You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK HARI ISNIN


TOPIK/TEMA MENAMAKAN DAN MEMADANKAN NOMBOR SEHINGGA 10 000 TARIKH 21 MAC 2022
TAHUN 3 IBNU SINA MASA 8.30-9.30 PAGI

STANDARD KANDUNGAN 1.1


STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1(iii)
JENIS PRAUJIAN Soal jawab guru,lembaran kerja
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
OBJEKTIF KUMPULAN BERSEMUKA: KUMPULAN BERSEMUKA: KUMPULAN BERSEMUKA:
Diakhir pembelajaran,murid-murid dapat menamakan Diakhir pembelajaran,murid-murid dapat menamakan Diakhir pembelajaran,murid-murid dapat menamakan
sekurang-kurangnya 3 nombor hingga 10 000: . sekurang-kurangnya 5 nombor hingga 10 000: . sekurang-kurangnya 8 nombor hingga 10 000: .
(iii) Memadan angka dengan namanya dalam (iii) Memadan angka dengan namanya dalam (iii) Memadan angka dengan namanya dalam
perkataan dengan bimbingan guru. perkataan dengan betul. perkataan serta mempersembahkan jawapan di
hadapan kelas.
KUMPULAN PDPR: KUMPULAN PDPR:
Diakhir pembelajaran, murid-murid dapat Diakhir pembelajaran, murid-murid dapat KUMPULAN PDPR:
menyelesaikan kuiz mengenai topik hari ini selepas menyelesaikan kuiz mengenai topik hari ini selepas Diakhir pembelajaran, murid-murid dapat
menonton video menamakan nombor sehingga 10000. menonton video menamakan nombor sehingga 10000. menyelesaikan kuiz mengenai topik hari ini selepas
menonton video menamakan nombor sehingga 10000.
KRITERIA KEJAYAAN 1.Menamakan sekurang-kurangnya 3 nombor 1.Menamakan sekurang-kurangnya 5 nombor 1.Menamakan sekurang-kurangnya 8 nombor
sehingga 10 000. sehingga 10 000. sehingga 10 000.
2.Memadankan 3 angka dengan namanya dalam 2.Memadankan 5 angka dengan namanya dalam 2.Memadankan 8 angka dengan namanya dalam
perkataan. perkataan. perkataan.
AKTIVITI PDP KUMPULAN BERSEMUKA: KUKUH I (TP 2)
1. Murid ditunjukkan dengan pelbagai nombor menggunakan kad nombor. - Menamakan sekurang-kurangnya 3 nombor
2.Secara rawak, murid diminta membacakan nombor tersebut. sehingga 10 000.
3.Guru tegaskan sebutan nombor dengan betulnya. - Memadankan 3 angka dengan namanya dalam
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. perkataan.
5.Murid menjalankan aktiviti berkumpulan menyebut nombor secara rawak menggunakan kad nombor. KUKUH II
(PAK21) Untuk Program Pengukuhan dan Pengayaan
6. Murid menggunakan kad imbasan untuk aktiviti menulis nombor dalam angka dan perkataan dan (TP 3 & TP 4)
memadankannya.Murid mempersembahkan jawapan dihadapan kelas(murid TP 5 dan 6). - Menamakan sekurang-kurangnya 5 nombor
7.Murid dibimbing menjalankan aktiviti ‘Akal Pintar’ secara berpasangan. sehingga 10 000.
8. Murid menjawab soalan ‘Uji Diri’ dalam masa yang ditetapkan.(latihan diberikan mengikut tahap murid - Memadankan 5 angka dengan namanya dalam
yang dibahagikan kepada 3 jenis latihan yang berbeza mengikut TP) perkataan.
9. Guru membuat perbincangan jawapan dengan murid. (KBAT) KUKUH III
Untuk Program Pengayaan (TP5&TP6)
KUMPULAN PDPR: -Murid menceritakan semula apa yang dipelajari di
1)Murid perlu memahami tentang topik dengan melihat pautan video yang diberikan. hadapan kelas.
2) Murid perlu menjawab kuiz yang diberi secara online. - Menjadi mentor kepada murid lain.
EMK Kreativiti dan inovasi kreativiti dan inovasi
KECERDASAN PELBAGAI Verbal linguistik,intrapersonal,interpersonal Verbal linguistik,intrapersonal,interpersonal
KBAT Menganalisis, Menilai Menganalisis, Menilai
PAK-21 Komunikasi,kolaboratif,kritis,nilai murni Komunikasi,kolaboratif,kritis,nilai murni
JENIS PASCAUJIAN PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK HARI ISNIN


TOPIK/TEMA MENGENAL DAN MENULIS NOMBOR TARIKH 21 MAC 2022
TAHUN 4 IBNU RUSYD MASA 10.30-11.30 PAGI

STANDARD KANDUNGAN 1.1


STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1(ii,iii)
JENIS PRAUJIAN Soal jawab guru,lembaran kerja
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
OBJEKTIF KUMPULAN BERSEMUKA: KUMPULAN BERSEMUKA: KUMPULAN BERSEMUKA:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid
dapat: dapat: dapat:
(ii) Menyebut sekurang-kurangnya 3 sebarang nombor (ii) Menyebut sekurang-kurangnya 5 sebarang nombor (ii) Menyebut sekurang-kurangnya 8 sebarang nombor
yang diberi dalam bentuk angka dengan betul. yang diberi dalam bentuk angka dengan betul. yang diberi dalam bentuk angka dengan betul.
(iii) Menulis sekurang-kurangnya 3 nombor dalam (iii) Menulis sekurang-kurangnya 5 nombor dalam (iii) Menulis sekurang-kurangnya 8 nombor dalam
angka dan perkataan dengan betul. angka dan perkataan dengan betul. angka dan perkataan dengan betul serta
KUMPULAN PDPR: KUMPULAN PDPR: membentangkan dihadapan kelas.
Diakhir pembelajaran, murid-murid dapat Diakhir pembelajaran, murid-murid dapat KUMPULAN PDPR:
menyelesaikan kuiz mengenai topik hari ini selepas menyelesaikan kuiz mengenai topik hari ini selepas Diakhir pembelajaran, murid-murid dapat
menonton video yang diberikan. menonton video yang diberikan. menyelesaikan kuiz mengenai topik hari ini selepas
menonton video yang diberikan.
KRITERIA KEJAYAAN 1.Menulis sekurang-kurangnya tiga nombor dengan 1.Menulis sekurang-kurangnya lima nombor dengan 1.Menulis sekurang-kurangnya lapan nombor dengan
betul. betul. betul.
2.Cerakinkan sekurang-kurangnya tiga nombor 2.Cerakinkan sekurang-kurangnya lima nombor 2.Cerakinkan sekurang-kurangnya lapan nombor
dengan betul. dengan betul. dengan betul.
AKTIVITI PDP KUMPULAN BERSEMUKA: KUKUH I (TP 2)
1. Murid ditunjukkan dengan pelbagai nombor menggunakan kad nombor. 1.Menulis sekurang-kurangnya tiga nombor dengan
2.Secara rawak, murid diminta membacakan nombor tersebut. betul.
3.Guru tegaskan sebutan nombor dengan betulnya. 2.Cerakinkan sekurang-kurangnya tiga nombor
dengan betul
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil.
.KUKUH II
5.Murid menjalankan aktiviti berkumpulan menyebut nombor secara rawak menggunakan kad nombor.
Untuk Program Pengukuhan dan Pengayaan
(PAK21)
(TP 3 & TP 4)
6. Murid menggunakan kad imbasan untuk aktiviti menulis nombor dalam angka dan perkataan . Murid
1.Menulis sekurang-kurangnya lima nombor dengan
mempersembahkan jawapan dihadapan kelas(murid TP 5 dan 6).
betul.
7.Murid dibimbing menjalankan aktiviti ‘Akal Pintar’ secara berpasangan.
2.Cerakinkan sekurang-kurangnya lima nombor
8. Murid menjawab soalan ‘Uji Diri’ dalam masa yang ditetapkan.(latihan diberikan mengikut tahap murid
dengan betul.
yang dibahagikan kepada 3 jenis latihan yang berbeza mengikut TP)
KUKUH III
9. Guru membuat perbincangan jawapan dengan murid. (KBAT)
Untuk Program Pengayaan (TP5&TP6)
-Murid menceritakan semula apa yang dipelajari di
KUMPULAN PDPR: hadapan kelas.
1)Murid perlu memahami tentang topik dengan melihat pautan video yang diberikan. - Menjadi mentor kepada murid lain.
2) Murid perlu menjawab kuiz yang diberi secara online.
EMK Kreativiti dan inovasi kreativiti dan inovasi
KECERDASAN PELBAGAI Verbal linguistik,intrapersonal,interpersonal Verbal linguistik,intrapersonal,interpersonal
KBAT Menganalisis, Menilai Menganalisis, Menilai
PAK-21 Komunikasi,kolaboratif,kritis,nilai murni Komunikasi,kolaboratif,kritis,nilai murni
JENIS PASCAUJIAN PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI

You might also like