You are on page 1of 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdPc
TARIKH & HARI SELASA MASA 11.00-12.00
4SU3 Pembelajaran Masteri
TINGKATAN KEHADIRAN
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TEMA Pergerakan Berirama Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK tarian singa
Pendekatan Teaching Games for √
1.1 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut muzik Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN
Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)

Pembelajaran Secara Kontekstual


Pada akhir pelajaran , murid boleh :
1.1.1 Melakukan tarian singa mengikut muzik yang di dengar
P
STANDARD
2.1.1 memilih dan menentukan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor dan
PEMBELAJARA K
konsep pergerakan yang digunakan dalam tarian singa
N ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
5.2.1 melibatkan diri secara aktif semasa melakukan aktiviti Bahasa
A
Kelestarian Alam Sekitar
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Nilai Murni √
1. meniru langkah tarian singa mengikut muzik yang di dengar Sains dan Teknologi
OBJEKTIF 2. menerangkan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor yang terlibat dalam pergerakan
Patriotrisme
PEMBELAJARA tarian singa
N 3. boleh melakukan tarian singa dengan lakuan yang betul menggunakan props Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan Komunikasi √


Set Induksi
1. Murid di dengarkan muzik dan pelajar bebas melakukan tarian mengikut kefahaman
masing-masing berdasarkan muzik yang di dengar
2. Soal jawab berkaitan muzik yang di dengarkan SP
Pembelajaran /Aktiviti: TP 1
1. Pertunjukkan video tarian singa kepada pelajar TP 2
2. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan dan regangan & di bahagikan kumpulan
3. Aktiviti berkumpulan: TP 3
RINGKASAN
 Satu kumpulan terdiri daripada 6 orang pelajar TP 4
AKTIVITI
 Pelajar cuba meniru setiap pergerakan tarian singa yang di paparkan melalui video
TP 5
 Sesi pembentangan di mana pelajar menjadi juri pada setiap kumpulan yang
membuat persembahan TP 6
4. Murid melakukan aktiviti penyejukan badan.
5. Sesi soal jawab dan perbincangan –
6. Penutup/Rumusan: KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
1. Murid membuat rumusan dan refleksi diri terhadap topik/aktiviti yang dipelajari. Mengaplikasi √
Menganalisis
2. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan.
REFLEKSI Menilai
______ / ______ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
………………………………………………….
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Buku Teks/Buku Rujukan
___ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak
PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________
___________________________________________________________________________ Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video

Internet / Frog Vle/Slaid


Kon /Skitel

Wisel
Tilam / Yoga Mat

Gelung
Bola Tampar √
Jaring Bola Tampar √
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis

Penyoalan secara Lisan


Kuiz

Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan

Permainan / Aktiviti Fizikal


Senarai semak √
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdPc
TARIKH & HARI KHAMIS MASA 8.00-9.00
4SU3 Pembelajaran Masteri
TINGKATAN KEHADIRAN
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TEMA Pergerakan Berirama Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK tarian singa
Pendekatan Teaching Games for √
1.1 melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut muzik
Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN
Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara Kontekstual
Pada akhir pelajaran , murid boleh :
1.1.2 merekacipta dan mempersembahkan pergerakan menggunakan langkah tarian
P singa mengikut muzik yang di dengar

STANDARD
2.1.2 membuat justifikasi pemilihan lokomotor, pergerakan bukan lokomotor konsep
PEMBELAJARA ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
K pergerakan, muzik dan props yang di gunakan dalam merekacipta pergerakan tarian Bahasa
N
singa
5.2.1 melibatkan diri secara aktif semasa melakukan aktiviti Kelestarian Alam Sekitar
A Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
Patriotrisme
1. mencipta langkah tarian singa mengikut muzik yang di dengar
OBJEKTIF 2. menerangkan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor yang terlibat dalam pergerakan Kreativiti dan Inovasi
PEMBELAJARA tarian singa
Keusahawanan
N 3. boleh melakukan tarian singa yang di reka dengan lakuan yang betul menggunakan props
Teknologi Maklumat dan Komunikasi √

Set Induksi
3. Murid membuat tarian singa berpandukan video yang di paparkan SP
4. Soal jawab berkaitan pergerakan yang di buat TP 1
Pembelajaran /Aktiviti: TP 2
7. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan dan regangan & di bahagikan kumpulan
8. Aktiviti berkumpulan: TP 3
 Satu kumpulan terdiri daripada 6 orang pelajar TP 4
RINGKASAN
 Pelajar cuba meniru setiap pergerakan tarian singa yang di paparkan melalui video
AKTIVITI TP 5
 Sesi pembentangan di mana pelajar menjadi juri pada setiap kumpulan yang
membuat persembahan TP 6
9. Murid melakukan aktiviti penyejukan badan.
10. Sesi soal jawab dan perbincangan –
11. Penutup/Rumusan: KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
3. Murid membuat rumusan dan refleksi diri terhadap topik/aktiviti yang dipelajari. Mengaplikasi √
Menganalisis
4. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan.
REFLEKSI Menilai
______ / ______ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
………………………………………………….
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Buku Teks/Buku Rujukan
___ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________
___________________________________________________________________________ Poster /Gambar /Carta/Jadual

LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid

Kon /Skitel
Wisel

Tilam / Yoga Mat


Gelung

Bola Tampar √
Jaring Bola Tampar √
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembahan

Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak √

You might also like