Мета: Повторити й закріпити лексику теми. Повторити правила утворення
різних типів запитань. Ознайомити учнів з правилами утворення розділових запитань. Формувати навички діалогічного мовлення. Тренувати учнів в аудіюванні. Тренувати учнів у письмі. Виховувати любов і повагу до природи та праці. Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи у групах (НО1 ), для самостійної роботи (НО2 ), для роботи в парах (НО3 ).
Хід уроку I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення Greeting 1.
Привітання.
T: Good morning, pupils. I’m very glad to see you.
P: Good morning, teacher. We are glad to see you, too.
57 Тема: З родиною та друзями Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку. T:
Today we are continuing to speak about the life and work at a summer cottage. We are going to revise different types of questions and learn to make tag questions. I hope our lesson will be useful for you. Check on Homework 3. Перевірка домашнього завдання. 1) РЗ, впр. 1 (с. 13). Двоє учнів по черзі читають речення, які вони склали. 2) РЗ, впр. 2 (с. 13). Учні ланцюжком читають виписані словосполучення. Учитель контролює правильність відповідей, виправляючи помилки (у разі їх наявності). Warming up 4. Уведення в іншомовну атмосферу. Гра «Guess the Word». Клас розподіляється на дві команди. Учитель розкладає картки (НО1) на столі. Члени команд по черзі підходять до столу, беруть одну з карток і вголос читають визначення слова. Суперники мають назвати це слово. Якщо вони не можуть зробити це, право відповіді переходить до другої команди. За кожну правильну відповідь надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів. (Слова взято з попереднього уроку.) Т: Read a definition and guess the word. HO1 : A special place near the house where flowers grow. (flowerbed) An action when you place some plant into the ground with the help of a spade. (to plant) A building in the countryside for living in summer. (summer cottage) A person whose occupation is to sell houses. (land agent) A special thing which spiders make for catching flies and other insects. (cobweb) A special place in a tree for playing and hiding. It is especially popular among boys. (treehouse) You do it in autumn and spring when you need to clean your garden from the fallen leaves. (to rake) A place near the house with a nice green grass. (lawn) II. Основна частина уроку Listening Comprehension 1. Аудіювання. Учитель роздає картки для самостійної роботи (НО2) і двічі читає текст діалогу вголос. Учні слухають і виконують завдання на картках. По закінченні роботи учні ланцюжком читають подані запитання в картках і обирають правильні відповіді. Учитель контролює правильність виконання завдання. A FAMILY WEEKEND — Hello, Pamela. Did you have a good weekend? — Hi, Dolly. My weekend was really wonderful. You know, my parents bought a nice summer cottage in spring, so now we spend all our weekends there. 58 Unit 1. With Family and Friends — Summer cottage? I don’t like summer cottages. They are usually far from the town, they are small and uncomfortable and you have to work in the garden from morning till night. — You are wrong, Dolly. Our cottage isn’t big, but it is rather comfortable. It is situated in a beautiful place not far from the town. You can easily get to the town by bus, which goes there every hour. — Is there a river or a forest near that place? — There isn’t any river, but our cottage is situated near a beautiful lake. We swam there every day and my father and brother went fishing. And not far from the village there is a forest. We went there to pick mushrooms. — Pamela, weren’t you bored there in summer? — No, I wasn’t. My parents love gardening. My mother and I took care of the flowers we had planted in spring. We watered them and weeded the flowerbeds. And my father and brother dug around the trees and gathered apples, plumps and pears. You know, fruit are especially tasty when they are grown in your own garden. And in the evenings we had supper outside our house, talked and listened to music. My parent’s friends often visited us and we had a barbecue. — Your story sounds so sweet, Pamela! — Let’s go to our cottage together next weekend. You will make sure that the rest in the countryside is really great. HO2 : Listen to the dialogue and circle the correct item. 1) Who had a wonderful weekend? Pamela/Dolly 2) Who disliked summer cottages? Pamela/Dolly 3) What cottage did Pamela’s parents buy? big/small 4) What was there near the cottage? lake/river 5) Was Pamela bored in the cottage in summer? yes/no 6) Who planted the flowers? Pamela’s father/Pamela’s mother 7) Who worked in the garden? Pamela’s father/Pamela’s mother 8) When are the girls going to the cottage? next holidays/next weekend Speaking 2. Розвиток умінь мовлення. 1) Впр. 5 (с. 31). Учні ланцюжком усно складають речення до малюнків вправи. 2) Робота в парах. Учні отримують картки (НО3) і в парах складають діалоги за поданим завданням. По закінченні роботи три-чотири пари інсценують діалоги перед класом. HO3 : А. Make up a dialogue. Your parents have just bought a new summer cottage. Tell your friend about this cottage and the place it is situated at. Tell your friend about the household chores you and your parents do there. Explain why you like to spend weekends in the cottage. Invite your friend to spend the weekend in your summer cottage. Agree on a date. В. Make up a dialogue. Your friend’s parents have just bought a new summer cottage. Ask your friend about the cottage and the place it is situated at. Ask your friend about the household chores he/she and his/her parents do there. Ask your friend why he/she likes to spend weekends in the cottage. Discuss the idea of spending the weekend in your friend’s cottage. Agree on a date. 59 Тема: З родиною та друзями Grammar Practice 3. Відпрацювання граматичного матеріалу. 1) Повторення правил утворення запитань різних типів. Впр. 6 (с. 31). Граматична гра. Клас розподіляється на дві команди. Члени команд ланцюжком виходять до дошки і записують запитання до речень вправи. За кожне правильно записане запитання надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів. По закінченні перевірки вчитель пропонує одному з учнів пояснити правила утворення запитань. Учитель і решта класу допомагають у разі необхідності. 2) Подання граматичного матеріалу: розділові запитання. Учитель записує на дошці речення та пропонує одному з учнів перекласти їх рідною мовою: We go to the summer cottage every Saturday, don’t we? They grew beautiful roses last summer, didn’t they? She doesn’t want to go to the river, does she? He won’t tell me the truth, will he? Учитель звертає увагу учнів на формування закінчення розділового запитання та на його відповідність граматичному часу речення. Потім один з учнів читає правила, подані у підручнику на с. 32, учитель коментує та пояснює. 3) Відпрацювання граматичного матеріалу: розділові запитання. а) Впр. 7 (с. 33). Учні самостійно письмово виконують вправу, потім учитель читає правильні варіанти відповідей, а учні самостійно перевіряють свої зошити. б) РЗ, впр. 3 (с. 13). Клас розподіляється на дві групи, члени яких ланцюжком виходять до дошки і записують доповнені запитання вправи. За кожне правильно записане запитання надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів. в) Впр. 8 (с. 33). Учитель поділяє клас на три групи і роздає їм малюнки вправи. Учні мають самостійно протягом 2 хвилин скласти і записати якомога більше розділових запитань у різних граматичних часах до відповідного малюнку. По закінченні роботи учні, які склали найбільше запитань у кожній групі, читають їх уголос. III. Заключна частина уроку Homework 1. Домашнє завдання. РЗ, впр. 1—3 (с. 14), письмово. Summarizing 2. Підведення підсумків уроку. Бесіда з учнями. T: Today we talked about some ways of spending the weekend in the countryside. Can you tell a few words about your best weekend in the countryside? Учні розповідають ланцюжком.