You are on page 1of 3

Rancangan Pengajaran Harian

Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum


MATA PELAJARAN Matematik HARI Isnin

BIDANG Nombor dan Operasi TARIKH 24 Januari 2022

TAJUK Masa dan waktu KELAS 5 Cempaka (Kumpulan A)

PENDEKATAN Pembelajaran Terbeza MASA / TEMPOH 8.10 a.m. – 9.10 a.m. (1 jam)

STANDARD KANDUNGAN 4.3 Operasi asas melibatkan masa

4.3.1 Menyelesaikan ayat matematik tambah dan tolak masa melibatkan pecahan;
STANDARD PEMBELAJARAN
4.3.2 Menyelesaikan ayat matematik tambah dan tolak masa melibatkan perpuluhan;
TAHAP USAHA (TP1 & TP2) MAJU (TP3 & TP4) JAYA (TP5 & TP6)

Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat:


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menyelesaikan ayat matematik tambah 1. Menyelesaikan ayat matematik
dan tolak masa melibatkan pecahan tambah dan tolak masa melibatkan
dengan betul sekurang-kurangnya 2 pecahan dengan betul sekurang-
daripada 4 soalan. kurangnya 3 daripada 5 soalan.
Tiada
2. Menyelesaikan ayat matematik tambah 2. Menyelesaikan ayat matematik
dan tolak masa melibatkan perpuluhan tambah dan tolak melibatkan
dengan betul sekurang-kurangnya 2 perpuluhan dengan betul sekurang-
daripada 4 soalan kurangnya 3 daripada 5 soalan

KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid boleh selesaikan ayat matematik 1. Murid boleh selesaikan ayat Tiada
tambah dan tolak masa melibatkan matematik tambah dan tolak masa
pecahan dengan betul sekurang- melibatkan pecahan dengan betul
kurangnya 2 daripada 4 soalan cara sekurang-kurangnya 3 daripada 5
lazim. soalan cara lazim atau pelbagai
2. Murid boleh selesaikan ayat matematik strategi.
tambah dan tolak masa melibatkan 2. Murid boleh selesaikan ayat
perpuluhan dengan betul sekurang- matematik tambah dan tolak masa
kurangnya 2 daripada 4 soalan cara melibatkan perpuluhan dengan
lazim betul sekurang-kurangnya 3
daripada 5 soalan cara lazim atau
pelbagai strategi

SET INDUKSI Murid diminta menyatakan hubungan unit masa

AKTIVITI PdP 1. Murid diperkenalkan OPKK 1. Murid diperkenalkan OPKK


2. Langkah 1: Soal jawab nombor pecahan 2. Langkah 1: Murid mendengar
(Mengikut urutan – aktiviti yang
dan nombor perpuluhan penerangan dan bimbingan guru
menarik minat dan berkesan
3. Langkah 2: Murid mendengar 3. Langkah 2: Murid melengkapkan
dalam tempoh yang realistik)
penerangan dan bimbingan guru. modul latihan
4. Langkah 3: Murid melengkapkan modul 4. Langkah 3: Murid membuat Tiada
latihan dengan bimbingan guru. perbincangan bersama guru untuk
5. Langkah 4: Murid menyemak jawapan menyemak jawapan
dengan bimbingan guru 5. Langkah 4: Murid membuat
rumusan kandungan pelajarannya
dengan bimbingan guru

GABUNG JALIN PENERAPAN


EMK Bahasa / TMK / Kreativiti dan Inovatif Nilai Murni /

1. Verbal – linguistic 2. Logik – Matematik / 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik


KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik 6. Interpersonal 7. Intrapersonal / 8. Naturalis

KBAT Mencipta Menilai Menganalisis Mengaplikasi /

PAK 21 Fan-N-Pick Fan-N-Pick -

i-THINK Peta titi Peta titi -

KAEDAH PENILAIAN Kuiz, pemerhatian, hasil kerja murid

USAHA MAJU JAYA


IMPAK / REFLEKSI
-/2 Orang murid menguasai. 5/20 Orang murid menguasai. -

CATATAN Kehadiran 1/2 orang Kehadiran 15/20 orang -

You might also like