Professional Documents
Culture Documents
Rancangan Pengajaran Tarikh: 1/02/2016 Hari: Isnin: Tahun 4 Masa 11.30 - 12.30 Tema Sekolah Penyayang
Rancangan Pengajaran Tarikh: 1/02/2016 Hari: Isnin: Tahun 4 Masa 11.30 - 12.30 Tema Sekolah Penyayang
க.தரம்:
3.1.2 ¿¡ðÊø ¿ý¦ÉÈ¢ôÀñÒ¸û ¦¾¡¼÷À¡¸ ¿¼ò¾ôÀð¼ À
¢ÃÃí¸¨Ç ¬¾Ã¢ìÌõ ÅÆ¢¸û ÀüÈ¢ì ¸ÕòШÃôÀ÷.
3.1.4 ¿¡ðÊø ¿ý¦ÉÈ¢ôÀñÒ¸û ¦¾¡¼÷À¡¸ ¿¼ò¾ôÀð¼ À
¢ÃÃí¸Ç¢ø ¾õ ¦À¡ÚôÒ¸¨Çî ¦ºÂøÀÎòÐÅ÷.
நடவடிக்கை:
Tahun 4
Masa 11.30 – 12.30
Tema Sekolah penyayang
Tajuk Perasmian program sekolah penyayang
S.kandungan 1.4 Berbual tentang sesuatu perkara dengan menggunakan
kata panggilan dalam kalangan masyarakat berdasarkan
sesuatu situasi secara bertatasusila.
S.Pembelajaran 1.4.2 Berbual tentang sesuatu perkara dengan
menggunakan kata panggilan dalam kalangan masyarakat
berdasarkan sesuatu situasi secara bertatasusila.
Objektif Murid dapat berbual menggunakan kata nama khas gelaran
atau nama panggilan
Set induksi Guru meminta murid-murid mengeluarkan semua kata
panggilan yang terdapat dalam kotak. Guru meminta murid
membaca.
Aktiviti 1. Murid membaca teks dialog yang diberi dan mengenal
pasti kata nama khas gelaran dan nama panggilan.
2. Setiap murid membina ayat dengan kata nama khas
gelaran atau nama panggilan.
3. Murid berbincang samada ayat yang dibina betul atau
salah sesame mereka.
4. Murid membuat pembentangan.
5. Murid diberi latihan bina ayat.
PJ Tajuk : Berjalan
Fokus : Berkebolehan melakukan kemahiran berjalan.
Tahun 1,2,3 S.Pembelajaran:
1.2.1 Melakukan pergerakan berjalan.
08.00 – 08.30
2.1.4 Mengenal pasti arah pergerakan kiri, kanan, hadapan,belakang,
atas dan bawah.
5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam
Pendidikan Jasmani.
5.2.2 Menerima cabaran, kemenangan dan kekalahan dalam
permainan.
Alatan:Skital, bangku panjang, tilam, kayu panjang dan tali.
Langkah pengajaran
Aktiviti 1 : Berjalan Bebas
1. Berjalan bebas ke pelbagai arah dan kepantasan.
2. Berjalan di atas tali mengikut bentuk huruf atau nombor..
Aktiviti 2 : Berjalan
1. Berjalan di atas tumit.
2. Berjalan secara berjengket.
3. Berjalan melangkah besar dan pendek.
4. Berkawad kaki.
5. Berjalan merendahkan badan (lutut dibengkokkan).
6. Berjalan seperti di atas palang imbangan.
7. Berjalan seperti badut.
Permainan Kecil: Berjalan Melepasi
Halangan
1. Murid dalam kumpulan kecil, berjalan melepasi halangan
mengikut pergerakan yang telah dipelajari.
2. Kumpulan yang berjaya melepasi kesemua halangan