You are on page 1of 2

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN

Tarikh : Isnin 2 November 2020 Minggu : Semester :


42/2020 KEDUA
Kelas dan Masa (Bil Pelajar) : Kelas 1 : 2 Arif Masa : 7:30 Hingga : 8:30 Subjek :
60 min SAINS TAHUN 2 KSSR SEMAKAN
KANDUNGAN
Bidang/Tema : TEMA : TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI
Tajuk : 10.0 TEKNOLOGI
Standard Kandungan : 10.1 SET BINAAN
Standard Pembelajaran : 10.1.3 Memasang komponen binaan berpandukan manual bergambar.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Membina binaan bekas pensel mengikut manual yang dibina
Elemen Merentas Kurikulum : Sains dan Teknologi (Science and Technology)
Bahan Bantu Belajar : Buku teks,
Penilaian Pengajaran dan TP 2
Pembelajaran :
KBAT/iThink : Peta Buih (Proses Pemikiran)
Aktiviti / Strategi : 1. Set induksi.
2. Murid membina binaan pensel berdasarkan manual yang telah dibina.
3. Murid menghias bekas pensel mengikut kreativiti masing-masing
4. Murid membentangkan hasil binaan masing-masing
IMPAK / REFLEKSI : Kehadiran: ______________
______/ ________ murid dapat membina bekas pensel berdasarkan manual yang telah dibuat dan
menghias mengikut kreativti masing-masing serta membentangkan hasil binaan masing-masing.

TARIKH Isnin 2 November 2020 MINGGU 42

MASA/ KELAS 2 AZAM MASA 10:00 SUBJEK/ B. MELAYU


HINGGA 11:00 MATAPELAJARAN KSSR SEMAKAN
T2
TEMA Tema 7: PERTANIAN DAN PENTERNAKAN
TAJUK UNIT 21: Rajin dan Usaha Tangga Kejayaan
KEMAHIRAN Lisan
STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan Respons
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.3 Mendengar, dan memberikan respons dengan membuat tafsiran terhadap; (i) soalan bercapah
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Mendengar dan memberi respon secara lisan terhadap 5 daripada 7 soalan yanag diberikan
AKTIVITI PdPc 1. Set Induksi
2. Murid membaca petikan dengan bimbingan guru.
3. Murid bersoal jawab tentang petikan
4. Murid menjawab soalan pemahaman

NILAI MURNI Rajin STRATEGI Brainstorming. AKTIVITI Menghubungkait


PAK 21 KBAT
EMK Sains & teknologi i-Think Peta pokok BBB Buku teks
Buku aktiviti
SISTEM BAHASA
KEHADIRAN
IMPAK _________________orang murid dapat mendengar dan memberi respon secara lisan terhadap5
daripada 7 soalan yang diberikan.
Tarikh : Isnin 2 November 2020 Minggu : Semester :
42/2020 KEDUA
Kelas dan Masa (Bil Pelajar) : Kelas : 1 Azam Masa : 10:00 Hingga : 11:00 Subjek :
60 min SAINS TAHUN 1 KSSR SEMAKAN
KANDUNGAN
Bidang/Tema : TEMA: TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI
Tajuk : UNIT : 10. ASAS BINAAN
Standard Kandungan : 10.1 Binaan daripada
bongkah bentuk asas
Standard Pembelajaran : 10.1.1 Mengenal pasti bentuk asas iaitu segitiga, segi empat sama, segi empat tepat dan bulatan.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyatakan bentuk asas iaitu segitiga, segi empat sama, segi empat tepat dan bulatan
Elemen Merentas Kurikulum : Sains dan Teknologi (Science and Technology)
Bahan Bantu Belajar : Buku teks,
Penilaian Pengajaran dan TP 1
Pembelajaran :
KBAT/iThink : Peta Buih (Proses Pemikiran: mengelaskan)
Aktiviti / Strategi : 1. Set induksi.
2. Murid bersoal jawab tentang pengetahuan sedia ada tentang bentuk asas.
3. murid membaca nota pada buku teks dan bersoal jawab dengan guru.
4. murid melakar dan menggunting bentuk asas dengan bimbingan guru.
IMPAK / REFLEKSI : Kehadiran: ______________
______/ ________ murid dapat menyatakan bentuk asas iaitu segi tiga, sego empat tepat & sama dan
bulatan dengan bimbingan guru.

You might also like