Priprema Za Cas

You might also like

You are on page 1of 4

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 5

Предмет: ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК Разред: шести

Наставна тема/област: Module 1, My life

Наставна јединица: Unit 1 - Extra exercises; Extra Reading


Тип часа: Утврђивање
Утврђивање градива из претходних наставних јединица, увежбавање и развијање вештине читања,
Циљ часа:
богаћење речника

Очекивани исходи Ученик ће бити у стању да процењује сопствено учење и ниво стеченог знања и вештина и разуме
на крају часа: кључне информације у тексту

Наставне методе: Дијалошка, рад на тексту

Облици рада: Групни, фронтални, индивидуални, рад у пару

МОГУЋИ ТОК ЧАСА


Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:
 Extra exercises (уџбеник, страна 12)  Extra exercises (уџбеник, страна 12)
Задаје ученицима да самостално ураде прва три Ученици самостално раде прва три вежбања.
вежбања. Када заврше, треба да замене уџбенике Када заврше, мењају уџбенике са својим паром и
са својим паром и оцењују једни друге, док оцењују једни друге, док наставник прозива
наставник прозива ученике да читају своја ученике да читају своја решења и говори им да ли
решења и говори им да ли су одговори тачни или су одговори тачни или нетачни.
нетачни.

Наставник представља ученицима скалу за Ученици гледају скалу за процену сопственог


процену сопственог знања на основу резултата у знања на основу резултата у та три вежбања: 5
Уводни део часа
та три вежбања: 5 (14–16 поена), 4 (12–14 поена), (14–16 поена), 4 (12–14 поена), 3 (9–12 поена), 2
(15 минута)
3 (9–12 поена), 2 (7–9 поена) и 1 (мање од 7 (7–9 поена) и 1 (мање од 7 поена).
поена).

Наставник пита које још речи могу да се употребе Одговарају на питање наставника које још речи
уз глагол из вежбања 1 (могући одговори: play могу да се употребе уз глагол из вежбања 1
the guitar, read a magazine, go skiing, meet my (могући одговори: play the guitar, read a
brother, use u computer, watch television). magazine, go skiing, meet my brother, use u
computer, watch television).

Главни део часа  Extra exercises (уџбеник, страна 12)  Extra exercises (уџбеник, страна 12)
(23 минута) Задаје ученицима да вежбања 4 и 5 (уџбеник, Вежбања 4 и 5 (уџбеник, страна 12) ученици раде
страна 12) раде у пару, а вежбање 6 у групи од у пару, а вежбање 6 у групи од четворо. Одговори
четворо. Одговори се читају наглас и о њима се се читају наглас и о њима се дискутује.
дискутује. Наставник своју улогу може да додели
једном или двоје ученика, и да помогне само ако
се укаже потреба.
 Extra reading: I live in New York (уџбеник,
 Extra reading: I live in New York (уџбеник, страна 13)
страна 13)

Наставник почиње обраду текста питањима: Одговарају на питања наставника:


 Where is New York? (On the east coast of the  Where is New York? (On the east coast of the
USA.) USA.)
 What do you know about NY?  What do you know about NY?
 Have you got any friends or relatives in the  Have you got any friends or relatives in the
USA? USA?
Наставник охрабрује ученике да описују слике и, Ученици описују слике и, уколико знају, говоре
уколико знају, говоре који делови Њујорка су који делови Њујорка су приказани на њима.
приказани на њима. Наставник појашњава да се Слушају објашњења наставника да се на сликама
на сликама налазе Централ парк, који је на острву налазе Централ парк, који је на острву Менхетну,
Менхетну, и Гринич Вилиџ (обратити пажњу на и Гринич Вилиџ (обратити пажњу на изговор у
изговор у односу на писање – Greenwich). односу на писање – Greenwich). Уколико ученици
Уколико ученици имају родбину или пријатеље у имају родбину или пријатеље у Америци, јављају
Америци, треба их позвати да кажу нешто о себи се да кажу нешто о себи и о делу Америке у којем
и о делу Америке у којем живе (показати на мапи им рођаци живе (показати на мапи уколико
уколико постоји у учионици). постоји у учионици).

Наставник задаје ученицима да прочитају текст


прво у себи, а затим да пронађу шест Ученици читају текст прво у себи, а затим
информација које су тражене у задатку уз текст проналазе шест информација које су тражене у
(Task). Наставник проверава одговоре ученика с задатку уз текст (Task). Одељење проверава
целим одељењем. одговоре са наставником.
 British and American English  British and American English
Наставник скреће пажњу ученицима на неке од Ученици прате излагање наставника о неким од
разлика у писању између британског и америчког разлика у писању између британског и америчког
Завршни део часа енглеског (mum-mom, favourite-favorite, theatre- енглеског (mum-mom, favourite-favorite, theatre-
(7 минута) theater), а затим на табли пише речи из текста и theater), читају речи из текста које пишу на табли
пита их да ли знају како се те речи кажу на и одговарају да ли знају како се те речи кажу на
британском енглеском (apartment-flat, subway- британском енглеском (apartment-flat, subway-
underground). underground).
Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера кроз питања и писменим вежбањима, прегледање у пару и
остварености исхода: самоевалуација
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

You might also like