Professional Documents
Culture Documents
RPH Pendidikan Kesenian
RPH Pendidikan Kesenian
BBM
4.1.1 Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa
seni visual , teknik dan proses. Buku teks
OBJEKTIF KECERDASAN PELBAGAI
PEMBELAJARAN Selepas pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Kognitif : Murid memahami pelbagai jenis alat perhiasan diri.
Psikomotor : Murid dapat menghasilkan alat perhiasan diri mahkota dengan
Verbal linguistik
menerapkan prinsip kepelbagaian. EMK
Afektif : Murid dapat melakukan apresiasi terhadap hasil karya mereka.
Nilai murni
KRITERIA KEJAYAAN _____ murid dapat menyatakan dua daripada empat jenis alat
PENILAIAN PDPC
perhiasan diri.
Individu
PENCAPAIAN TAHAP
MINIMUM _____ murid dapat menghasilkan karya dengan menggunakan alat dan AKTIVITI PBD
bahan.
Main Peranan
SET INDUKSI
Murid diberikan penerangan mengenai isu semasa iaitu COVID-19. Murid
AKTIVITI diterangkan tentang prosedur standard operasi ketika berada di dalam kelas.
PEMBELAJARAN
PENGISIAN: AKTIVITI
1. Murid diberikan penerangan mengenai definisi alat perhiasan diri.
2. Murid dan guru bertukar pendapat mengenai definisi alat perhiasan
diri.
3. Murid diberikan soalan tentang penggunaan alat perhiasan diri.
Contoh soalan: Alat perhiasan diri selalunya digunakan ketika majlis?
4. Murid diberikan beberapa contoh mengenai jenis-jenis alat perhiasan
diri selain mahkota.
5. Murid berbincang mengenai penggunaan alat perhiasan diri.
6. Murid diedarkan templat menghasilkan alat perhiasan diri iaitu
mahkota.
7. Murid menghasilkan alat perhiasan diri dengan menggunakan alat
dan bahan.
Alat dan bahan : templat mahkota, gunting, pensil warna, gam dan
manik
PENUTUP
Murid membuat sesi apresiasi berkaitan hasil karya mereka dan juga rakan.
TINDAKAN
SUSULAN PEMULIHAN PENGUATKUASAAN PENGAYAAN
MURID