You are on page 1of 1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN 每日教学计划

学期 周次
Penggal: 1 Minggu: 2

1. Hari /Tarikh: 星期四 10-1-2019


2. Kelas/Masa/Mata pembelajaran: 3B / 2:00pm – 3:30pm / 华语
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran: 课题:单元二 巧妙的道歉( 一 ) 魔豆传心意
内容标准:2.1 认识汉字,做到认清字形,读准字音,理解字
义,并能应用所认识的汉字构成词语。
4. Objektif Pembelajaran: 2.1.5 认识所规定的汉字,做到认清字形,读准字音理解字
义。
5. Aktiviti PDP: Permulaan 1.教师要求学生默读课文。
Aktiviti 2.教师范读课文,学生跟读。
3.教师要求学生圈出生字新词,教师要求学生拿出参考资料朗
读生字新词的形、音、义。
Penutup 4.教师解说生字的词语含义后,要求学生将生字写在簿子里。
6. Pengisian Kurikulum:
6.1 Ilmu/Nilai: 勤劳
6.2 EMK/KB/BCB: 思维技能
7. Bahan Bantu Mengajar: 课本、活动本、电脑
8. Penilaian PDP/Petaksiran PDP:
9. Pengayaan / Pemulihan:
10. Refleksi/Impak dan Kerja Rumah / 个学生掌握技能,达至教学目标。
/ 位学生进行课后辅导。

1. Hari /Tarikh: 星期四 10-1-2019


2. Kelas/Masa/Mata pembelajaran: 2M / 4:50pm – 5:50pm / BM
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran: Tema 1: Keluarga Saya Unit 2 : Kami Gembira
4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera
4. Objektif Pembelajaran: 4.2.2 Menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai serta melakukan aksi mengikut lirik;
(i) melodi lagu kanak-kanak
Aktiviti PDP: Permulaan 1. Guru memamparkan lirik lagu.
Aktiviti 2. Guru bimbing murid menyanyikan lagu dengan sebutan
yang betul dan intonasi yang sesuai.
Penutup 3. Guru bimbing murid serta melakukan aksi mengikut lirik.
4. Murid menyanyi lagu secara kumpulan.
6. Pengisian Kurikulum:
6.1 Ilmu/Nilai: Kasih Sayang 、Tanggungjawab、Kerajinan
6.2 EMK/KB/BCB: KP – Verbal-linguistik
7. Bahan Bantu Mengajar: Buku Teks、Buku Latihan
8. Penilaian PDP/Petaksiran PDP:
9. Pengayaan / Pemulihan:
10. Refleksi/Impak dan Kerja Rumah 1. / orang murid dapat mencapai objektif P&P.
2. / Murid yang belum menguasai objektif diberi bimbingan.

You might also like