You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Subjek PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN


Minggu MINGGU 3
Tarikh / Hari 6 April 2022 RABU
Masa 0900 - 1000 (60 MINIT)
Kelas 2 Terbilang
Bilangan Murid /32

Tema / Bidang PEERS


Unit Pengurusan Mental dan Emosi
Standard Kandungan /  Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stress
Objektif Pembelajaran  Mengaplikasi cara mengurus konflik dan stress
Standard Pembelajaran /  Menyatakan 4 situasi yang menyebabkan konflik dan stress
Hasil Pembelajaran
Kriteria Kejayaan  Mengamalkan bebas daripada penyalahgunaan bahan dalam kehidupan seharian
Konsep / Konflik dan stress merupakan situasi yang sering dialami oleh remaja. Mereka yang
Perbendaharaan Kata Utama dilanda konflik dan stress sukar untuk mengawal diri dan berkemungkinan
cenderung untuk mengambil tindakan yang negatif dan membinasakan diri.
Nilai Murni  Kebebasan
 Bertanggungjawab
Penglibatan  Pengurusan kelas
AKTIVITI (5 minit)
PEMULA  (kebersihan kelas & kehadiran pelajar)
AKTIVITI PENGAJARAN DAN

Penerangan Guru menerangkan maksud konflik dan stress


(5 minit)
PEMUDAHCARAAN

Penerokaan  Guru memberikan tugasan iaitu soalan struktur


(5 minit)
AKTIVITI
Pengembangan  Pelajar melakukan tugasan dan menyiapkan tugasan tersebut
UTAMA (30 minit)

Pentaksiran  Guru memantau dan menilai


(10 minit)

Rumusan  Refleksi
PENUTUP (5 minit)  Soal jawab
Pemulihan Pelajar diberikan latihan pemulihan
Tindakan Pengukuhan Pelajar membuat latihan secara konsisten di luar waktu sekolah
susulan
untuk murid
Penggayaan Pelajar merujuk dan mencari maklumat tambahan di internet

Pencapaian Objektif

Kekuatan
REFLEKSI

Kelemahan

Panduan/ Rujukan untuk


PdPc akan datang

Ulasan Pemeriksa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Subjek PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
Minggu MINGGU 3
Tarikh / Hari 8 April 2022 JUMAAT
Masa 0900 - 1000 (60 MINIT)
Kelas 2 Cemerlang
Bilangan Murid /22

Tema / Bidang PEERS

Pengurusan Mental dan Emosi


Unit

 Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stress


Standard Kandungan /  Mengaplikasi cara mengurus konflik dan stress
Objektif Pembelajaran

Standard Pembelajaran /  Menyatakan 4 situasi yang menyebabkan konflik dan stress


Hasil Pembelajaran
Kriteria Kejayaan  Mengamalkan bebas daripada penyalahgunaan bahan dalam kehidupan seharian
Konsep / Konflik dan stress merupakan situasi yang sering dialami oleh remaja. Mereka yang
Perbendaharaan Kata Utama dilanda konflik dan stress sukar untuk mengawal diri dan berkemungkinan
cenderung untuk mengambil tindakan yang negatif dan membinasakan diri.
Nilai Murni  Kebebasan
 Bertanggungjawab
Penglibatan  Pengurusan kelas
AKTIVITI (5 minit)
PEMULA  (kebersihan kelas & kehadiran pelajar)
AKTIVITI PENGAJARAN DAN

Penerangan Guru menerangkan maksud konflik dan stress


(5 minit)
PEMUDAHCARAAN

Penerokaan  Guru memberikan tugasan iaitu soalan struktur


(5 minit)
AKTIVITI
Pengembangan  Pelajar melakukan tugasan dan menyiapkan tugasan tersebut
UTAMA (30 minit)

Pentaksiran  Guru memantau dan menilai


(10 minit)

Rumusan  Refleksi
PENUTUP (5 minit)  Soal jawab
Pemulihan Pelajar diberikan latihan pemulihan
Tindakan Pengukuhan Pelajar membuat latihan secara konsisten di luar waktu sekolah
susulan
untuk murid
Penggayaan Pelajar merujuk dan mencari maklumat tambahan di internet

Pencapaian Objektif

Kekuatan
REFLEKSI

Kelemahan

Panduan/ Rujukan untuk


PdPc akan datang

Ulasan Pemeriksa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Subjek PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
Minggu MINGGU 3
Tarikh / Hari 8 April 2022 JUMAAT
Masa 0800 - 0900 (60 MINIT)
Kelas 2 Progresif
Bilangan Murid /30

Tema / Bidang PEERS


Unit Pengurusan Mental dan Emosi
Standard Kandungan /  Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stress
Objektif Pembelajaran  Mengaplikasi cara mengurus konflik dan stress
Standard Pembelajaran /  Menyatakan 4 situasi yang menyebabkan konflik dan stress
Hasil Pembelajaran
Kriteria Kejayaan  Mengamalkan bebas daripada penyalahgunaan bahan dalam kehidupan seharian
Konsep / Konflik dan stress merupakan situasi yang sering dialami oleh remaja. Mereka yang
Perbendaharaan Kata Utama dilanda konflik dan stress sukar untuk mengawal diri dan berkemungkinan
cenderung untuk mengambil tindakan yang negatif dan membinasakan diri.
Nilai Murni  Kebebasan
 Bertanggungjawab
Penglibatan  Pengurusan kelas
AKTIVITI (5 minit)
PEMULA  (kebersihan kelas & kehadiran pelajar)
AKTIVITI PENGAJARAN DAN

Penerangan Guru menerangkan maksud konflik dan stress


(5 minit)
PEMUDAHCARAAN

Penerokaan  Guru memberikan tugasan iaitu soalan struktur


(5 minit)
AKTIVITI
Pengembangan  Pelajar melakukan tugasan dan menyiapkan tugasan tersebut
UTAMA (30 minit)

Pentaksiran  Guru memantau dan menilai


(10 minit)

Rumusan  Refleksi
PENUTUP (5 minit)  Soal jawab
Pemulihan Pelajar diberikan latihan pemulihan
Tindakan Pengukuhan Pelajar membuat latihan secara konsisten di luar waktu sekolah
susulan
untuk murid
Penggayaan Pelajar merujuk dan mencari maklumat tambahan di internet

Pencapaian Objektif

Kekuatan
REFLEKSI

Kelemahan

Panduan/ Rujukan untuk


PdPc akan datang

Ulasan Pemeriksa

You might also like