You are on page 1of 4

Konspekt

Prowadzący: Daniel Paszek, Jakub Pokora, Mikołaj Kubacha, Patryk Kordek

Temat: Samoocena i Samokontrola wybranych czynności ruchowych z zakresu gry w koszykówkę.

Cel poznawczy: Kontrola

Miejsce: boisko do koszykówki.

Przybory: 20 piłek, 10 szarf

Czas: 45 min.

Liczba ćwiczących: 20

TOK ZAJĘĆ (zadania zajęć) Czas, Uwagi organizacyjne


Cel zadania Nazwa Treść zadania liczba
powtórzeń
CZĘŚĆ Zbiórka, sprawdzenie 4min Uczniowie
WSTĘPNA: obecności i gotowości ustawieni w
uczniów do zajęć. Opis szeregu.
wizualny rzutu z dwutaktu. 4min
Ściągają biżuterię i
Rozgrzewka
wszystko co może
: Uczniowie ustawieni w
okazać się
rozsypce na boisku do
niebezpieczne
koszykówki. Każdy uczestnik
podczas lekcji.
posiada piłkę do koszykówki,
wykonują następujące
ćwiczenia rozgrzewkowe, na
sygnał nauczyciela (np. na
gwizdek) robią dwutakt bez
rzutu do kosza:

- krążenia piłki wokół ciała


(tułów, głowa, nogi)
- krążenie ramion w przód
- krążenie ramion w tył
- wymachy ramion w
płaszczyźnie strzałkowej
- skip A jednonóż, obunóż
- skip C jednonóż, obunóż
- krok odstawno-dostawny
bokiem, przodem, na skos z
różną formą kozłowania
- krok skrzyżny z różną formą
kozłowania
- kozłowanie piłki w staniu,
przejście do kozłowania piłki
siedząc i z powrotem
- bieg ze zmianą tempa
- bieg ze zmianą kierunku

Zabawa Berek Uczestnicy zabawy posiadają 4 min Można


ożywiająca „czarodziej” piłki i są rozmieszczeni na wyznaczyć
całym boisku do koszykówki. dwóch berków
Dwóch ćwiczących jest
berkami i również posiadają
piłki. Zadaniem uczniów jest
uciekanie przed berkiem
(kozłując), a zadaniem berków
jest złapanie pozostałych
uczniów. W momencie
złapania ucznia przez berka,
staje on nieruchomo i czeka
aż ktoś go „odczaruje”. Można
to zrobić poprzez przybicie
piątki.
CZĘŚĆ Ćwiczenie 1 Uczniowie ustawieni na linii Zwracamy uwagę na:
GŁÓWNA środkowej boiska, wykonują -kozłowanie ręką
slalom miedzy tyczkami dalszą podczas
kozłując piłkę. Następnie, slalomu
wykonują dwutakt -Poprawność
zakończony rzutem do kosza. dwutaktu
Po rzucie następuje zbiórka -Poprawność rzutu
piłki i powrót na linie oraz zbiórki
środkową. Uczniowie
podzieleni na dwie grupy
wykorzystując całe boisko
wykonują zadanie na dwa
kosze

Ćwiczenie 2 Uczniowie ustawiają się na


linii środkowej boiska. Uczeń
kozłując piłkę porusza się
między tyczkami slalomem.
Następnie wykonuje
dwutaktu zakonczony rzutem
do kosza. Po rzucie następuje
zbiórka piłki i powrót na linie Oceniane są ;
środkowa boiska . start(od razu kozioł
piłki), slalom dalszą
ręką od
przeciwnika,dwutakt,
wyrzut piłki, zbiórka
piłki.
Gra szkolna Ćwiczący rozgrywają szkolną 2x6min Zwracamy uwagę na
grę w koszykówkę obowiązujące zasady
gry

CZĘŚĆ Uczniowie wykonują skłony z


KOŃCOWA piłkami do lewej i prawej nogi
na przemiennie 1 min

Uczniowie wykonują ósemki


przetaczając piłkę w skłonie 1 min
między nogami

Uczniowie w siadzie klęcznym 1min


wykonują skłon w przód z
wyciągniętymi ramionami i
głową między nimi Uczniowie ustawieni
na zbiórce w
Podsumowanie (Opis i demonstracja ćwiczeń dwuszeregu.
przez nauczyciela) 2 min Prowadzący
dokonuje
podsumowania lekcji
sprawdza czy
uczniowie coś z niej
Uczniowie potrafią określić wynieśli.
czego nauczyli się na lekcji
oraz co zapamiętali , co
najbardziej im się podobało i
dlaczego ?
Wyróżnienie uczniów za ich
zaangażowanie.

You might also like