You are on page 1of 8

SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
MASA 9.50AM – 10.50AM / ISNIN TARIKH / HARI 3.4.2023
ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 MAWAR
TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Pada akhir Pdpc murid akan dapat mengulangkaji dan menyenaraikan enam kemahiran
proses sains, iaitu memerhati, mengelas, mengukur dan menggunakan nombor,
meramal, membuat inferens dan berkomunikasi.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
2. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan maksud setiap KPS dinyatakan
melalui aktiviti penulisan yang sesuai. (KBAT)
4. Murid mencatatkan nota berkaitan aktiviti ke dalam buku nota dengan kemas dan betul.
(PBD)
5. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
6. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

       
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
10.50AM – 11.50AM /
MASA KHAMIS TARIKH / HARI 6.4.2023
ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 MAWAR
TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Memerhati dan membuat inferens terhadap payung terjun.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
2. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
3. Murid menjawab soalan-soalan halaman 4 dalam kumpulan. (KBAT)
4. Murid menyalin semula soalan tersebut dalam buku latihan sains.
5. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
6. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
MASA 11.50AM – 12.50PM / ISNIN TARIKH / HARI 3.4.2023
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 MELUR


TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Pada akhir Pdpc murid akan dapat mengulangkaji dan menyenaraikan enam kemahiran
proses sains, iaitu memerhati, mengelas, mengukur dan menggunakan nombor,
meramal, membuat inferens dan berkomunikasi.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
2. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan maksud setiap KPS dinyatakan
melalui aktiviti penulisan yang sesuai. (KBAT)
4. Murid mencatatkan nota berkaitan aktiviti ke dalam buku nota dengan kemas dan betul.
(PBD)
5. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
6. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
MASA 10.50AM – 11.50AM / TARIKH / HARI 4.4.2023
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

SELASA
ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 MELUR
TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Memerhati dan membuat inferens terhadap payung terjun.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
2. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
3. Murid menjawab soalan-soalan halaman 4 dalam kumpulan. (KBAT)
4. Murid menyalin semula soalan tersebut dalam buku latihan sains.
5. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
6. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
MASA 7.30AM – 8.30AM / SELASA TARIKH / HARI 4.4.2023
ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 SEROJA
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Pada akhir Pdpc murid akan dapat mengulangkaji dan menyenaraikan enam kemahiran
proses sains, iaitu memerhati, mengelas, mengukur dan menggunakan nombor,
meramal, membuat inferens dan berkomunikasi.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
2. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan maksud setiap KPS dinyatakan
melalui aktiviti penulisan yang sesuai. (KBAT)
4. Murid mencatatkan nota berkaitan aktiviti ke dalam buku nota dengan kemas dan betul.
(PBD)
5. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
6. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
MASA 9.50AM – 10.50AM / JUMAAT TARIKH / HARI 7.4.2023
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 SEROJA


TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Memerhati dan membuat inferens terhadap payung terjun.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
2. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
3. Murid menjawab soalan-soalan halaman 4 dalam kumpulan. (KBAT)
4. Murid menyalin semula soalan tersebut dalam buku latihan sains.
5. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
6. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
11.50AM – 12.50PM /
MASA SELASA TARIKH / HARI 4.4.2023
ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 DAHLIA
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Pada akhir Pdpc murid akan dapat mengulangkaji dan menyenaraikan enam kemahiran
proses sains, iaitu memerhati, mengelas, mengukur dan menggunakan nombor,
meramal, membuat inferens dan berkomunikasi.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
2. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)
3. Murid berbincang dalam kumpulan untuk menyatakan maksud setiap KPS dinyatakan
melalui aktiviti penulisan yang sesuai. (KBAT)
4. Murid mencatatkan nota berkaitan aktiviti ke dalam buku nota dengan kemas dan betul.
(PBD)
5. Murid membaca dan memahami kisah dalam buku teks halaman 2-3.
6. Murid menyenaraikan 6 kemahiran proses sains yang telah digunakan dalam kisah
tersebut dalam bentuk peta i-think.(PAK21)

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 3
10.50AM – 11.50AM /
MASA JUMAAT TARIKH / HARI 7.4.2023
ASPEK KEMAHIRAN PROSES SAINS KELAS 4 DAHLIA
SEKOLAH KEBANGSAAN TAMAN DATO’ HARUN (SATU)

TEMA / TAJUK INKUIRI DALAM SAINS BIL. MURID 38

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC murid akan dapat:
Memerhati dan membuat inferens terhadap payung terjun.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
2. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
3. Murid menjawab soalan-soalan halaman 4 dalam kumpulan. (KBAT)
4. Murid menyalin semula soalan tersebut dalam buku latihan sains.
5. Guru mengaitkan jawapan murid dengan topik hari ini.
6. Murid membuat Aktiviti Ria ‘Payung Terjun’ secara berkumpulan. (PBD)
   

REFLEKSI
36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
36 / 38 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
2 / 38 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
 
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:

36 / 38 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


       

You might also like