You are on page 1of 14

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2


TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Isnin[3:20-3:50]

Minggu 6 a Tarikh 3 Februari 2020 Hari Isnin Masa 3:20pm - 3:50pm


a

Tema REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS) Kelas 2 KENANGA


Tajuk 4.0 KEKELUARGAAN Bil. Pelajar 34
Standard 4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi
Kandungan Bil. Hadir 31
kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga
a

Standard Pembelajaran :
4.1.1 Menyatakan maksud jurang generasi.
4.1.2 Menganalisis jurang generasi dalam keluarga.

Hasil Pembelajaran, pelajar mampu :


1. Menjana dan mengembangkan idea jurang generasi.
2. Memberi 4 latarbelakang yang berbeza antara generasi lama dan generasi kini.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Guru memberi penerangnan aktiviti dan latar belakang aktiviti.
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru.
3.Pelajar menjawab 3 soalan.
4. Perbincangan jawapan guru bersama pelajar.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
31 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Isnin[4:20-5:20]

Minggu 6 a Tarikh 3 Februari 2020 Hari Isnin Masa 4:20pm - 5:20pm


a

Tema PERGERAKAN BERIRAMAASPEK 5 : KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF) Kelas 2 MELUR


Tajuk Dinamika Kumpulan Bil. Pelajar 39
Standard 5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan semasa
Kandungan Bil. Hadir 37
melakukan aktiviti fizikal.
a

Standard Pembelajaran :
5.4.1 Memainkan peranan secara aktif semasa melakukan aktiviti dalam kumpulan.
5.4.2 Bekerjasama mencapai matlamat yang sama semasa melakukan aktiviti fizikal dalam kumpulan.
5.4.3 Bekerjasama menyelesaikan masalah yang berlaku semasa melakukan aktiviti fizikal dan bersepakat dalam membuat penyelesaian.
5.4.1 Bekerjasama melaksanakan aktiviti dalam kumpulan.

Hasil Pembelajaran, pelajar mampu :


1. Bekerjasama dalam satu kumpulan bagi melengkapkan idea.
2. Memupuk sikap kepimpinan.
3. Memahami dan melakukan pergerakan kreatif mengikut panduan pada buku teks.
4. Mencipta pergerakan baharu.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar masuk ke dalam yang terdiri daripada 6 ahli, berbincang dan berlatih pergerakan yang terdapat dalam buku teks serta
memahirkannya (45minit)
3. Guru menilai kerjasama dan praktikal.
4. Pelajar membuat persembahan 2 kemahiran mengikut rentak muzik.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
37 / 37 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 37 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Selasa[12:00-1:00]

Minggu 6 a Tarikh 4 Februari 2020 Hari Selasa Masa 12:00pm - 1:00pm


a

Tema REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS) Kelas 2 MELUR


Tajuk 4.0 KEKELUARGAAN Bil. Pelajar 39
Standard 4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi
Kandungan Bil. Hadir 38
kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga
a

Standard Pembelajaran :
4.1.1 Menyatakan maksud jurang generasi.
4.1.2 Menganalisis jurang generasi dalam keluarga.
4.1.3 Menilai kepentingan merapatkan jurang generasi dalam keluarga.
4.1.4 Menjana idea cara merapatkan jurang generasi dalam keluarga.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


1. Menjana dan mengembangkan idea jurang generasi.
2. Memberi 4 latarbelakang yang berbeza antara generasi lama dan generasi kini.
3. Memberi 4 kepentingan merapatkan jurang generasi.
4. Menyenaraikan 3 cara menjana idea cara merapatkan jurang generasi.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru.
3. Guru memberi 4 soalan bertulis.
4. Guru dan pelajar berbincang jawapan.
5. kesimpulan daripada guru.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
38 / 38 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 38 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 1
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
MORAL T1
a Selasa[2:00-3:00]

Minggu 6 a Tarikh 4 Februari 2020 Hari Selasa Masa 2:00pm - 3:00pm


a

Tema 2.0 Diri, Keluarga dan Persahabatan Kelas 1 KENANGA


Tajuk Serlahkan Potensi Diri Bil. Pelajar 36
Standard
Kandungan 2.2 Kenali Potensi Diri Bil. Hadir 33
a

Standard Pembelajaran :
2.2.1 Mengenal pasti kekuatan dan kelemahan diri.
2.2.2 Mencadangkan cara memperbaiki kelemahan diri.
2.2.4 Menghargai keistimewaan diri.
2.2.5 Mengaplikasi potensi diri untuk kesejahteraan hidup.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


1. Menyenaraikan 3 kekuatan dan kelemahan diri.
2. Menyatakan 3 cara memperbaiki kelemahan diri.
3. Menyatakan 3 amalan menghargai keistimewaan diri.
4. Mengaplikasikan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 potensi dalam kehidupan seharian.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Guru memberi nota dan pelajar menyalin.
3. Guru meminta pelajar secara rawak menyatakan kelemahan diri masing-masing.
4. Pelajar menjawab 3 soalan yang diberi poleh guru.
5. Perbincangan jawapan antara guru dan pelajar.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
33 / 33 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 33 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Selasa[4:50-5:50]

Minggu 6 a Tarikh 4 Februari 2020 Hari Selasa Masa 4:50pm - 5:50pm


a

Tema PERGERAKAN BERIRAMAASPEK 5 : KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF) Kelas 2 SEROJA


Tajuk Dinamika Kumpulan Bil. Pelajar 34
Standard 5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan semasa
Kandungan Bil. Hadir 31
melakukan aktiviti fizikal.
a

Standard Pembelajaran :
5.4.1 Memainkan peranan secara aktif semasa melakukan aktiviti dalam kumpulan.
5.4.2 Bekerjasama mencapai matlamat yang sama semasa melakukan aktiviti fizikal dalam kumpulan.
5.4.3 Bekerjasama menyelesaikan masalah yang berlaku semasa melakukan aktiviti fizikal dan bersepakat dalam membuat penyelesaian.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


1. Bekerjasama dalam satu kumpulan bagi melengkapkan idea.
2. Memupuk sikap kepimpinan.
3. Memahami dan melakukan pergerakan kreatif mengikut panduan pada buku teks.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar masuk ke dalam yang terdiri daripada 6 ahli, berbincang dan berlatih pergerakan yang terdapat dalam buku teks serta
memahirkannya (40minit)
3. Guru menilai kerjasama dan perbincangan.
4. Menilai kumpulan yang akan mengadakan persembahan dengan 2-3 kemahiran beserta dengan alat muzik.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
31 / 31 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 31 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Rabu[12:00-1:00]

Minggu 6 a Tarikh 5 Februari 2020 Hari Rabu Masa 12:00pm-1:00pm


a

Tema REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS) Kelas 2 CEMPAKA


Tajuk 4.0 KEKELUARGAAN Bil. Pelajar 42
Standard 4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi
Kandungan Bil. Hadir 37
kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga
a

Standard Pembelajaran :
4.1.1 Menyatakan maksud jurang generasi.
4.1.2 Menganalisis jurang generasi dalam keluarga.
4.1.3 Menilai kepentingan merapatkan jurang generasi dalam keluarga.
4.1.4 Menjana idea cara merapatkan jurang generasi dalam keluarga.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


1. Menyatakan maksud jurang generasi.
2. Memberikan 3 perbezaan jurang generasi dahulu dan kini.
3. menyatakan 4 kepentingan jurang generasi.
4. Menyenaraikan 3 amalan merapatkan jurang generasi dalam keluarga.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru.
3. Pelajar menyiapkan 4 soalan yang diberi oleh guru.
4. Perbincangan jawapan dan penilaian akhir.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
37 / 37 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 37 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 1
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
MORAL T1
a Rabu[1:00-2:00]

Minggu 6 a Tarikh 5 Februari 2020 Hari Rabu Masa 1:00pm - 2:00pm


a

Tema 2.0 Diri, Keluarga dan Persahabatan Kelas 1 KENANGA


Tajuk Serlahkan Potensi Diri Bil. Pelajar 36
Standard
Kandungan 2.2 Kenali Potensi Diri Bil. Hadir 33
a

Standard Pembelajaran :
2.2.3 Menjelaskan dengan contoh kekuatan diri.
2.2.4 Menghargai keistimewaan diri.
2.2.5 Mengaplikasi potensi diri untuk kesejahteraan hidup.

Hasil Pembelajaran, pelajar dapat :


1. Menyatakan 3 kekutan diri serta menghuraikannya.
2. 4 amalan menghargai keistimeaan diri.
3. 3 cara mengaplikasiakan potensi diri untuk kesejahteraan hidup.
4. Bekerjasama dalam kumpulan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar masuk dalam kumpulan terdiri daripada 4 ahli.
3. Pelajar berbincang dan membuat pembentangan dihadapan rakan-rakan.
4. Guru menilai hasil akhir pelajr dan memberi komen yang positif sahaja.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
33 / 33 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 33 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Rabu[4:50-5:50]

Minggu 6 a Tarikh 5 Februari 2020 Hari Rabu Masa 4:50pm -5:50pm


a

Tema PERGERAKAN BERIRAMAASPEK 5 : KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF) Kelas 2 RAFLESIA


Tajuk Dinamika Kumpulan Bil. Pelajar 34
Standard 5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan semasa
Kandungan Bil. Hadir 32
melakukan aktiviti fizikal.
a

Standard Pembelajaran :
5.4.1 Memainkan peranan secara aktif semasa melakukan aktiviti dalam kumpulan.
5.4.2 Bekerjasama mencapai matlamat yang sama semasa melakukan aktiviti fizikal dalam kumpulan.
5.4.3 Bekerjasama menyelesaikan masalah yang berlaku semasa melakukan aktiviti fizikal dan bersepakat dalam membuat penyelesaian.

Hasil Pembelajaran :
1. Bekerjasama dalam satu kumpulan bagi melengkapkan idea.
2. Memupuk sikap kepimpinan.
3. Menghasilkan pergerakan yang seragam hasil daripada perbincangan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar masuk dalam kumpulan dan berbincang serta bekerjasama dalam menghasilkan pergerakan kreatif berpandukan buku teks.
3. Pelajar di beri ruang dan kelonggaran memilih tempat latihan masing-masing, disamping guru menilai dan membimbing pelajar.
4. persembahan dalam kumpulan dan guru membuat penilaian.
5. Guru memberikan penilaian positif.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
32 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Khamis[3:20-4:20]

Minggu 6 a Tarikh 6 Februari 2020 Hari Khamis Masa 3:20pm - 4:20pm


a

Tema REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS) Kelas 2 SEROJA


Tajuk 4.0 KEKELUARGAAN Bil. Pelajar 34
Standard 4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi
Kandungan Bil. Hadir 32
kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga
a

Standard Pembelajaran :
4.1.1 Menyatakan maksud jurang generasi.
4.1.2 Menganalisis jurang generasi dalam keluarga.

Objektif, Pelajar dapat :


1. Menyatakan dan menjelaskan maksud jurang generasi.
2. Memberikan 4 perbezaan generasi kini dan dahulu.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru (10minit)
3. Guru memberi 2 soalan bertulis dan pelajar menjawab dalam tempoh 10 minit.
4. Perbincangan jawapan guru dan pelajar (5 Minit)

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
32 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Khamis[4:50-5:50]

Minggu 6 a Tarikh 6 Februari 2020 Hari Khamis Masa 4:50pm - 5:50pm


a

Tema PERGERAKAN BERIRAMAASPEK 5 : KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF) Kelas 2 KENANGA


Tajuk Dinamika Kumpulan Bil. Pelajar 34
Standard 5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan semasa
Kandungan Bil. Hadir 33
melakukan aktiviti fizikal.
a

Standard Pembelajaran :
5.4.1 Memainkan peranan secara aktif semasa melakukan aktiviti dalam kumpulan.
5.4.2 Bekerjasama mencapai matlamat yang sama semasa melakukan aktiviti fizikal dalam kumpulan.
5.4.3 Bekerjasama menyelesaikan masalah yang berlaku semasa melakukan aktiviti fizikal dan bersepakat dalam membuat penyelesaian.

Objektif :
1. Pelajar dapat bekerjasama dan membina kepimpinan.
2. Pelajar Mampu membuat pergerakan seragam sesama ahli.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar masuk ke dalam kumpulan masing-masing dan berlatih pergerakan kreatif.
3. Pelajar perlu memahirkan 3 kemahiran yang terdapat dalam panduan buku teks.
4. Guru menilai dari kumpulan kekumpulan dan memberi bimbingan dan tunjuk ajar.
5. Pelajar membuat persembahan dan Guru membuat penilaian.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
33 / 33 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 33 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN KESIHATAN TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
KESIHATAN T2
a Jumaat[1:30-2:00]

Minggu 6 a Tarikh 7 Februari 2020 Hari Jumaat Masa 1:30pm - 2:00pm


a

Tema REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS) Kelas 2 KENANGA


Tajuk 4.0 KEKELUARGAAN Bil. Pelajar 34
Standard 4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi
Kandungan Bil. Hadir 32
kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga
a

Standard Pembelajaran :
4.1.3 Menilai kepentingan merapatkan jurang generasi dalam keluarga.
4.1.4 Menjana idea cara merapatkan jurang generasi dalam keluarga.

Objektif, Pelajar mampu :


1. Menyatakan 4 kepentingan merapatkan jurang generasi.
2. Menjana 3 idea cara merapatkan jurang generasi sesama ahli keluarga.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberikan oleh guru.
3. Pelajar menjawab 3 soalan.
4. Guru berbincang jawapan dengan pelajar.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
32 / 32 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 32 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN JASMANI TINGKATAN 2
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
JASMANI T2
a Jumaat[4:50-5:50]

Minggu 6 a Tarikh 7 Februari 2020 Hari Jumaat Masa 4:50pm - 5:50pm


a

Tema PERGERAKAN BERIRAMAASPEK 5 : KESUKANAN (DOMAIN AFEKTIF) Kelas 2 CEMPAKA


Tajuk Dinamika Kumpulan Bil. Pelajar 42
Standard 5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan semasa
Kandungan Bil. Hadir 39
melakukan aktiviti fizikal.
a

Standard Pembelajaran :
5.4.1 Memainkan peranan secara aktif semasa melakukan aktiviti dalam kumpulan.
5.4.2 Bekerjasama mencapai matlamat yang sama semasa melakukan aktiviti fizikal dalam kumpulan.
5.4.3 Bekerjasama menyelesaikan masalah yang berlaku semasa melakukan aktiviti fizikal dan bersepakat dalam membuat penyelesaian.

Objektif :
1. pelajar dapat bekerjasama dan membina kepimpinan.
2. Menghasilkan pergerakan yang seragam dengan 3 kemahirang yang dipraktikkan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar masuk ke dalam kumpulan masing-masing dan berlatih pergerakan kreatif.
3. Pelajar perlu memahirkan 3 kemahiran yang terdapat dalam panduan buku teks.
4. Guru menilai dari kumpulan kekumpulan dan memberi bimbingan dan tunjuk ajar.
5. Pelajar membuat persembahan dan guru menilai serta memberi komen membina.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
39 / 39 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 39 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN TELUPID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) PENDIDIKAN MORAL TINGKATAN 1
TAHUN 2020
a

PENDIDIKAN
a Mata Pelajaran
MORAL T1
a Jumaat[4:20-4:50]

Minggu 6 a Tarikh 7 Februari 2020 Hari Jumaat Masa 4:20pm -4:50pm


a

Tema 1.0 Pengenalan Moral Kelas 1 KENANGA


Tajuk Insan Bermoral Pilihan Hidup Bil. Pelajar 36
Standard
Kandungan 1.2 Insan Bermoral Bil. Hadir 33
a

Standard Pembelajaran :
2.1.4 Menghuraikan kepentingan hidup beragama atau berkepercayaan.
2.1.5 Menceritakan perasaan apabila mengamalkan cara hidup beragama atau berkepercayaan.
2.1.6 Mempraktikkan hidup beragama atau berkepercayaan.

Objektif, pelajar dapat :


1. Menghuraikan 3 kepentingan hidup beragama atau kepercayaan.
2. Berani menggambarkan perasaan masing-masing.
3. Mempraktikkan
3. Mengamalkan sekurang-kurangnya 2 cara
2 cara hidup beragama danmempraktikkan
kepercayaan. hidup beragama atau kepercayaan.

Aktiviti Pembelajaran :
1. Penerangan Aktiviti Pembelajaran (5 minit)
2. Pelajar mencatat nota yang diberi oleh guru (15minit)
3. Guru memberi 3 soalan dan pelajar menjawab (30Minit)
4. Perbincangan jawapan guru dengan pelajar.

BBM Mod Pembelajaran Peta i-Think KBAT


Buku Teks Perbincangan Peta Bulatan Mencipta
Komputer & LCD Pembentangan Peta Buih Menilai
Power Point PAK21 Peta Buih Berganda Menganalisis
Internet Eksperimen/Amali Peta Dakap Mengaplikasi
Lembaran Kerja Latihan Peta Alir Memahami
Lain-Lain (Sila nyatakan) Lain-Lain (Sila nyatakan) Peta Pelbagai Alir Membuat Rujukan
Peta Titi Mengingat
a

Refleksi Catatan
33 / 33 pelajar berjaya menguasai hasil pembelajaran @ 100%. Peperiksaan / Ujian
0 / 33 pelajar perlu bimbingan dan latihan berterusan. Aktiviti Sekolah / Mesyuarat / Taklimat / CRK
Pelajar perlu lebih banyak latihan pengukuhan. Lain-Lain (Sila nyatakan)
Sebahagian hasil pembelajaran akan disambung pada kelas seterusnya.
a

Cadangan Pengayaan / Pemulihan / Refleksi

a
Penghantaran e-RPH 2020
Tarikh 3 February 2020 - 7 February 2020
Minggu 6
M6 [3Feb-7Feb]

Disemak Oleh :

JAMISHAH @ NAJWA BINTI SHAYUTHI


PANITIA PJPK SMK TELUPID

Tarikh : 10 Februari 2020


11:36 pm

Catatan : Tahniah kerana berjaya menyiapkan RPH.


Perlu penambahbaikan.
Sila hantar mengikut masa yang telah ditetapkan.
Lain-lain (sila nyatakan)

You might also like