You are on page 1of 6

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH) - MINGGU : 10

SMK TAMAN PERUMAHAN BEDAUN TAHUN 2021

TARIKH 23 MAC HARI SELASA


KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
MASA 0810-0910 KELAS 4 PVMA TINGGI (KBAT)
1030-1100
Mengingat 
1200-1330
Memahami 
MATA PELAJARAN MULTIMEDIA ARTIST VISUAL Aplikasi ☐
Analisis 
MODUL M01: PEMBANGUNAN REKA BENTUK GRAFIK Penilaian ☐
Sintesis/Kreativiti ☐
TAJUK SUMBER REKA BENTUK GRAFIK
Mencipta ☐
STANDARD 1.4 MENELITI SUMBER-SUMBER REKA BENTUK GRAFIK
KANDUNGAN STRATEGI PDP
Koperatif ☐
STANDARD 1.4.1 MENGENAL PASTI PELBAGAI SUMBER BAHAN RUJUKAN
PEMBELAJARAN 1.4.2 MEMBANDING DAN MENILAI BAHAN RUJUKAN Penaakulan & Inkuiri ☐
1.4.3 MENYIMPAN BAHAN-BAHAN RUJUKAN
ICT/ Teknologi 
Membuat & Aplikasi ☐
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, murid dapat: Simulasi/main

PEMBELAJARAN 1. Memilih bahan-bahan yang diperlukan untuk reka peranan
bentuk grafik dengan betul
2. Menyimpan bahan-bahan yang diperlukan untuk reka ALAT BERFIKIR
bentuk grafik dengan betul Peta Bulatan ☐
Peta Buih ☐
KRITERIA KEJAYAAN Murid akan berjaya jika dapat:
1. Memilih bahan-bahan dari sumber Internet untuk reka Peta Buih Berganda ☐
bentuk grafik Peta Alir ☐
2. Menyimpan bahan-bahan dari sumber Internet untuk Peta Dakap ☐
reka bentuk grafik Peta Pokok ☐
Peta Pelbagai Alir ☐
Peta Titi ☐
Peta Minda ☐

KEBERADAAN MURID
HADIR SEBENAR
9 9

KERJA RUMAH
ADA TIADA
☐ ☐
SET INDUKSI 1. Murid diuji pengetahuan sedia ada mereka mengenai
sumber yang diperlukan dalam mereka bentuk logo.
2. Respons murid dibincang dan dikaitkan dengan
pembelajaran hari ini.

AKTIVITI Langkah 1:
Individu  1) Murid diterangkan dengan sumber-sumber bahan
Pasangan ☐ rujukan.
Kumpulan ☐ 2) Murid ditunjukkan dengan contoh cara memilih dan
Keseluruhan ☐ menyimpan sumber bahan rujukan dari Internet.
Langkah 2:
ARAS MURID 1) Murid memilih dan menyimpan bahan rujukan dalam
PENILAIAN
C S L mereka bentuk logo bertemakan Alam Sekitar dari
Latihan Bertulis sumber Internet
Eksperimen
Kuiz 2) Soal jawab dijalankan untuk menguji pemahaman
Pembentangan murid

Lukisan
TEKNIK PEMBELAJARAN ABAD 21 (PAK-21)
Projek 1. SHARE N TURN ☐ 8. HOT SEAT ☐
Soal jawab 9. PERSEMBAHAN
Melukis graf 2. THINK PAIR N SHARE ☐ ☐
(KOMSAS)
C=Cemerlang 10.
3. GALLERY WALK ☐ ☐
S=Sederhana PEMBENTANGAN
L=Lemah 11. 3 STRAYS 1
4. ROUND ROBIN ☐ ☐
STAY
5. SOALAN N BIMBING  12. JIGSAW ☐
13. Lain-lain:
6. PICK N FUN ☐ ☐
Brainstorming
14. Carian
7. ROUND TABLE ☐ maklumat/bahan √
di Internet

PENUTUP Murid membuat kesimpulan terhadap topik yang telah


dipelajari.

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ☐ LCD Projektor ☐ Komputer riba ☐ Buku teks
☐ Buku kerja ☐ Buku rujukan ☐ Pen marker
☐ Mobile whiteboard ☐ Kertas mahjung/kad manila
☐ Lembaran nota ☐ Lembaran kerja soalan pelbagai aras
☐ Slaid persembahan
☐ Lain – Lain: WIM MULTIMEDIA ARTIST VISUAL, TALIAN
INTERNET, BUKU NOTA

NILAI / KEMAHIRAN INSANIAH ☐ Bertanggungjawab sosial  Komunikasi


☐ Kepimpinan  Berfikiran kritis /kreatif
☐ Menyelesaikan masalah  TMK
☐ Menghargai alam sekitar ☐ Kerja berpasukan
☐ Lain – lain: Ketelitian

ELEMEN STEM DALAM PdPc Ada (√ ) Tiada ( )

SAINS Murid mencari logo bertemakan Alam Sekitar


TEKNOLOGI Penggunaan sumber Internet sebagai bahan rujukan
reka bentuk grafik
KEJURUTERAAN
MATEMATIK

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Pendidikan Seni

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan / Pengayaan

REFLEKSI

CATATAN -
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH) - MINGGU : 10
SMK TAMAN PERUMAHAN BEDAUN TAHUN 2021

TARIKH 23 MAC HARI SELASA


KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
MASA 0910-1010 KELAS 5 PVMA TINGGI (KBAT)
Mengingat 🗹
MATA PELAJARAN MATEMATIK ALIRAN KEMAHIRAN
Memahami 🗹
MODUL - Aplikasi ☐
Analisis 🗹
TAJUK BAB 3 – PEGENDALIAN DATA Penilaian ☐
Sintesis/Kreativiti ☐
STANDARD 3.1 PENGUMPULAN & PENGORGANISASIAN
KANDUNGAN DATA Mencipta ☐

STANDARD MENGKLASIFIKASIKAN DATA KEPADA DATA STRATEGI PDP


PEMBELAJARAN NUMERIK  DAN MEMBINA JADUAL Koperatif ☐
KEKERAPAN
Penaakulan & Inkuiri ☐
OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, murid dapat:
ICT/ Teknologi 🗹
PEMBELAJARAN 1. Memahami pembinaan jadual
Membuat & Aplikasi ☐
kekerapan dengan betul
Simulasi/main

KRITERIA Murid akan berjaya jika dapat: peranan
KEJAYAAN 1. Mengira kelas min dalam sebuah
data ALAT BERFIKIR
Peta Bulatan ☐
Peta Buih ☐
Peta Buih Berganda ☐
Peta Alir ☐
Peta Dakap ☐
Peta Pokok ☐
Peta Pelbagai Alir ☐
Peta Titi ☐
Peta Minda ☐

KEBERADAAN MURID
HADIR SEBENAR

KERJA RUMAH
ADA TIADA
☐ ☐
SET INDUKSI 1. Murid diuji pengetahuan sedia ada mereka
mengenai data dalam jadual.
2. Respons murid dibincang dan dikaitkan dengan
pembelajaran hari ini.

AKTIVITI Langkah 1:
Individu 🗹 1. Murid diberikan dengan data dan diminta
Pasangan ☐ untuk mengira kelas min.
Kumpulan ☐ 2. Soal jawab dijalankan untuk menguji
Keseluruha pemahaman murid

n
TEKNIK PEMBELAJARAN ABAD 21 (PAK-21)
ARAS 1. SHARE N
☐ 8. HOT SEAT ☐
MURID TURN
PENILAIAN
2. THINK
C S L 9. PERSEMBAHAN
PAIR N ☐ ☐
Latihan √ (KOMSAS)
SHARE
Bertulis
3. GALLERY
Eksperimen ☐ 10. PEMBENTANGAN ☐
WALK
Kuiz 4. ROUND
Pembentangan ☐ 11. 3 STRAYS 1 STAY ☐
ROBIN
5. SOALAN N
Lukisan 🗹 12. JIGSAW ☐
BIMBING
Projek 6. PICK N 13. Lain-lain:
☐ ☐
Soal jawab FUN Brainstorming
Melukis graf 14. Carian
7. ROUND
C=Cemerlang ☐ maklumat/bahan di
TABLE
S=Sederhana Internet
L=Lemah

PENUTUP Murid membuat kesimpulan terhadap topik yang


telah dipelajari.

BAHAN BANTU BELAJAR ☐ LCD Projektor  ☐ Komputer riba   ☐ Buku teks


(BBB) ☐ Buku kerja        ☐ Buku rujukan  ☐ Pen marker     
☐  Mobile whiteboard ☐ Kertas mahjung/kad
manila                          ☐ Lembaran nota ☐
Lembaran kerja soalan pelbagai aras        ☐ Slaid
persembahan
☐ Lain – Lain:  BUKU LATIHAN, BUKU TEKS DIGITAL
MATEMATIK
NILAI / KEMAHIRAN ☐ Bertanggungjawab sosial       🗹 Komunikasi
INSANIAH ☐ Kepimpinan                                🗹 Berfikiran
kritis /kreatif
☐ Menyelesaikan masalah          🗹 TMK
☐ Menghargai alam sekitar        ☐ Kerja
berpasukan
☐ Lain – lain: Ketelitian

ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM

KERJA SUSULAN Pemulihan Pengukuhan


/ Pengayaan

REFLEKSI Murid DAPAT Mengira kelas min dalam sebuah data.

Kriteria kejayaan tercapai.

CATATAN

You might also like