra exercises, Extra reading

Тип часа: Вежбање


Утврђивање градива из претходних наставних јединица, увежбавање и развијање вештине читања,
Циљ часа:
богаћење речника
Ученик ће бити у стању да примењује знања о језику у контексту, процењује сопствено учење и ниво
Очекивани исходи стеченог знања и вештина, разуме кључне информације у тексту, говори о свом непосредном
на крају часа: окружењу

Наставне методе: Дијалошка, монолошка, рад на тексту

Облици рада: Фронтални, индивидуални, групни и рад у пару

МОГУЋИ ТОК ЧАСА


Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:
 Extra exercises (уџбеник, страна 108)  Extra exercises (уџбеник, страна 108)
Наставник задаје ученицима да у пару преводе Ученици у пару преводе реченице у вежбању 7 у
Уводни део часа
(5 минута)
реченице у вежбању 7 у духу матерњег језика. духу матерњег језика. Одговоре проверавају с
Проверава одговоре са одељењем. наставником и одељењем

Главни део часа  Extra exercises (уџбеник, страна 108)  Extra exercises (уџбеник, страна 108)
(30 минута) Даје инструкције ученицима да у пару ураде Ученици у пару раде вежбања од један до шест и
вежбања од један до шест и одговоре провере с одговоре проверавају са наставником. Питају
њим. Наставник објашњава градиво које није у наставника да објасни градиво које није у
потпуности усвојено и вежбањима проверава потпуности усвојено и вежбањима проверавају
вокабулар и граматику из десете наставне вокабулар и граматику из десете наставне
јединице петог модула. јединице петог модула.

Наставник охрабрује ученике да у вежбању 2 У вежбању 2 (уџбеник, страна 108) ученици


(уџбеник, страна 108) усмено сврстају различиту усмено сврставају различиту врсту хране у
врсту хране у одређене категорије, које записује одређене категорије, које наставник записује на
на табли и тумачи њихово значење: табли и тумачи њихово значење:
1. meat – side dishes/starters 1. meat – side dishes/starters
2. vegetables – fruit 2. vegetables – fruit
3. drinks – sauce 3. drinks – sauce
4. dairy food 4. dairy food
5. desserts 5. desserts
6. weights and measures 6. weights and measures

 Extra reading: Would you like some waffles?  Extra reading: Would you like some waffles?
(уџбеник, страна 109) (уџбеник, страна 109)

Наставник охрабрује ученике да опишу Ученици описују фотографију у уџбенику и


фотографију у уџбенику и поставља питања: одговарају на питања:
 Is the American diner in the photo similar to  Is the American diner in the photo similar to
eating places in your country? eating places in your country?
 What do you know about food in the USA?
 What do you know about food in the USA?
 Do you eat any 'American' food?
 Do you eat any 'American' food?
Ученици преписују називе за храну са табле за коју
Наставник на табли пише називе за храну за коју
сматрају да је типично америчка и додају своје
ученици сматрају да је типично америчка и
предлоге (Приручник за наставнике, стр. 59,
додаје своје предлоге (Приручник за наставнике,
Background). Развијају дискусију о здравом стилу
стр. 59, Background). Подстиче дискусију о
живота и разликама у начину исхране између
здравом стилу живота и разликама у начину
Америке и њихове земље (бокс About food in the
исхране између Америке и њихове земље (бокс
USA, стр. 109).
About food in the USA, стр. 109).
Ученици читају текст у себи, а затим и наглас. С
Каже ученицима да најпре читају текст у себи, а
обзиром на то да текст садржи велики број нових
затим и наглас. С обзиром на то да текст садржи
речи, ученици не морају све да запамте, већ
велики број нових речи, каже им да не морају све
после описа појединачних оброка понављају
да запамте, већ после описа појединачних оброка
називе хране и пића које сами конзумирају, као и
понављају називе хране и пића које сами
оне које би волели да пробају.
конзумирају, као и оне које би волели да пробају.

Ученици у групи писмено одговарају на прво


Дели ученике у групе, па писмено одговарају на
питање у боксу Task, а затим пореде одговоре са
прво питање у боксу Task, а затим пореде
осталим групама.
одговоре са осталим групама.

Завршни део часа Extra reading: Would you like some waffles? Extra reading: Would you like some waffles?
(10 минута) (уџбеник, страна 109, Task 2) (уџбеник, страна 109, Task 2)

Наставник дели одељење у групе од три до пет Ученици су подељени у групе од три до пет
ученика, од којих један добија улогу конобара у ученика, од којих један добија улогу конобара у
ресторану, а остали су муштерије. Подсећа ресторану, а остали су муштерије. Вежбају
ученике на љубазан начин опхођења са љубазан начин опхођења са would/could и труде
would/could и охрабрује их да у активности која се да у активности која следи користе следеће
следи користе следеће изразе: изразе:
 Would you like a starter?  Would you like a starter?
 What would you like for a main dish?
 Would you like any side dishes/any salad/ a
dessert?
 What would you like for a main dish?
 What would you like to drink?
 Would you like any side dishes/any salad/ a
 I'd like...
dessert?
 Could I have...?
 What would you like to drink?
Затим задаје ученицима да глуме да су у
 I'd like...
ресторану и наручују храну и пиће из јеловника у
 Could I have...?
уџбенику (стр. 109). Наставник их обилази, слуша
и помаже уколико је потребно. На крају
Ученици затим глуме да су у ресторану и наручују
активности, ученик који има улогу конобара
храну и пиће из јеловника у уџбенику (стр. 109).
саопштава осталима шта су наручили ученици из
На крају активности, ученик који има улогу
његове групе и колики је рачун.
конобара саопштава осталима шта су наручили
ученици из његове групе и колики је рачун.
Наставник подсећа ученике да на идући час
понесу радну свеску с урађеним домаћим
задацима.
Начини провере
Писмена и усмена вежбања, драмска активност, посматрање и праћење
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

You might also like