You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 2

Предмет: ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК Разред: шести

Наставна тема/област: Module 1, My life

Наставна јединица: A slice of life (Step 1)


Тип часа: Вежбање
Циљ часа: Развијање вештине слушања и читања, размењивање личних података (о себи и другима)

Очекивани исходи Ученик препознаје, разуме и користи уобичајене речи из свакодневног живота, уочава специфичне
на крају часа: информације у говору који слуша, изводи закључке и примењује знања, активно и конструктивно
учествује у раду групе или пара

Наставне методе: Дијалошка, аудитивна


Облици рада: Групни, фронтални, рад у пару

МОГУЋИ ТОК ЧАСА


Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:
 Key vocabulary: Interests and activities
 Key vocabulary: Interests and activities
Ученици гледају слике на стр. 6 у уџбенику и
Уводни део часа Наставник каже ученицима да погледају слике на
повезују их с понуђеним речима и изразима.
(5 минута) страни 6, пушта им аудио-запис и на крају пита
Слушају аудио-запис (CD 1/2), проверавају
два-три ученика:
одговоре и понављају изразе.
 Which of these activities do you like best?
Главни део часа Наставник позива ученике да опишу слике a, b, с Ученици описују слике a, b, с (уџбеник, стране 6 и
(30 минута) (уџбеник, стране 6 и 7) и пита их да ли они воле 7), одговарају на питања да ли они воле или не
или не воле да обављају неке од тих активности воле да обављају неке од тих активности
(watching horror films, cooking, going shopping). (watching horror films, cooking, going shopping).
Ученици треба да погоде да је слика а плакат за Ученици треба да погоде да је слика а плакат за
хорор филм (a poster for a horror film), а наставник хорор филм (a poster for a horror film), одговарају
их пита: на питања:
 How does this person feel? Do you  How does this person feel? Do you sometimes
sometimes feel frightened? When? feel frightened? When?

Објашњава ученицима синоним за израз Ученици уче синоним за израз frightening (scary),
frightening (scary), који се појављује у вежбању 2 b који се појављује у вежбању 2 b (уџбеник, страна
(уџбеник, страна 6). 6).

 Presentation: What do you like doing?  Presentation: What do you like doing?

Задаје ученицима да читају описе слика из вежбе Ученици читају описе слика из вежбе 2 а (уџбеник,
2 а (уџбеник, страна 6). страна 6).
Након летимичног читања, ученици повезују Након летимичног читања, ученици повезују
ликове са сликама које приказују шта ти ликови ликове са сликама које приказују шта ти ликови
воле да раде (Mel-c, Sadie-b, Ben-a). воле да раде (Mel-c, Sadie-b, Ben-a).

Припремити ученике за вежбу слушања 2 b. Један Ученици раде вежбу слушања 2 b. Један ученик
ученик чита реченице од један до шест. чита реченице од један до шест. Слушају
Наставник објашњава задатак: ко шта говори – наставника који објашњава задатак: ко шта говори
Mel, Sadie, Ben. – Mel, Sadie, Ben.
Наставник затим пушта компакт-диск (CD 1/3), а Слушају запис са компакт-диска (CD 1/3) и
ученици решавају вежбу и проверавају у пару. решавају вежбу и проверавају у пару.
Приликом проверавања одговора наставник каже повезују речи из текста 2 а са исказима из 2 b
ученицима да повежу речи из текста 2 а са (curry – Indian food, making pizza – cooking, buying
исказима из 2 b (curry – Indian food, making pizza – new clothes – going shopping, loves animals – like
cooking, buying new clothes – going shopping, loves going for a walk with my dog...).
animals – like going for a walk with my dog...).

 Key grammar: Verb + -ing


Наставник говори ученицима да пронађу и  Key grammar: Verb + -ing
подвуку облике с наставком -ing у текстовима
вежбе 2 а. Ученици проналазе и подвлаче облике са
Након тога читају објашњење у 3 а и довршавају наставком -ing у текстовима вежбе 2 а.
табелу (cook-ing, meet-ing).
Наставник објашњава да после глагола којима се Након тога читају објашњење у 3 а и довршавају
изржава осећање (волимо/ не волимо) следи табелу (cook-ing, meet-ing).
именица или глагол с наставком -ing и задаје да Слушају објашњавања наставника да после
ученици попуне табелу у вежбању 3 (уџбеник, глагола којима се изржава осећање (волимо/ не
страна 7). волимо) следи именица или глагол с наставком
Наставник напомиње да глагол like може да се -ing. Ученици попуњавају табелу у вежбању 3
користи и с инфинитивом (I like to swim), и то (уџбеник, страна 7).
углавном у америчком енглеском. Прате наставника који напомиње да глагол like
може да се користи и с инфинитивом (I like to
Обрадити табелу Remember у вежбању 3 swim), и то углавном у америчком енглеском.
(уџбеник, страна 7), а затим рећи ученицима да
саставе по једну реченицу о себи с good at / С наставником обрађују табелу Remember у
interested in користећи изразе из вежбања 1 и 2 вежбању 3 (уџбеник, страна 7), а затим састављају
(уџбеник, страна 6). по једну реченицу о себи с good at / interested in
користећи изразе из вежбања 1 и 2 (уџбеник,
страна 6).
 Reading and speaking: About Matt
Задаје ученицима да у себи читају текст у  Reading and speaking: About Matt
Ученици у себи читају текст у вежбању 5 а
вежбању 5 а (уџбеник, страна 7) и сами проналазе
(уџбеник, страна 7) и сами проналазе одговоре на
одговоре на питања из тог вежбања.
питања из тог вежбања.
Наставник поставља питања у трећем лицу
Одговарају на питања у трећем лицу једнине
једнине презента, а ученици одговарају:
презента:
 Where does Matt live? (He lives in
 Where does Matt live? (He lives in
Manchester.) Does he like football? (Yes, he
Manchester.)
does/Yes, he likes football.)
 Does he like football? (Yes, he does/Yes, he
likes football.)
 Writing  Writing
Наставник даје инструкцију ученицима да раде Ученици раде вежбу 6 (уџбеник, страна 7) и пишу
вежбу 6 (уџбеник, страна 7) и пишу питања која питања која би поставили свом новом другу.
би поставили свом новом другу. Треба да користе Користе Can you, What is/are, Have you got.
Can you, What is/are, Have you got.

Завршни део часа  Speaking: Interviewing a classmate  Speaking: Interviewing a classmate


(10 минута) Мотивише ученике да разговарају у паровима; Ученици разговарају у паровима; један поставља
један поставља питања из вежбе 6, а други питања из вежбе 6, а други одговара на њих. Кад
одговара на њих. Кад заврше, мењају улоге и заврше, мењају улоге и раде исто.
раде исто. Наставник иде од пара до пара, слуша
питања и одговоре и по потреби их коригује.

Домаћи задатак: радна свеска, стране 2 и 3


(вежбања 1–4).
Начини провере
Усмена и писмена вежбања
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

You might also like