Professional Documents
Culture Documents
RPH Minggu 1 (Ahad)
RPH Minggu 1 (Ahad)
Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
bimbingan/pemulihan.
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
KANDUNGAN reproduktif
STANDARD 1.1.1 Menjelaskan perubahan fizikal lelaki dan perempuan apabila
PEMBELAJARAN memasuki alam remaja.
1.1.2 Mengaplikasikan cara menghargai perubahan fizikal sebagai
remaja lelaki dan perempuan.
1.1.3 Membuat penilaian terhadap perubahan diri sebagai remaja
lelaki dan perempuan untuk diterima serta dihargai.
KEMAHIRAN
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , Murid dapat :
murid dapat :
1. nyatakan perubahan fizikal yang
1. murid dapat mengenal pasti lima berlaku pada diri
perubahan fizikal lelaki dan perempuan 2. mengetahui bagaimana cara
dengan betul. menghargai perubahna fizikal.
2. menyatakan tiga contoh cara 3. Bina jadual perubahan dan cara
menghargai perubahan fizikal lelaki dan hargai perubahan fizikal pada diri.
perempuan dengan betul.
3. Nyatakan nilai perubahan yang berlaku
pada diri
MATA
Pendidikan Kesihatan MINGGU 1
PELAJARAN
KELAS 4 Gigih MASA 10.50 – 11.20 pg
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 19.3.2023 HARI Ahad
Unit : 1;Gerak Gimnas-Aras Kestabilan
KOD 1.1.1
KOD STANDARD STANDARD 1.1.2
1.1,
KANDUNGAN PEMBELAJA 1.1.3
RAN 1.1.4
Diakhir pdp, murid akan dapat
:
1. Menyatakan maksud 1. menyatakan maksud
akli baligh dengan akil baligh
OBJEKTIF KRITERIA
betul 2. Menyatakan perubahan
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
2. Menjelaskan 2 akli baligh bagi lelaki
perubahan akli baligh
lelaki
AKTIVITI 1. Murid diminta menyatakan perbezaan kanak lelaki dan remaja lelaki.
PERMULAAN
2. Jawapan murid dikaitkan dengan tajuk pembelajaran hari ini.
Three
PEMBELAJARAN
ALAF 21 Peta I- Stray, One
Round
P. Koperatif Think Stay Lain – lain :
Table
Role Pembentan
PBL Think, ____________________
Play/Main gan Hasil
P. Masteri Pair – ___________
Peranan Sendiri
Inkuiri Pen. Share
Gallery Deklamasi
PM. Hot Seat
walk Sajak/Nyan
Masalah yian
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Buku Internet Radio / TV Lain-lain :
teks Eksperime Bola ____________________
Kad ____
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
____________________
manila n
Field ______________
Power Gambar
Marker ____________________
point /cerita
_____________
Interperson
KECERDASAN Muzikal Kinestatik Naturalis
al
PELBAGAI Verbal Logik Visual
Intraperson
Linguistik Matematik Ruang
al
ELEMEN
MERENTASI Kreativiti & Keusahawana
TMK
KURIKULUM Inovasi n
(EMK)
Membanding Menghubungkai
Membuat Membuat
beza t
KEMAHIRAN Inferens Keputusan
BERFIKIR Mengkategor Menginterpretas
Membuat Membuat
i i Ramalan Rumusan
Menjana Mencipta Mentafsir Menilai
Idea Analogi
Hasil
Lembaran Lisan
Pembentangan
PENILAIAN Kerja folio Lain – lain :
Tugasan
PENGAJARAN & Pemerhatian Perbincangan ____________
individu /
PEMBELAJARAN Kuiz Senarai ________
kumpulan
Projek semak
Ujian
Komunik Pemikiran
asi Kritikal
ELEMEN 6K
Kolaborat Kreativiti dan
if inovatif
Karektor Kebangsaan
REFLEKSI
_____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan.
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran & Mesyuarat / Cuti Rehat / Cuti
pembelajaran ditangguhkan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Kursus
Sakit
Program
Cuti Bencana /
Sekolah
kerana …. Cuti Khas
Mengiringi Murid
Cuti Peristiwa /
Keluar
Cuti
Aktiviti Luar
KERJA PEMULIHAN
SUSULAN
UNTUK MURID PENGAYAAN