Professional Documents
Culture Documents
eRPH UNIT 5
eRPH UNIT 5
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN
1
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.
ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.
PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.
RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU
2
MATA PELAJARAN Sains KELAS:
TARIKH/HARI/MASA MINGGU:
TEMA Sains Hayat KEHADIRAN MURID:
TAJUK 5.0 Pemeliharaan dan Pemuliharaan
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Pemeliharaan dan Pemuliharaan untuk Keseimbangan Alam
STANDARD 5.1.3 Menjelas dengan contoh haiwan yang pupus.
PEMBELAJARAN 5.1.4 Menjelaskan melalui contoh haiwan dan tumbuhan yang mengalami ancaman
kepupusan.
5.1.5Memerihalkan faktor yang menyebabkan haiwan dan tumbuhan diancam kepupusan.
5.1.7 Menjelaskan pemerhatian tentang pemeliharaan dan pemuliharaan melalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan secara kreatif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
• menyatakan contoh haiwan dan tumbuhan yang telah pupus.
• memerihalkan haiwan dan tumbuhan yang mengalami ancaman kepupusan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat
Menyatakan haiwan dan tumbuhan yang diancam kepupusan dan haiwan yang telah
pupus.
Menyatakan factor-faktor yang menyebabkan haiwan dan tumbuhan yang diancam
kepupusan.
Menghasilkan buku skrap tentang haiwan dan tumbuhan yang diancam kepupusan.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & Murid menonton video tentang haiwan yang telah pupus.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) Guru mengedarkan gambar haiwan yang telah pupus kepada setiap kumpulan kecil.
i. Serigala Tasmania,
ii. Burung Dodo,
iii. Dinasour,
iv. Quagga,
v. Harimau Bertaring Lengkung
Murid menjana idea di dalam kumpulan tentang gambar yang diberi (haiwan yang telah
pupus)
i. Nama haiwan
ii. Faktor kepupusan
Murid menghasilkan buku skrap tentang haiwan dan tumbuhan yang diancam kepupusan
secara berpasangan.
Guru meminta murid berkongsi jawapan semasa sesi perbincangan bersama guru.
REFLEKSI
___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan :
IMPAK/
TINDAKAN SUSULAN
3
AKTIVITI PdP
STRATEGI PdP Choose an item. Choose an item.
ELEMEN KBAT
TAHAP PEMIKIRAN Choose an item. Choose an item.
PENTAKSIRAN
PENTAKSIRAN Choose an item. Choose an item.
RELIEF
MASA
KELAS
SUBJEK
GURU