Professional Documents
Culture Documents
eRPH UNIT 2
eRPH UNIT 2
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN
1
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.
ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.
PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.
RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU
2
MATA PELAJARAN Sains KELAS:
TARIKH/HARI/MASA MINGGU:
TEMA Inkuiri dalam Sains KEHADIRAN MURID:
TAJUK 2.0 Manusia
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pembiakan Manusia
STANDARD 2.1.2 Menjelaskan proses persenyawaan manusia sehingga bayi dilahirkan
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menaakul kepentingan pembiakan kepada manusia
2.1.4 Menjelaskan pemerhatian tentang pembiakan manusia melalui lakaran, TMK,
penulisan atau lisan secara kreatif
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
• menaakul kepentingan sistem pembiakan kepada manusia
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menjelaskan proses persenyawaan manusia sehingga bayi dilahirkan
Murid dapat menyatakan kepentingan pembiakan kepada manusia
AKTIVITI PEMBELAJARAN & Guru menerangkan kepada murid mengenai proses persenyawaan manusia sehingga bayi
PEMUDAHCARAAN (PdPc) lahirkan
Guru membahagikan murid kepada beberapa kumpulan
Guru meminta murid berbincang mengenai kepentingan pembiakan kepada manusia
Guru meminta wakil murid daripada setiap kumpulan untuk membentangkan hasil
perbincangan di hadapan kelas
REFLEKSI
___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN
3
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.
ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.
PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.
RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU
4
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN
5
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.
ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.
PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.
RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU
6
MATA PELAJARAN Sains KELAS:
TARIKH/HARI/MASA MINGGU:
TEMA Inkuiri dalam Sains KEHADIRAN MURID:
TAJUK 2.0 Manusia
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Sistem Saraf
STANDARD 2.2.3 Menyatakan fungsi system saraf periferi.
PEMBELAJARAN 2.2.4 Meramalkan keadaan yang berlaku jika system saraf periferi tidak berfungsi.
2.2.5 Menjana idea tentang cara menjaga system saraf.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
• Menyatakan kepentingan penjagaan system saraf kearah kesejahteraan hidup manusia.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menyatakan 5 cara menjaga sistem saraf manusia.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & Murid melihat gambarajah mengenai system saraf manusia.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Murid memerhati bahagian sistem periferi pada gambarajah tersebut.
Di dalam kumpulan kecil, murid meramalkan keadaan yang berlaku jika system saraf
periferi tidak berfungsi dan membuat peta i-Think cara menjaga sistem saraf dengan baik.
Wakil kumpulan membentangkan hasil dapatan.
REFLEKSI
___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN
7
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.
ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.
PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.
RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU