You are on page 1of 2

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС

Предмет: Енглески језик


Наставник: Марија Мићановић
Разред: 4/1
Датум: 12.3.2020.
Назив наставне теме: Dreams
Наставна јединица: Language Review/ Skills round up 1-6
Тип часа Наставне методе Облик рада Наставна средства
1. Обрада 1. Усмено излагање 1. Фронтални 1. Текстуална
2. Утврђивање 2. Метод разговора 2. Групни 2. Визуелна
3. Систематизација 3. Решавање проблема 3. Индивидуални 3. Аудио-визуелна
4. Провера знања 4. Читање и рад на 4. Рад у паровима 4. Вербална
5. Вежбање тексту 5. Комбиновано________ 5. Аудитивна
6. Понављање 5. Демонстративна 6. ____________________ 6. Помоћно-техничка
7. Комбиновано________ 6. Практични и 7. ________________
8. ___________________ лабораторијски рад
7. Комбиновано _____
8. Игровне активности
9. Истраживачки рад
ученика
10. Комбиновани рад

Циљ часа: Ученици вежбају и понављају вокабулар и граматику из тема 1-6

Образовни и васпитни задатак часа: ученици попуњавају реченице одговарајућим


обликом обликом глагола, вежбају врсте речи, колокације, индиректни говор,
конструкцију for…to,читају текст и анализирају га

Функционални задатак часа: Ученици се оспособљавају да усвојене граматичке


конструкције и речник имплементирају у комуникацији.

Исходи часа: ученици самостално раде активности задате на часу, успешно се изражавају
употребом новог речника и граматике

Наставна средства: Уџбеник, табла


Литература: Solutions Advanced

ТОК ЧАСА

Уводни део: 10 мин

Наставник започиње час тако што проверава домаћи задатак (5мин)


Наставник ученицима поставља питања и обнавља граматику:
What reporting structure do you know? Give examples.
Ученици дају своје примере
Централни део: 30 мин

Наставник упућује ученике на страну 68 у уџбенику. Наставник даје ученицима 3 минута


да реше актвности у пару, затим проверава
Вежба 1 ученици допуњавају реченице одговарајућим обликом засебно датих глагола.
Одговори: 1. have made 2. was broken 3. ground 4. have been inflicted 5. put up
Вежба 2 ученици увежбавају творбу речи- написати именице од датих придева.
1 wisdom 2 altruism 3 courage 4 sincerity 5 amiability
Вежба 3 ученици бирају тачну опцију од понуђених.
1 sights 2 counting 3 foreseeable 4 fulfil 5 hopes .
Вежба 4 ученици треба да допуне реченице одговарајућим глаголом и ставе адекватне
знаке интерпукције
1. He whispered to her,’You look gorgeous.’
2.’Slow down,’ her husband yelled. ’We’re going to crash!’
3.’I suppose so,’ she sighed.
4. ’Look at your leg!’ gasped Grace. ’I think it’s broken.’
5. ’Why doesn’t he just get to the point?’ muttered Dan.
Вежба 5 ученици пишу реченице користећи for…to
1. It’s important for athletes to train hard.
2 .The aim is for us to learn English in six months.
3 .In the past, it was scandalous for women to wear trousers.
4 The manager is not happy for staff to take time off work.
5. It is vital for you to read the instructions before switching on.
Вежба 7 -ученици допуњавају фразалне глаголе.
Одговори 1 out 2 up 3 on 4 back 5 off
Вежба 8 Ученици пишу реченице користећи структуре за изражавање индиректног говора
1 Amy suggested that they should consult an expert./Amy suggested consulting an
expert.
2 Harriet claimed never to have cried at the cinema. /Harriet claimed that she had
never cried at ...
3 Mia blamed Ryan for breaking her iPod.
4 She threatened to sell the photos if he didn’t pay her.
5 He warned him not to take the motorway as there had been an accident.

Завршни део: 10 мин

Наставник упућује ученике на страну 69. Ученици читају кратак текст и анализизају га.

Домаћи задатак- вежба 6, страна 69

You might also like