You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


-
13 Selasa 4 Reka Bentuk dan Teknologi
60 minit

MODUL/TAJUK

3.0 Pengenalan Kepada Teknologi

STANDARD KANDUNGAN 3.1 Aplikasi Teknologi

3.1.3 Menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat produk yang akan
STANDARD PEMBELAJARAN dihasilkan.
3.1.4 Membuat lakaran reka bentuk produk bermaklumat yang akan dihasilkan.
PadaakhirPdPCmuridakandapat :
Menjana idea
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
bagimenghasilkanlakaranbermaklumatprodukdanmembuatlakaranrekabentukprodukber
maklumat yang akandihasilkan.

Muridberjayamenghasilkansekurang-kurangnyasatulakaranrekabentukproduk yang
KRITERIAKEJAYAAN
terbaik.

Set Induksi:-
Murid membaca dialog dalam BT halaman 44.Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran
pada hari tersebut.
Aktiviti:-
1. Guru meminta murid menjana idea untuk menyenaraikan produk yang boleh
dihasilkan dengan menggunakan peralatan seperti pen 3D dan mesin jahit. (KBAT)
AKTIVITI 2. Guru menunjukkan beberapa contoh lakaran. (Lampiran)
PDPC 3. Secara dalam kumpulan, setiap murid menghasilkan sekurang-kurangnya satu
lakaran reka bentuk produk. (PAK21)
4. Lakaran terbaik dihasilkan dengan menggabungkan idea lakaran 1 dan lakaran 2.
5. Setiap kumpulan membentangkan hasil lakaran di hadapan murid yang lain. (PBD)
6. Guru mentaksir kefahaman murid berdasarkan sesi soal jawab dan hasil kerja murid.
Penutup:-
1. Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Stretch to Sketch (Lukis mengikut kreativiti)

BBB BT halaman 44-46

KBAT Mencipta

NILAI Kerjasama

EMK Kreativiti dan Inovasi

TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ muriddapatmencapaiobjektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidakmencapaiobjektifdiberibimbingan.
PdPditundakerana ________________________________________________
Lampiran

You might also like