You are on page 1of 4

Rancangan Pengajaran

Tarikh: 2/02/2016 Hari : Selasa

நன்ணெறிக் கல்வி தலைப்பு: நடைப்பயிற்சியில் கடமையுணர்வு


ஆண்டு 6
உ..தரம்: 3. ¦¸¡Îì¸ôÀð¼ ¸¼¨Á¸¨ÇÔõ ¦À¡ÚôÒ¸¨ÇÔõ
8.30 – 9.00 ²üÚ즸¡ñÎ «¾¨Éî ÓبÁ¡¸î ¦ºöÐ ÓÊìÌõ ¬üȨÄì
¦¸¡ñÊÕò¾ø

க.தரம்:
3.1.1 ¿¡ðÊø ¿ý¦ÉÈ¢ôÀñÒ¸û ¦¾¡¼÷À¡¸ ¿¼ò¾ôÀð¼ À
¢ÃÃí¸¨Çô ÀüÈ¢ Å¢ÇìÌÅ÷.
3.1.2 ¿¡ðÊø ¿ý¦ÉÈ¢ôÀñÒ¸û ¦¾¡¼÷À¡¸ ¿¼ò¾ôÀð¼ À
¢ÃÃí¸¨Ç ¬¾Ã¢ìÌõ ÅÆ¢¸û ÀüÈ¢ì ¸ÕòШÃôÀ÷.

நோக்கம்: இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள் அன்றாட வாழ்வில்


மாணவர்கள் கடைப்பிடிக்கின்ற உணவு முறைகளைப் பற்றிக் கூறுவர்.

நடவடிக்கை:

1. ஆசிரியர் மாணவர்களுக்கு உணவு பிரமிட் காண்பித்து விளக்குதல்.


2. நலம் தரும் உணவுகளைக் கூறப் பணிதல்.
3. எம்மாதிரியான உணவுகளை அதிகம் சாப்பிடலாம், எம்மாதிரியான
உணவுகளை குறைவாக சாப்பிட வேண்டும் என பட்டியலிடுதல்.

பயிற்றியல்: சிந்தனைத் திறன்


விரவி வரும் கூறுகள்:பயனீட்டாளர் கல்வி
பண்புக்கூறு:கடமையுணர்வு
ப.து.பொ:படங்கள்
சி.மீட்சி:
Tahun 5
Masa 12.00 – 01.00
Tema Bulat kata kerana muafakat
Tajuk Seberkas lidi
S.kandungan 2.4

S.Pembelajaran 2.4.2 Membaca dan memahami maklumat yang tersurat


daripada pelbagai bahan untuk membuat sesuatu keputusan
dengan betul.
Objektif Murid dapat membuat keputusa dengan berdasarkan
maklumat dalam cerita.
Set induksi Guru memberikan situasi dan meminta murid memberi
keputusan.
Aktiviti 1. Murid membaca teks dengan senyap.
2. Guru mengagihkan murid kepada kumpulan.
3. Setiap kumpulan diberi satu perenggan dan
berbincang maksud tersirat.
4. Murid membuat persembahan.
5. Guru berbincang dengan murid-murid.
6. Murid-murid diberi latihan
BBM lembaran kerja
Nilai Murni kerjasama
Emk Belajar cara belajar
 Refleksi  
ÅÇôÀÎòоø   /  Pengayaan
̨ȿ£ì¸ø       /  Pemulihan  
Impak  
 
 

Tajuk : Melompat sebelah kaki


PJ Fokus : Berkebolehan melakukan kemahiran melompat sebelah kaki
dengan betul.
Tahun 1,2,3 S.Pembelajaran:
1.2.1 Melakukan pergerakan melompat sebelah kaki (hopping).
08.00 – 08.30
2.2.3 Menyatakan postur badan semasa melakukan pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2.2 Menerima cabaran dan berasa seronok semasa melakukan aktiviti.
Alatan:Skital dan gelung
Langkah pengajaran
Aktiviti 1 : ‘Cuit-cuit’
1. Empat orang murid akan melompat sebelah kaki dalam kawasan yang
ditetapkan dan mencuit murid lain yang berjalan.
2. Murid yang dicuit akan melompat sebelah kaki dan terus menyentuh
rakan yang lain.
3. Aktiviti diteruskan sehingga semua murid dicuit.
Aktiviti 2 : Stesen Berhalangan
1. Murid dalam kumpulan kecil.
2. Setiap kumpulan bermula di stesen 1.
3. Murid dalam kumpulan bergilir-gilir melakukan aktiviti di stesen.
4. Setelah selesai bergerak ke stesen berikutnya.
Permainan Kecil : Lari Arnab Lari
1. Pilih lima orang sebagai ’serigala’ dan murid lain sebagai ’arnab’.
2. ‘Arnab’ berada dalam kawasan kebun mencari makanan.
3. ’Serigala’ berada di satu kawasan kebun.
4. Apabila guru menyebut ‘cari makan’, ‘arnab’ akan bergerak bebas
dengan melompat sebelah kaki mencari makanan.
5. Apabila guru menyebut ‘lari’, ‘serigala’ mengejar ‘arnab’.
6. ‘Arnab’ menyelamatkan diri dengan melompat sebelah kaki dan masuk
ke dalam rumah.
7. ‘Arnab’ yang ditangkap akan dikumpulkan di rumah serigala.

EMK: Kreativiti dan inovasi


Nilai Murni: Kerjasama
Refleksi:

You might also like