Professional Documents
Culture Documents
Les 1 000 000 DIG
Les 1 000 000 DIG
Van tot
Leergebied(onderdeel): Wiskunde: getallenkennis
Lesonderwerp: Natuurlijke getallen tot 1 000 000
Leerinhoud:
• We hebben aandacht voor de notatie van de getallen door ze te schrijven in groepjes
van 3.
• De M in de positietabel staat voor miljoen.
Lesdoelen:
De leerlingen kunnen...
1. De leerlingen kunnen natuurlijke getallen tot 1 000 000 lezen en schrijven. (WDgk3)
2. De leerlingen kunnen inzicht verwerven in de tientalligheid en het plaatswaardesysteem
van ons talstelsel. (WDgk3)
3. De leerlingen kunnen getallen tot 1 000 000 splitsen en daarbij de begrippen E, T, H, TD,
HD en M gebruiken. (WDgk3)
4. De leerlingen kunnen tellen, terugtellen en doortellen tot 1 000 000 met sprongen van
1, 2, 5 en machten van 10. (WDgk3)
5. De leerlingen kunnen zelfstandig werken door een opdracht geconcentreerd af te
werken. (IVzv3)
1
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
Materiaal / locatiewijziging:
• Prowise
• Aftelklok
• Kopieerbladeren van de positietabel
• Website van juf Marie
• Laptops
Lesopbouw
Organisatie:
De leerlingen zitten allemaal in stilte achter hun bank. De prowise staat klaar aan het bord.
Verloop:
2
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
Goeiemorgen allemaal. Wie van jullie zit er hier allemaal op tiktok? Aan het bord zien jullie
een afbeelding van het tiktikaccount van Charli D’Amelio. Wie kent er haar
allemaal? Onlangs was het op het nieuws dat zij het record aan volgers bereikt
had maar ik zie gewoon 101, 1 volgers hoor. Of ben ik fout? (Ik kom met de
leerlingen tot het besluit dat de M bij haar volgers voor miljoen staat)
Verloop:
Weet je waar we die M nog tegenkomen? In onze positietabel. Ik toon de positietabel aan
bord en vraag wat er waar moet komen. Zo komen we tot de positietabel met de
M erbij. We herhalen ook waarvoor de letters allemaal staan.
Nu gaan we terug naar onze volgers op tiktok. Ik geef enkele kinderen uit de klas een kaartje
met daarop hun aantal volgers. Zij komen naar voor en moeten in de juiste
volgorde van klein naar groot gaan staan. We controleren door de getallen in de
positietabel te zetten.
Het aantal volgers:
- 100 845 volgers
- 301 620 volgers
- 562 999 volgers
- 840 325 volgers
- 1 000 000 volgers
Verloop:
Straks, wanneer ik het zeg, mogen jullie allemaal een laptop komen halen. Je logt in op de
laptop en gaat naar de site http://indeklasbijjufmarie.weebly.com/ ® ik noteer dit aan bord.
Je maakt de oefeningen die onder rekenen ® getallenkennis staan. Wanneer je daarmee
klaar bent overlopen we eens klassikaal.
3
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
Verloop:
Jullie maken nu zelfstandig oefening 3, 6 en 8. Oefening 4 en 5 zijn magjes. Ben je klaar met
alle groene oefeningen? Dan verbeter je eerst met de verbetersleutel voor je aan de roze
oefeningen begint. Heel belangrijk is dat je niet gaat praten met je buur. Wanneer je buur
tegen jou begint te praten geef je op een vriendelijke manier aan dat je bezig bent. Het is de
bedoeling dat zeker alle groene oefeningen gemaakt zijn op het einde van de les. Ik zet een
timer aan bord die je zegt hoeveel tijd je nog hebt.
Verloop:
Richtvragen:
- Hoe verliep het zelfstandig werk?
- Heb je alle groene oefeningen kunnen maken? Indien nee, hoe komt dit?
- Welke oefeningen gingen vlot en welke minder vlot?
Evaluatie: Evalueer hier je eigen pedagogisch, didactisch en/of organisatorisch handelen. Wat deed je goed en
waarom? Wat ging niet goed en waarom? (Denk aan voorbereiding en realisatie.) Doe een verbetervoorstel.
Bijlage 1: prowise
4
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
Bijlage 2: bordschema
5
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
Bijlage 3: LearingApps
6
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
7
ARTEVELDEHOGESCHOOL Campus Brusselsepoortstraat, Brusselsepoortstraat 93 – 9000 Gent
Educatieve bachelor lager onderwijs
Bijlage 4: werkboek