You are on page 1of 7

MINGGU 31 (31 OKT – 4 NOV 2022)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3
Minggu 31 Tarikh 31/10/2022 Hari Isnin
Kelas 3 AS / 3 AL Masa 1.10 – 2.10 Kehadiran 13 / 18

Nilai Kerajinan Unit 11. Rajin Tangga Kejayaan


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11.0 Bersikap Rajin Di Sekolah 11.1 Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah.
11.2 Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
11.4 Mengekspresikan perasaan apabila bersikap rajin di
sekolah.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif
dapat: melalui:
1. Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah. 1. Menyatakan contoh perlakuan rajin di sekolah.
2. Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
3. Mengekspresikan perasaan apabila bersikap rajin di
sekolah.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks
Bahan Bantu Belajar Buku kerja
Pentaksiran dan Penilaian Kerja individu Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Tema Saya dan Keluarga Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Mengaplikasi Pembelajaran Aktif
Tinggi (KBAT) Pembelajaran
Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
Kurikulum (EMK) Abad Ke-21

Rangka Pengajaran Impak


Konsep: Rajin Tangga Kejayaan (Buku Teks: 81)
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru.
Aktiviti Permulaan
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria
kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti sercara terkawal dengan bimbingan guru.
• Murid fahami gambar dan jawab soalan.
Aktiviti Utama o Nyatakan contoh sikap rajin Brandon.
o Jelaskan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
o Ceritakan perasaan kamu setelah bersikap rajin di sekolah.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan.
6. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini.
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Buku kerja Buku kerja Buku kerja

Semua murid mencapai kemahiran yang ditetapkan.


Refleksi
Aktiviti pengayaan telah diberikan.
Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3
Minggu 31 Tarikh 1/11/2022 Hari Selasa
Kelas 3 AS / 3 AL Masa 1.10 – 2.10 Kehadiran 14 / 18

Nilai Kerajinan Unit 11. Rajin Tangga Kejayaan


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11.0 Bersikap Rajin Di Sekolah 11.1 Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah.
11.2 Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
11.3 Menjelaskan akibat tidak bersikap rajin di sekolah.
11.5 Mengamalkan sikap rajin di sekolah.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif
dapat: melalui:
1. Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah. 1. Menyatakan contoh perlakuan rajin di sekolah.
2. Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
3. Menjelaskan akibat tidak bersikap rajin di sekolah.
4. Mengamalkan sikap rajin di sekolah
Bahan Bantu Mengajar Buku teks
Bahan Bantu Belajar Buku kerja
Pentaksiran dan Penilaian Kerja individu Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Tema Saya dan Keluarga Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi


Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Mengaplikasi Pembelajaran Aktif
Tinggi (KBAT) Pembelajaran
Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran
Nilai Murni Hot Seat
Kurikulum (EMK) Abad Ke-21

Rangka Pengajaran Impak


Pengukuhan: Pengawas Pusat Sumber Sekolah Yang Rajin (Buku Teks:
82-83)
Aktiviti Permulaan 1. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria
kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti sercara terkawal dengan bimbingan guru.
• Murid membaca dan memahami temu ramah.
Aktiviti Utama • Murid menceritakan pengalaman bersikap rajin di sekolah.
o Apakah yang akan berlaku sekiranya pengawas pusat sumber
tidak mengamalkan sikap rajin?
o Bagaimanakah sikap rajin dapat menaikkan nama sekolah?
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan.
6. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini.
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Buku kerja Buku kerja Buku kerja

Semua murid mencapai kemahiran yang ditetapkan.


Refleksi
Aktiviti pengayaan telah diberikan.
Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 2
MODUL: PENDIDIKAN KESIHATAN REPRODUKTIF
KELAS: 2 ADENIUM MINGGU: 31
DAN SOSIAL (PEERS)
MASA: 2.10 – 2.40 TARIKH: 1.11.2022
UNIT: 9: HARI YANG CERIA
TEMPOH: 30 minit HARI: Selasa
TAJUK: BERSYUKUR DAN BERKASIH SAYANG
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 5.1.2 , 5.1.3 Kerjasama Kreativiti dan Inovasi
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
Menilai kepentingan menzahirkan kasih sayang kepada Murid berjaya mencipta satu penanda buku berdasarkan
Tuhan, diri, ibu, bapa, penjaga, ahli keluarga, guru dan satu daripada frasa yang diberi dalam ‘Uji Saya’.
rakan.
BBB / SUMBER:
BT m/s 87
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
_____ /_____ murid dapat mencapai
Murid mengimbas pelajaran lalu.
objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:- diberi pengayaan.

28 / 31 murid dapat mencapai objektif


1. Murid membuka buku teks halaman 87. Murid menjawab soalan 1 secara
pembelajaran dengan bimbingan dan
lisan secara berpasangan. (PAK-21)
diberi pengukuhan.
2. Murid mencipta penanda buku berdasarkan satu daripada frasa yang
diberikan. (KBAT)
_____ / _____ murid tidak dapat
3. Murid menghantar penanda buku yang telah disiapkan untuk dinilai oleh
mencapai objektif pembelajaran dan
guru. (PBD)
diberi pemulihan.

Penutup:- PdPC pada hari ini:


Memuaskan /
Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini. Tidak memuaskan
Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–
KBAT Mencipta PAK-21
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN 2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Projek Mudah
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid menjalankan aktiviti diberi
Murid diberikan latihan pengukuhan. Murid diberikan latihan pengayaan.
dengan bimbingan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
/ PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________________
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
BIDANG: KEMAHIRAN KELAS: 2 ADENIUM MINGGU: 31
UNIT: 6: SANTAI RIA MASA: 5.00 – 5.30 TARIKH: 1.11.2022
TAJUK: JALAN-JALAN CARI HARTA TEMPOH: 30 minit HARI: Selasa
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
1.11 , 2.10 , 5.4 1.11.1 , 2.10.1 , 2.10.2 , 5.4.3 Kerjasama Kreativiti dan Inovasi
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPc murid akan dapat :
1.Menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa
melakukan aktiviti Menjejak dan mencari Harta Karun.
2.Mengenal pasti konsep jam untukmencari arah dalam Murid berjaya melakukan aktiviti menjejak dan mencari harta
aktiviti menjejak dan Mencari Harta Karun karun.
3.Mentafsir maklumat dalam aktiviti menjejak dan Mencari
Harta Karun.
4.Bekerjasama dalam kumpulan.
BBB / SUMBER:
BT m/s 50
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- 28 / 31 murid dapat mencapai objektif
Murid berbincang mengenai pencarian harta karun. (PAK-21) pembelajaran dengan baik dan diberi
pengayaan.
Aktiviti:-
1. Murid menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa melakukan _____ / _____ murid dapat mencapai
aktiviti menjejak dan mencari harta karun. (KBAT) objektif pembelajaran dengan
2. Guru memastikan kawasan aktiviti selamat. bimbingan dan diberi pengukuhan.
3. Murid bermain permainan ‘Mencari Harta Karun’ secara dalam kumpulan.
(PAK-21) _____ / _____ murid tidak dapat
4. Murid bergerak mengikur arahan. mencapai objektif pembelajaran dan
5. Kumpulan yang menemui kotak hitam dulu adalah pemenang. (PBD) diberi pemulihan.
6. Murid membuat rumusan pembelajaran hari ini.
PdPC pada hari ini:
Penutup:-
Memuaskan /
Murid menyambung aktiviti pada hari seterusnya. Tidak memuaskan
KBAT Mengaplikasi PAK-21 Talking Chip
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Permainan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti secara Murid secara berkumpulan melakukan Murid mengulangi aktiviti sehingga
bimbingan. aktiviti tersebut dengan baik. mahir.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
/ PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3
Minggu 31 Tarikh 3/11/2022 Hari Khamis
Kelas 3 AS / 3 AL Masa 1.10 – 2.10 Kehadiran 13 / 18

Nilai Kerajinan Unit 11. Rajin Tangga Kejayaan


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11.0 Bersikap Rajin Di Sekolah 11.1 Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah.
11.2 Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
11.3 Menjelaskan akibat tidak bersikap rajin di sekolah. .
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif
dapat: melalui:
1. Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah. 1. Menghubungkait perlakuan tidak bersikap rajin di
2. Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah. sekolah dan akibatnya.
3. Menjelaskan akibat tidak bersikap rajin di sekolah.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks
Bahan Bantu Belajar Buku kerja
Pentaksiran dan Penilaian Kerja individu Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Tema Saya dan Keluarga Kemahiran Abad Ke-21 Kerja Sepasukan


Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Mengaplikasi Pembelajaran Aktif
Tinggi (KBAT) Pembelajaran
Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
Kurikulum (EMK) Abad Ke-21

Rangka Pengajaran Impak


Pemulihan: Murid Rajin Sekolah Cemerlang (Buku Teks: 84)
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru.
Aktiviti Permulaan
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria
kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
4. Murid menjalankan aktiviti sercara terkawal dengan bimbingan guru.
• Murid menelitii dan fahami gambar.
Aktiviti Utama
o Nyatakan contoh sikap rajin di sekolah.
o Apakah kepentingan bersikap rajin di sekolah?
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan
6. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini.
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Buku kerja Buku kerja Buku kerja

Semua murid mencapai kemahiran yang ditetapkan.


Refleksi Aktiviti pengayaan diberikan kepada mereka yang berjaya dan aktiviti pemulihan diberikan
kepada mereka yang tidak berjaya.
Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
BIDANG: KEMAHIRAN KELAS: 2 ADENIUM MINGGU: 31
UNIT: 6: SANTAI RIA MASA: 5.30 – 6.00 TARIKH: 3.11.2022
TAJUK: JALAN-JALAN CARI HARTA TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
1.11 , 2.10 , 5.4 1.11.1 , 2.10.1 , 2.10.2 , 5.4.3 Kerjasama Kreativiti dan Inovasi
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPc murid akan dapat :
1.Menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa
melakukan aktiviti Menjejak dan mencari Harta Karun.
2.Mengenal pasti konsep jam untukmencari arah dalam Murid berjaya melakukan aktiviti menjejak dan mencari harta
aktiviti menjejak dan Mencari Harta Karun karun.
3.Mentafsir maklumat dalam aktiviti menjejak dan Mencari
Harta Karun.
4.Bekerjasama dalam kumpulan.
BBB / SUMBER:
BT m/s 50
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- _____ /_____ murid dapat mencapai
Murid berbincang mengenai pencarian harta karun. (PAK-21) objektif pembelajaran dengan baik dan
diberi pengayaan.
Aktiviti:-
7. Murid menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa melakukan 29 / 31 murid dapat mencapai objektif
aktiviti menjejak dan mencari harta karun. (KBAT) pembelajaran dengan bimbingan dan
8. Guru memastikan kawasan aktiviti selamat. diberi pengukuhan.
9. Murid bermain permainan ‘Mencari Harta Karun’ secara dalam kumpulan.
(PAK-21) _____ / _____ murid tidak dapat
10. Murid bergerak mengikur arahan. mencapai objektif pembelajaran dan
11. Kumpulan yang menemui kotak hitam dulu adalah pemenang. (PBD) diberi pemulihan.
12. Murid membuat rumusan pembelajaran hari ini.
PdPC pada hari ini:
Penutup:-
Memuaskan /
Murid menyambung aktiviti pada hari seterusnya. Tidak memuaskan
KBAT Mengaplikasi PAK-21 Talking Chip
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Permainan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti secara Murid secara berkumpulan melakukan Murid mengulangi aktiviti sehingga
bimbingan. aktiviti tersebut dengan baik. mahir.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
/ PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3
Minggu 32 Tarikh 7/11/2022 Hari Isnin
Kelas 3 AS / 3 AL Masa 1.10 – 2.10 Kehadiran

Nilai Kerajinan Unit 11. Rajin Tangga Kejayaan


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11.0 Bersikap Rajin Di Sekolah 11.1 Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah.
11.2 Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah.
11.3 Menjelaskan akibat tidak bersikap rajin di sekolah. .
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif
dapat: melalui:
4. Menyenaraikan contoh perlakuan rajin di sekolah. 2. Menghubungkait perlakuan tidak bersikap rajin di
5. Menghuraikan kepentingan bersikap rajin di sekolah. sekolah dan akibatnya.
6. Menjelaskan akibat tidak bersikap rajin di sekolah.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks
Bahan Bantu Belajar Buku kerja
Pentaksiran dan Penilaian Kerja individu Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Tema Saya dan Keluarga Kemahiran Abad Ke-21 Kerja Sepasukan


Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Mengaplikasi Pembelajaran Aktif
Tinggi (KBAT) Pembelajaran
Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran
Nilai Murni Main Peranan
Kurikulum (EMK) Abad Ke-21

Rangka Pengajaran Impak


Pemulihan: Murid Rajin Sekolah Cemerlang (Buku Teks: 84)
6. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru.
Aktiviti Permulaan
7. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria
kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
8. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran
9. Murid menjalankan aktiviti sercara terkawal dengan bimbingan guru.
• Murid menelitii dan fahami gambar.
Aktiviti Utama
o Nyatakan contoh sikap rajin di sekolah.
o Apakah kepentingan bersikap rajin di sekolah?
10. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan
8. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
Aktiviti Penutup 9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini.
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Buku kerja Buku kerja Buku kerja

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.

You might also like