You are on page 1of 4

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 4

Предмет: ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК Разред: шести


Наставна тема/област: Module 1 My life
Наставна јединица: A slice of life (Step 3)

Тип часа: Обрада, утврђивање


Обнављање и проширивање вокабулара
Циљ часа:

Ученик зна да опише уобичајену, свакодневну рутину обављања одређених активности правилно
Очекивани исходи
користећи презент, зна да пронађе информације у тексту летимичним читањем, уме да провери
на крају часа:
информацију слушањем аудио-записа

Наставне методе: Вербално-текстуална, аудитивна


Облици рада: Индивидуални, фронтални, рад у пару

МОГУЋИ ТОК ЧАСА


Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:
 Key vocabulary: Everyday routines (уџбеник,
 Key vocabulary: Everyday routines (уџбеник,
страна 10)
страна 10)
Даје задатак ученицима да 11 слика из вежбе 1
Ученици добијају задатак да 11 слика из вежбе 1
повежу с речима и изразима из жутог бокса.
повежу с речима и изразима из жутог бокса.
Наставник пушта аудио-запис (CD 1/6) да ученици
Ученици проверавају одговоре слушањем аудио-
провере одговоре.
Уводни део часа записа (CD 1/6).
Наставник тражи од ученика да за сваку слику
(8 минута) Ученици се труде да за сваку слику кажу једну
кажу једну реченицу употребљавајући дате речи
реченицу употребљавајући дате речи и изразе:
и изразе:
1 She wakes up, 2 She gets up, 3 She washes…, 4 She
1 She wakes up, 2 She gets up, 3 She washes…, 4 She
has a shower, 5 She gets dressed, 6 She has a drink, 7
has a shower, 5 She gets dressed, 6 She has a drink,
She gets ready for school, 8 She gets home, 9 She
7 She gets ready for school, 8 She gets home, 9 She
gets undressed, 10 She goes to bed, 11 She goes to
gets undressed, 10 She goes to bed, 11 She goes to
sleep.
sleep.
Главни део часа  Matt’s routines  Matt’s routines
(25 минута) Наставник пита ученике колико је сати на Ученици одговарају на питање колико је сати на
будилнику на слици у вежбању 2 (уџбеник, страна будилнику на слици у вежбању 2 (уџбеник, страна
10) и шта се догоди кад се будилник огласи: 10) и шта се догоди кад се будилник огласи:
 What time is it on the alarm clock?  What time is it on the alarm clock?
 What does the boy do when the alarm clock  What does the boy do when the alarm clock
rings? rings?
Кад прочитају текст, наставник задаје ученицима
да у паровима ураде вежбу 2 b, а победник је пар Ученици по инструкцији у паровима раде вежбу 2
који први пронађе тачну реченицу. Ученици b, а победник је пар који први пронађе тачну
затим у истом тексту (2 a) треба да пронађу и реченицу. Ученици се затим у истом тексту (2 a)
подвуку речи и изразе који повезују одређене труде да пронађу и подвуку речи и изразе који
активности (реченични везници, Link words: повезују одређене активности (реченични
before, after, then, after that) и да исправе нетачне везници, Link words: before, after, then, after that) и
исказе у вежби 2 b усменим путем. да исправе нетачне исказе у вежби 2 b усменим
путем.
 Listening: Song
Наставник каже ученицима да ће слушати песму
 Listening: Song
Ученици слушају песму која се зове Monday
која се зове Monday morning. Сваки пар ученика
morning. Сваки пар ученика записује по пет речи
записује по пет речи за које претпостављају да ће
за које претпостављају да ће бити употребљене у
бити употребљене у песми. Наставник емитује
песми. Слушају аудио-запис (CD 1/7) и на својим
аудио-запис (CD 1/7). Ученици слушају и на
листама обележавају речи које чују у песми. По
својим листама обележавају речи које чују у
завршетку песме одговарају коликo речи су
песми. По завршетку песме наставник их пита
погодили. Пар(ови) с највише погођених речи
коликo речи су погодили. Пар(ови) с највише
чита(ју) своје речи осталим ученицима.
погођених речи чита(ју) своје речи осталим
ученицима.

Наставник задаје ученицима да у паровима


Ученици у паровима повезују речи из колоне А с
повезују речи из колоне А с речима из колоне B у
речима из колоне B у вежби 3 b (уџбеник, страна
вежби 3 b (уџбеник, страна 10). Поново емитује
10). Поново слушају песму и проверавају своја
песму и они проверавају своја решења.
решења.
Охрабрује ученике да заједно певају песму
Ученици заједно певају песму (једном, двапут)
(једном, двапут) користећи текст са стране 146 у
користећи текст са стране 146 у уџбенику.
уџбенику.
Завршни део часа  Wild flowers: Where's Mr Roberts?  Wild flowers: Where's Mr Roberts?
(12 минута) Наставник каже ученицима да је текст Wild Слушају уводну реч наставника да је текст Wild
Flowers (уџбеник, страна 11) први од шест делова Flowers (уџбеник, страна 11) први од шест делова
приче. приче.
Питањима мотивише ученике да описују слику: Ученици уз питања наставника описују слику:
 Who are the people in the picture? Where  Who are the people in the picture? Where are
are they? What do they look like? What does they? What do they look like? What does the
the woman look like? How do the students woman look like? How do the students feel?
feel?
Ученици у себи читају текст (три минута).
Каже им да у себи читају текст (три минута). Одговарају на питања за разумевање текста на
Наставник проверава разумевање текста страни 11.
питањима на страни 11.
Домаћи задатак: уџбеник, страна 10, вежбање 4;
радна свеска, cтранa 6.
Начини провере
Писмена и усмена вежбања
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

You might also like