Professional Documents
Culture Documents
ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ ЗВЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ ЗВЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
ЗВЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
ПІДГОТУВАЛА І
ПРОВЕЛА
КАЧМАРИК ГАЛИНА
Мета: Вчити зв’язано, послідовно і зрозуміло переказувати казку
, передавати діалоги дійових осіб , використовувати звертання.
Збагатити запас дітей новими словами: зимівля , господар. Вчити
вживати слова: звірі , дикі тварини, свійські тварини. Виховувати
любов до усної народної творчості.
ОБЛАДНАННЯ: ілюстрована книжка , сніг.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Діти, яка зараз пора року? (ВІДПОВІДЬ ДІТЕЙ)
- Вірно до нас прийшла чарівниця зима.
Саме вона нам приносить холод , сніг, мороз.
- Ось подивіться , що у мене в руці?
- Вірно ,снігова кулька.
- Яка вона? ( холодна, кругла)
- А коли вона полежить в кімнаті , що з нею станеться?
( Розтане).
- Доторкніться до кульки, вона тепла чи холодна? ( ХОЛОДНА)
- Діти , а коли ми граємось у сніжки, наші ручки стають холодні
чи теплі? (ХОЛОДНІ).
Взимку дуже важко доводиться птахам, диким звірятам в лісі,
свійським тваринам .Ми сьогодні поговоримо саме про них.
Скажіть мені , яких тварин ви знаєте? ( ДІТИ НАЗИВАЮТЬ
ТВАРИН).
- Давайте ми з вами згадаємо казку « ЗИМІВЛЯ ЗВІРІВ».
- Кому ж надокучило взимку в хліві стояти? Вірно . Бичкові.
Діти по черзі ,в певній послідовності переказують зміст казки.
- А тепер давайте з’ясуємо, які ж звірята зустрічаються в казці?
( Баран, бик, свинка, гуска, півень).Молодці, ви були дуже уважні
коли я вам читала цю казку.
Скажіть, будь ласка, які це тварини? Відповідь дітей (Свійські).
А вовк лисиця , ведмідь це які тварини? ( Дикі).
- Які з цих тварин дружні , а які не дружні?
Запам’ятайте , що треба завжди жити в мирі і в злагоді.
ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.