Professional Documents
Culture Documents
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020 6,7,8,9,10 Januari
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020 6,7,8,9,10 Januari
STANDARD
3.1 Menulis untuk menerangkan makna kata dan istilah, rangkai kata, ungkapan dan ayat.
KANDUNGAN
STANDARD
3.1.1 Menulis dan menerangkan makna kata, rangkai kata, istilah, ungkapan dan ayat dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Mengenal pasti lima perkataan sukar
PEMBELAJARAN
2.Menulis lima ayat menggunakan rangkai kata dengan betul.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menulis 5 ayat dengan betul
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
1. Murid diberi penerangan
2. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 3. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
4. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS : KEHADIRAN: /
NILAI: Bekerjasama
KBAT: Memahami. mengingati dan
TARIKH/ HARI MASA :
mengaplikasi
PAK21 : SUMBANGSARAN
TEMA SULUH MASA DEPAN
STANDARD
3.1 Menulis untuk menerangkan makna kata dan istilah, rangkai kata, ungkapan dan ayat.
KANDUNGAN
STANDARD
3.1.1 Menulis dan menerangkan makna kata, rangkai kata, istilah, ungkapan dan ayat dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Mengenal pasti lima perkataan sukar
PEMBELAJARAN
2.Menulis lima ayat menggunakan rangkai kata dengan betul.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menulis 5 ayat dengan betul
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
5. Murid diberi penerangan
6. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 7. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
8. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS : KEHADIRAN: /
NILAI: Bekerjasama
KBAT: Memahami. mengingati dan
TARIKH/ HARI MASA :
mengaplikasi
PAK21 : SUMBANGSARAN
TEMA
STANDARD
3.1 Menulis untuk menerangkan makna kata dan istilah, rangkai kata, ungkapan dan ayat.
KANDUNGAN
STANDARD
3.1.1 Menulis dan menerangkan makna kata, rangkai kata, istilah, ungkapan dan ayat dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Mengenal pasti lima perkataan sukar
PEMBELAJARAN
2.Menulis lima ayat menggunakan rangkai kata dengan betul.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menulis 5 ayat dengan betul
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
9. Murid diberi penerangan
10. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 11. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
12. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS : KEHADIRAN: /
NILAI: Bekerjasama
KBAT: Memahami. mengingati dan
TARIKH/ HARI MASA :
mengaplikasi
PAK21 : SUMBANGSARAN
TEMA
STANDARD
3.1 Menulis untuk menerangkan makna kata dan istilah, rangkai kata, ungkapan dan ayat.
KANDUNGAN
STANDARD
3.1.1 Menulis dan menerangkan makna kata, rangkai kata, istilah, ungkapan dan ayat dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Mengenal pasti lima perkataan sukar
PEMBELAJARAN
2.Menulis lima ayat menggunakan rangkai kata dengan betul.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menulis 5 ayat dengan betul
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
13. Murid diberi penerangan
14. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 15. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
16. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
SUBTOPIK KOMSAS
STANDARD
4.1 Memahami dan mengapresiasi karya sastera.
KANDUNGAN
STANDARD 4.1.1 Memahami dan mengapresiasi karya prosa dengan menyatakan respons peribadi terhadap kekuatan dan kelemahan sesuatu
PEMBELAJARAN karya.
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1. Mengenal pasti teks yang akan dipelajari
PEMBELAJARAN
2. Mengingat kembali pembelajaran sebelum ini tentang komsas
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menyatakan aspek kajian KOMSAS
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
1. Murid diberi penerangan
2. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 3. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
4. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
SUBTOPIK KOMSAS
STANDARD
4.1 Memahami dan mengapresiasi karya sastera.
KANDUNGAN
STANDARD 4.1.1 Memahami dan mengapresiasi karya prosa dengan menyatakan respons peribadi terhadap kekuatan dan kelemahan sesuatu
PEMBELAJARAN karya.
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
3. Mengenal pasti teks yang akan dipelajari
PEMBELAJARAN
4. Mengingat kembali pembelajaran sebelum ini tentang komsas
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menyatakan aspek kajian KOMSAS
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
5. Murid diberi penerangan
6. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 7. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
8. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
SUBTOPIK KOMSAS
STANDARD
4.1 Memahami dan mengapresiasi karya sastera.
KANDUNGAN
STANDARD 4.1.1 Memahami dan mengapresiasi karya prosa dengan menyatakan respons peribadi terhadap kekuatan dan kelemahan sesuatu
PEMBELAJARAN karya.
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
5. Mengenal pasti teks yang akan dipelajari
PEMBELAJARAN
6. Mengingat kembali pembelajaran sebelum ini tentang komsas
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1.Menyatakan aspek kajian KOMSAS
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
9. Murid diberi penerangan
10. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 11. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan sukan
12. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
SUBTOPIK Ringkasan/ulasan/rumusan
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dan menjawab soalan dalam pelbagai bahan.
KANDUNGAN
STANDARD
3.3.1 Menulis dan melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
PEMBELAJARAN 1.Menulis maklumat yang lengkap.
2.Menjawab soalan yang betul dan tepat.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 1. Menulis ringkasan / ulasan / rumusan yang lengkap
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
13. Murid diberi penerangan
14. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 15. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan ringkas / ulasan / rumusan
16. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
KEMAHIRAN
Membanding beza Menghubungkait Membuat Inferens Membuat Keputusan
BERFIKIR Mengkategori Menginterpretasi Membuat Ramalan Membuat Rumusan
Menjana Idea Mencipta Analogi Mentafsir Menilai
PENILAIAN
Lembaran Kerja Pemerhatian Lisan Tugasan
PENGAJARAN &
Hasil Kerja Kuiz Drama Projek
PEMBELAJARAN
TAHAP
PENGUASAAN/ Tahap 1 _______ Tahap 3 _______ Tahap 5 _______
STANDARD Tahap 2 _______ Tahap 4 _______ Tahap 6 _______
PRESTASI
REFLEKSI
SUBTOPIK Ringkasan/ulasan/rumusan
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dan menjawab soalan dalam pelbagai bahan.
KANDUNGAN
STANDARD
3.3.1 Menulis dan melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
PEMBELAJARAN 1.Menulis maklumat yang lengkap.
2.Menjawab soalan yang betul dan tepat.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 2. Menulis ringkasan / ulasan / rumusan yang lengkap
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
17. Murid diberi penerangan
18. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 19. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan ringkas / ulasan / rumusan
20. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
MERENTASI Kreativiti & Inovasi Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
SUBTOPIK Ringkasan/ulasan/rumusan
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dan menjawab soalan dalam pelbagai bahan.
KANDUNGAN
STANDARD
3.3.1 Menulis dan melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:
PEMBELAJARAN 1.Menulis maklumat yang lengkap.
2.Menjawab soalan yang betul dan tepat.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 3. Menulis ringkasan / ulasan / rumusan yang lengkap
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
21. Murid diberi penerangan
22. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 23. Murid diberi helaian bagi menjawab soalan berkaitan ringkas / ulasan / rumusan
24. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
BAHAN BANTU Buku teks Internet Radio / TV Spesimen
BELAJAR (BBB) Modul Projektor Radas Gambar / Cerita
Powerpoint Model Buku Cerita Lain-lain : ______________________
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dan menjawab soalan dalam pelbagai bahan.
KANDUNGAN
STANDARD
3.3.1 Menulis dan melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Membina kerangka penulisan.
PEMBELAJARAN
2.Menyusun isi secara terancang.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 4. Menulis ringkasan / ulasan / rumusan yang lengkap
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
1. Murid diberi penerangan
2. Guru bersoal jawab dengan murid.
3. Murid diberi helaian bagi membina pendahuluan yang lengkap
4. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(AKTIVITI UTAMA)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dan menjawab soalan dalam pelbagai bahan.
KANDUNGAN
STANDARD
3.3.1 Menulis dan melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Membina kerangka penulisan.
PEMBELAJARAN
2.Menyusun isi secara terancang.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 5. Menulis ringkasan / ulasan / rumusan yang lengkap
1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
RANGKA
PERANCANGAN 5. Murid diberi penerangan
6. Guru bersoal jawab dengan murid.
(PEMULA) 7. Murid diberi helaian bagi membina pendahuluan yang lengkap
8. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
(AKTIVITI UTAMA)
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dan menjawab soalan dalam pelbagai bahan.
KANDUNGAN
STANDARD
3.3.1 Menulis dan melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan dengan betul dan tepat.
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :
OBJEKTIF
1.Membina kerangka penulisan.
PEMBELAJARAN
2.Menyusun isi secara terancang.
KRITERIA Murid akan berjaya jika mereka boleh :
KEJAYAAN 6. Menulis ringkasan / ulasan / rumusan yang lengkap
RANGKA 1. Guru memulakan sesi perkenalan dengan murid.
PERANCANGAN
(PEMULA)
9. Murid diberi penerangan
10. Guru bersoal jawab dengan murid.
(AKTIVITI UTAMA) 11. Murid diberi helaian bagi membina pendahuluan yang lengkap
12. Murid dan guru berbincang dan membuat pembetulan berkenaan kesalahan murid.
1. Wakil murid diminta untuk memberi refleksi secara ringkas mengenai pembelajaran hari berkenaan.
(PLENARI)
ELEMEN
Kreativiti & Inovasi
MERENTASI Bahasa Sains & Teknologi Keusahawanan
Pendidikan Alam Sekit
KURIKULUM (EMK) Patriotisme TMK Nilai M9urni
REFLEKSI